488 Shares 9134 views

Rudbekia wiele lat – słońce w ogrodzie

Dla strefy podmiejskiej kwiat posiadacza – specjalnej dumy. Co właściciel przyjemność kolorowe kwietniki może pokazać przyjaciół i sąsiadów właścicielem jasne, niezwykłe lądowanie! Szczególnie miłe serca rośliny, podobne do cętkowane słonecznych. Jest to bylina Rudbekia – roślin zielnych, które mogą osiągnąć wysokość półtora metra. Kwiaty z Kwiatostany-kosze – Duży, od dziesięciu do piętnastu centymetrów średnicy, ich mieszanek kolor żółty, pomarańczowy, czarny i fioletowe kolory. Ojczyzna kwiat – Ameryka Północna. W sumie jest tu trzydzieści swoich gatunków.


Roślina ta przyciąga jego bezpretensjonalność. Od składu gleby nie jest wymagający. Ale jak najlepsza opcja odpowiednia gleba jest piaszczysta glina lub ił, jego kwasowość musi być neutralny. Bylina Rudbekia łatwo znosi suszę i intensywne ciepło. Ona nie boi się ekstremalnych temperatur. Sadząc kwiat do trzeba wybrać dobrze oświetlone dużo, bo kocha słońce. Nasiona mogą przetrwać przez dwa do trzech lat. W kwietniu, w celu uzyskania rozsady nasiona wysiewa się w skrzynkach i pochowano je na głębokości trzech milimetrów. Pierwsze pędy pojawiają się po dziewięciu do dwunastu dni. ich utwardzeniu może być podjęta na balkonie lub tarasie. Zakład jest sadzone w otwartym terenie od maja do lipca. Między lądowania powinna być odległość od dwudziestu pięciu do trzydziestu pięciu centymetrów.

Rudbeckia wieloletnie kwitnie w drugim lub trzecim roku. Okres kwitnienia trwa aż do mrozów. W zimie, roślina nie potrzebuje schronienia. Aby przedłużyć żywotność kwiatem może być odmładzające, propagowane przez podzielenie buszu. Ta operacja powinna być przeprowadzona po trzech latach. Wśród krzewów podczas sadzenia należy przestrzegać odległości czterdziestu centymetrów, ponieważ korzenie roślin silnie rozwinąć.

Aby zapewnić dłuższe kwitnienie, trzeba nakarmić obornika lądowania. Kwiat nie może być przeszczepione, następnie Rudbekia wieloletnia rośnie z każdym rokiem staje się grubszy Bush i kwiaty niej coraz więcej pojawia się. Konieczne jest, aby mieć czas na usunięcie wyblakłe kwiaty. Opieka jest wymagana tradycyjny. Jest to konieczne, aby usunąć chwasty, regularnie podlewane i spędzają nawożenie humus. Jako nawóz dla młodych sadzonek są odpowiednie mieszaniny dla roślin kwitnących. Dwadzieścia dni po pierwszym karmieniu do gleby, można przygotować roztwór przygotowany na podstawie dziesięciu litrów wody, co jest konieczne dodawanie nawozów „Rosa” i nitrofosfatu (1 łyżka stołowa).

Niezwykły dodatek do dekoracji w ogrodzie ozdobnym jest Rudbekia bylina, zdjęcie pokazuje, jak korzystne wygląda jako tło dla układania kwiatów. Może być sadzone na południowej stronie płotu ogrodowego. Kwiat dla tasiemca, jako granicy, będzie dobrze wyglądać na łóżku.

Roślina nie cierpią szkodników, charakteryzujące się niezwykłą żywotności do skoku mrozy stabilne. Rudbekia wieloletnia zima w schronisku nie potrzebuje. Ponieważ spadek jego łodygi cięte są na główną, a następnie przeprowadza się mulczowania humus, która jest naniesiona warstwą pięcioczłonowy siedmiu centymetrów.