512 Shares 1929 views

Grays Hopper: biografia, wkład do nauki

Matematyk, innowator, naukowiec, i jedyną kobietą, którym udało się przejść najstarszego oficera w historii US Navy – to była Grace Murray Hopper. Krótka biografia zostanie przedstawiona uwagę poniżej. Niewiele kobiet udało się otworzyć drogę do marynarki, a nawet bardziej godne takiej liczby wyróżnień i nagród. W Hopper to wszystko się stało. Na emeryturę odeszła 14 sierpnia 1986 roku w wieku 79 lat.

Oprócz osiągnięć w dziedzinie wojskowej, Hopper stał się sławny i wynalazki w dziedzinie przemysłu komputerowego. Występowała i współtworzenie z UNIVAC-1, pierwszy w historii komercyjnego zautomatyzowany komputera, jeden z twórców języka programowania COBOL, innowatora w rozwoju zaawansowanej technologii komputerowej, a stał się wybitnym matematykiem.

Meet Grays Hopper

Hopper był bardzo wszechstronny człowiek. Jako student Vassarovskogo artystycznej uczelni (Vassar College), gdzie później wykładał matematykę, Grays Hopper został kawalerem. Po pewnym czasie, że już otrzymał tytuł magistra na Uniwersytecie Yale, a cztery lata później – doktor filozofii. A w 1943 roku, jest ona zapisana do bieżącej rezerwy marynarki. W rok później, jest ona przyznawana porucznika i zaprosił do dalszej współpracy z Harvard University, gdzie następnie rozpoczął pracę nad pierwszym elektronicznym urządzeniu obliczeniowym „Mark-1”.

kompilator Creator

Również w 1949 roku brała udział w rozwoju i tworzeniu komputera pod nazwą «UNIVAC-1" w towarzystwie Eckert i Mauchly'ego. Pierwszym, który zaproponował ideę zorganizowania programu kolejnych sekwencji instrukcji, zwany podprogramów, był Grays Hopper. Przyczynek do nauki o jego niezmierzone. Na początku, że była zaangażowana w rozwój i pierwszy w historii programu kompilatora. Była w stanie znaleźć w repozytorium procedur i stworzyć z nich gotowy program w systemie binarnym, który będzie zrozumiały dla komputera.

Grays Hopper kontynuował pracę w firmie, a po jej podłączenia do „Remington Rand” w 1951 roku oraz z „Sperry Rand Corporation” w 1955 roku.

W następnym roku, pod jej kierownictwem, dział wydała pierwszy komercyjny program, aby skompilować – Flow-Matic.

Jakiś czas później zdecyduje się zrezygnować z usługi, ale w następnym roku znowu praca przypomina sobie. Szary oddzwoni w celu ujednolicenia Navy język komputerowy programowanie.

Poszła na zasłużoną emeryturę w 1986 roku, pozostając w oficera sił w marynarce. Grace zmarł 1 stycznia 1992 w Arlington w stanie Wirginia.

Nauczyciele żeglarzy

Kobieta na statku – do kłopotów. Tak mówi przysłowie dobrze znane, ale słynny Grays Hopper był w stanie obalić tę tezę. Odwróciła się i zasługują na uznanie ich towarzyszy w marynarce i uzyskać tytuł podporucznika marynarki USA.

Jego pragnienie, aby stanąć na pokładzie statku Grace wytłumaczyć dziedziczności. Jej dziadek służył jako kontradmirała floty i służyć w armii była dla niej coś za pewnik.

Pierwsza próba włamania do serwisu okazało się porażką. Ze względu na wyraźny szczupłości i wiek, i Grace była już wtedy 37 lat, ona została odrzucona. Ale zwyczaj rezygnując przy Hopper nie zaobserwowano, a drugi raz jeszcze wziął floty poprzez wysłanie wstępnie przeszkolony w nakazie szkolnego. Ten kurs jest zakończony z „doskonałe”, aby przejść do najlepszych szkół wyższych.

W murach Harvard

W czasie wojny, armia była bardzo potrzebuje nowych osiągnięć. Jednak złożoność obliczeń ingerować naukowca do realizacji pomysłów. To było bardzo bolesne i żmudny proces, który wymaga dużo czasu i wysiłku. Wtedy właśnie wpadł na pomysł stworzenia automatycznych komputerów elektronicznych, które były bezpośrednimi przodkami dzisiejszych komputerów.

Harvard University stał się epicentrum rozwoju projektów przyjętych do rozpatrzenia. To właśnie tutaj, pod nadzorem Howard Aiken, a wraz z IBM opracował pierwszą w historii Stanów Zjednoczonych komputerze pod nazwą „Mark 1”, który zainwestował dużo pieniędzy. Ta maszyna jest w stanie wykonywać jednocześnie dodając trzy zespoły lub odjęcie sekundę. Wynik ten jest słusznie uważane za godne raz. „Mark-1” nagle zastąpiona długiej i żmudnej pracy dla ponad dwudziestu podmiotów, które mogłyby pozytywnie wpłynąć na wydajność.

Praca na Harvardzie hartowane Grays Hopper. Leżałem na ramionach wielką odpowiedzialność, ze względu na jakość i terminowość realizowanych zmian zależało na przyszłości kraju. To nie tylko specjalistą w rozwoju komputerów i innowator w dziedzinie technologii informatycznych.

Życie na „obywatela”

1946 okazał się punktem zwrotnym dla Hopper. Ze względu na wiek została przeniesiona do kierownictwa w Navy Reserve i praktycznie wykluczony z służby wojskowej, do którego wniesiono na tak długo. To był prawdziwy szok dla Grace i nie najlepszy sposób wpływa na zdrowie psychiczne. Hopper próbowali znaleźć spokój w alkoholu, za którą nawet wielokrotnie zatrzymany przez policję za to, że pijany. Mimo, że była w stanie pożegnać się z tym nałogiem z nowymi siłami do podjęcia pracy.

Silny duch kobiety zdolnej do ciągnąć się razem, pomimo okoliczności, było to Szarzy Myurrey Hopper. podstawowym wynalazek to – rozwój kompilator i stworzenie jednej z najstarszych języków programowania COBOL, pochodzi właśnie w tym czasie. Po tym wszystkim, to właśnie dzięki jej współczesnych komputerów są w stanie zrozumieć języków programowania wielopoziomowych, bardziej ludzkie niż kodu maszynowego.

Miejsce w historii

Pierwszy, który przekształca komputer z ogromnym komputerze w coś bardziej zdolnego do realizacji różnych zadań w tym samym czasie, to jest pionierem w branży komputerowej – Grays Hopper. Zdjęcia z pierwszego komputera, który jest imponująca kalkulator, podróżował po pierwsze tytuły są wydawane, gdy media.

Grace poczuła, że komputer powinien „prowadzić rozmowy”, a nie przez zer i jedynek, i za pomocą języka angielskiego. Była w stanie bronić swoich pomysłów z bitwy, w dosłownym tego słowa znaczeniu. Była radykalnie zmienić dotychczasowe poglądy na temat natury komputerów, to była siła nie do wszystkich. Ostre i dociekliwy umysł, znajomość branży ostatecznie pomóc Hopper przekonać kolegów poprawności.

Po wycofaniu ze służby Grace więcej niż jeden raz uczestniczył w rozwoju komputerów, jako jeden z najbardziej cenionych specjalistów w środowisku naukowym. W 1959 roku został poproszony o pomoc standaryzacji języka programowania COBOL Navy. Mimo tak znacznego wkładu w dziedzinie technologii komputerowej, nigdy Grace otaczać się z aureolą chwały, biorąc pod uwagę jego sukces tylko fuks.

Powrócić jako badacz

Po odejściu ze służby w 1966 roku, Grace został mianowany szefem zespołu badawczego w celu zaspokojenia pilnych problemów w dziedzinie języków programowania. Mimo młodego wieku, nie jest już, Grace natychmiast zabrał się do pracy. Była gotowa spędzić dni i noce. Taka była ta wielka kobieta – Grays Hopper. Krótka biografia jego rozwoju w dziedzinie wojskowej nie może nie imponować. A liczba wynalazków pozostawi nikogo obojętnym – nie miała sobie równych w dziedzinie technologii komputerowej. Wśród badanej grupy, ona w dalszym ciągu aktywnie standaryzacji COBOL.

Ustaniem stosunku pracy

Zrezygnowała w 1986 roku, będąc w pozycji kontradmirała, jak jej dziadek. Do niej często poszukują Rady żeglarzy działania i naciągaczy w dziedzinie języków programowania. Przez ostatnie lata swego życia kolorowe ona poświęcona ewangelizacji, aby dokonać prezentacji na uniwersytecie. Ona łatwo udało się zdobyć zaufanie młodej widowni i faktycznie stać się idolem w obliczu młodzieży. Hopper pracował na rzecz społeczeństwa w przyszłości, aby przejść do genialnego innowatora w swojej dziedzinie i otrzymał wiele nagród. Najcenniejsza nagroda, która przygotowała jej życie, pomyślała Grace służby w marynarce.

Konkludując

To jest słusznie nazywana „matką” technologii komputerowej. 01 stycznia 1992 opuścił ten świat zdobył szereg nagród i uznanie publiczności znanego żeglarza kobiety – Grays Hopper. Biografia jej imponujące, godne podziwu. Aby to jest często traktowane jako doradca szefa działającego Marynarki, który może być dumny z „Amazing Grace”, na cześć którego niszczyciel USS Hopper został nazwany super Ministerstwa Energii i komputera. Dla wielu z nich do tej pory ona jest idolem i wzorem do naśladowania.