224 Shares 8875 views

Dzheyms Uatt – wynalazca maszyny parowej

Dzheyms Uatt był ten, którego zadaniem było kulminacją w rewolucji przemysłowej w Anglii i na świecie. Inżynier i wynalazca Szkocji zaangażowany w poprawę maszynę Newcomen, powodując jego silnik wynalazł uniwersalnej.


wczesne lata

Dzheyms Uatt urodził się w rodzinie budowniczego statków i twórcy różnych mechanizmów Jamesa. Jego matka, Agnes, był przedstawicielem bogatej rodziny, w tym samym czasie otrzymała doskonałe wykształcenie.

Aby zapalić przyszłego wynalazcy pojawił 19.01.1736, chłopiec urodził się bardzo bolesne, więc wykształcenie podstawowe otrzymał w domu z rodzicami. Dziecko nie mógł grać z rówieśnikami z powodu słabego zdrowia, więc większość swojego czasu spędził na samokształcenie.

Jako nastolatka, jego ulubionymi przedmiotami były chemia i astronomia. Lubił też, aby modelować mechanizmy stworzone przez ojca.

Po ukończeniu szkoły podstawowej absolwent James wszedł do gimnazjum. Wykazał on wielki sukces w matematyce. Chłopiec lubił czytać i dużo, starał się sprawdzić w praktyce.

W wieku osiemnastu lat młody człowiek stracił matkę. Znajduje to odzwierciedlenie w zdrowie i sprawy jego ojca, więc James musiał dbać o siebie. Młody człowiek na rok przeniósł się ze Szkocji do Londynu, aby nauczyć się rzemiosła, która była związana z instrumentami pomiarowymi. Formalne szkolenie odbyło się przez siedem lat, ale pieniądze z Jamesem wystarczyło tylko na jeden rok. Zaczął studia z produkcją władców i kompasy. Wkrótce młody student może produkować czwarte części geodolity i innych zaawansowanych narzędzi.

W ciągu roku, młody człowiek prawie nie wychodzić na zewnątrz. Przez cały czas pracował: rano – na komputerze, a wieczorami – na zamówienie. Żeby mógł się karmić. Ponadto, ze względu na fakt, że nie jest wymieniony jako oficjalny studenta, na jego ulicy zostali zmuszeni do podjęcia w marynarce.

pierwsza praca

Po ukończeniu szkolenia, Dzheyms Uatt ze złym stanem zdrowia powrócił do Szkocji. Postanowił zorganizować własną firmę w Glasgow, który miał stworzyć i naprawy narzędzi. Ale on miał do czynienia z unii rzemieślników, który zakazał mu do wykonania tej pracy. Powodem było to, że James nie był formalny trening. Nie pomogło, że był jedynym przedstawicielem firmy w Szkocji.

Ale młody człowiek ratuje sprawę. W tym czasie na Uniwersytecie w Glasgow przybył narzędzi firm robi dla astronomii. Żądali stałej uwagi, w tym instalacji. Przez jego przyjaciół Wyatt ma szansę na pracę. Został mianowany mistrzem instrumentów naukowych instytucji. Miał możliwość tworzenia własnego warsztatu.

W szkole, James spotkał się z Joseph Black, który studiował chemię. Mistrz pomaga naukowcom w rozwoju niektórych instrumentów chemicznych, które promowane dalsze chemik.

Z 1759 Watt rzeczy uległy poprawie. Było to ułatwione przez partnerstwo z biznesmenem John Craig. Zorganizowali pracę na produkcji różnych narzędzi i zabawek. wynalazca dochód znacznie wzrosła. Ich partnerstwo przestało po sześciu latach od śmierci Craiga.

Okres wynalazku

silnik parowy Newcomen za istniał już od kilku dekad. Najczęściej była wykorzystywana do pompowania wody. Nikt nawet nie starał się go poprawić. Od 1759 roku idea stosowania parowa Watt zainteresował, ale jego próby były nieudane.

W 1763 roku, kapitanowi poprosił przedstawiciela University of Glasgow z prośbą o pomoc w naprawie istniejącego układu tworzenia Newcomen. Watt był w stanie spędzić z nią szereg eksperymentów. Był w stanie rozwiązać ten układ i upewnij się, że nieskuteczność tej maszynie. Watt poczyniła pewne ulepszenia w konstrukcji, ale to nie wystarczyło.

Dwa lata później, Dzheyms Uatt dowiedział się, w jaki sposób można stworzyć doskonały silnik parowy. Zaczął realizować swój plan w życie. W 1769 roku wydany patent dla szczelnej komorze w celu skroplenia. Był w stanie zbudować model pracy, który pracował na tej zasadzie. Aby stworzyć samochód w pełnym rozmiarze, nie miał pieniędzy. Pomogło Dzhozef Blek, Dzhon Robak. Problemy nie kończą, bo to było niemożliwe do osiągnięcia niezbędnej precyzji w produkcji cylindra i tłoka. Ponadto Roebuck stał się bankrutem.

Watt znalazł nowego sponsora. Zostali Mettyu Bolton, właściciel odlewni. Problem w tworzeniu cylinder Dzhon Uilkinson zdecydował. Komercyjny sukces swojego wynalazku Watt otrzymał poprzez utworzenie wspólnej spółki z Mettyu Boltonom, która działała przez dwadzieścia pięć lat i przyniosła wielkie bogactwo dla wynalazcy.

Watt nie szukał tylko poprawić maszynę Newcomen, chciał stworzyć model z silnikiem uniwersalnym. Wszystkie jego wysiłki doprowadziły do nowej metody w pracy silnika parowego, który opatentowany pod nazwą ruchu planet. Jest to metoda przeciwko rozpoczął pracę pierwszy silnik parowy przez Jamesa Watta.

Po sukcesie nowej maszyny zaczęły liczne próby wypracowania. W walce o reputację własnej firmy Watt i Bolton zostali zmuszeni wydać dużo pieniędzy na sprawy sądowe. W rezultacie byli w stanie bronić swoich praw.

Znaczenie wynalazku

Patent na silniku James Watt została zarejestrowana w 1769 roku. W dokumencie stwierdzono, że autor patentu nie wymyślił nowego samochodu, a silnik parowy. Watt nie w pełni zrozumieć, jak ważne w przyszłości będzie to poprawa.

Znaczenie wynalazku polega na tym, że tłok silnika porusza się pod wpływem pary. W związku z tym możliwe było wielokrotnie zwiększyć moc, tworząc większą presję. To nie jest już konieczne, aby zwiększyć rozmiar. Dzięki wynalazkowi możliwe jest, aby stworzyć silnik, a nieco później statek.

uznanie

Nawet w czasie życia wynalazcy samochodu James Watt zrewolucjonizował branżę. Nic więc dziwnego, że został wybrany przedstawicielem wielu społeczeństwach. On nawet chciał przyznać tytuł barona, ale on odmówił.

Firma, która została wybrana moc:

  • The Royal Society of Edinburgh.
  • Towarzystwa Filozoficznego w Rotterdamie.
  • Członkiem korespondentem Akademii Francuskiej.
  • Lunar Society w Birmingham – nieformalna organizacja naukowców brytyjskiego oświecenia.

ostatnie lata

Biografia Jamesa Watta dowodzi, jak osobowość wszechstronny był. Różnorodność jego wiedzy autentycznie zdziwiony pisarz Walter Scott, który był osobiście zapoznał się z wynalazcą.

W późniejszych latach Watt był zaangażowany we własnej maszynie produkcyjnej, które mogą kopiować prace rzeźbiarskie takie jak płaskorzeźby, rzeźby i inne statki.

Zmarł mistrz 19.08.1819, na osiemdziesiąt trzeciego roku. Został pochowany w Hendsvorte.

Rodzina i dzieci

Dzheyms Uatt wynalazek jest przełomem w branży, był dwukrotnie żonaty. Jego pierwsza żona, Margaret Miller, zmarł w 1772 roku po urodzeniu mu piąte dziecko. Ale do dojrzałego życia przeżyło tylko dwoje dzieci, nazwanych jako rodzice, James i Margaret.

Druga żona była Enn Makgregor w 1777 roku. Ich dzieci razem nazwany Gregory i Janet.

Ciekawostką

Watt zaoferowane być używany jako blok energetyczny o nazwie „moc konia”. Jednak w 1882 roku z inicjatywy Brytyjskiego Stowarzyszenia Inżynierów zdecydowano się przypisać jednostkę władzy w imię wynalazcy. Od tego czasu technika wykorzystały Watts. Taki był po raz pierwszy w historii techniki.