542 Shares 2545 views

Intel Core i5 4200U: Przegląd charakterystyk i testów

Rdzeń i5 Intel 4200U – procesor od producenta kalifornijskim dla platform mobilnych, takich jak tabletki. W tym artykule omówimy wszystkie swoje wady i zalety, a także prowadzenie testów wydajności.


Rodzina Core i5

Ta rodzina procesorów wyszła na jaw w 2009 roku i do tej pory produkowane w postaci szóstej generacji, który w tej chwili jest ostatni. i5 procesory są przeciętne cechy i wartość jest zazwyczaj numer modelu firmy. Intel – wiodący producent procesorów dla komputerów osobistych. Konkurować z ich produktów może osiągnąć tylko AMD firmy.

Dla rodziny Core i5, specjalny system indeksu. M oznacza prefiks należącej do ruchomego architektury procesora, który jest używany w zeszytów. Nazwa procesora z przedrostkiem U (jak w naszym przypadku – Intel Core i5 4200U) oznacza przynależność do platformy ultra-mobile. Ten oddział został zaprojektowany specjalnie dla konwencjonalnych tabletek, tabletów, netbooków i ultrabooks. Dla komputerów stacjonarnych wskaźnik liczbowy lub K przedrostek oznaczający poprawie, a overclocked wersja procesora. Teraz przejdziemy bezpośrednio do osoby odpowiedzialnej za przegląd.

Intel Core i5 4200U: Specyfikacje

Procesor jest zbudowany na architekturze Haswell i ma dwa pełne-core aktywów, pomimo skromnych rozmiarów, zaprojektowany specjalnie dla komputerów typu tablet. Technologia pozwala obsłużyć cztery wątki w procesach równoległych. Ponadto, procesor ma własny procesor. To polega na tym, że oba rdzenie są w stanie rozproszyć jego częstotliwość w zależności od obciążenia. W trybie normalnym, to procesor o taktowaniu 1,6 GHz dla każdego rdzenia. Wraz ze wzrostem współczynnika obciążenia do 2,3 GHz, jeśli oba są aktywne rdzenie. Kiedy jeden rdzeń przyspiesza działanie częstotliwości do 2,6 GHz.

Ponieważ urządzenie jest zintegrowana karta graficzna Intel czwartej generacji. Opłata wydajność jest dość wyblakłe i przeciętne, ale poradzić sobie z podstawowych zadań codziennych, a nawet pozwalają uruchomić dość wymagające gry akcelerator graficzny. Wspiera on także wyjście wideo do trzech ekranów i wszystkich nowoczesnych interfejsów.

Ze względu na dobry początek oraz stabilne wyniki sprzedaży wkrótce pojawiły quad wersję Intel Core i5 4200U, który jest zainstalowany nawet w niektórych ultrabooks. Na przykład, słynny producent Acer. Maksymalna temperatura pracy procesora może osiągnąć 100 stopni Celsjusza. Pamięć podręczna jest 3 MB. pobór mocy, w zależności od producenta, maksymalnie 15 watów.

zewnętrzna struktura

Procesor Intel Core i5 4200U jest zbudowany na ultra-cienką architekturę, która umożliwia jego zastosowanie nawet w najbardziej delikatnych tabletek i Ultrabooks. W przeciwieństwie do większości procesorów, ten układ ma prostokątny kształt. Hm 22 proces techniczny pozwala nam osiągnąć imponujące wyniki w wydajności.

testowanie

W celu przeprowadzenia testów przyjęto jako podstawę do taniego ultrabook od Acera. Charakterystyka PC są dość niskie: procesor Intel Core i5 4200U, wideo karty GeForce 820m z 2 GB pamięci, 4 GB pamięci RAM i dysk twardy do 500 GB. Maksymalna rozdzielczość ekranu jest standardem dla większości laptopów – 1366 768. Koszt tej konfiguracji z ekranem o przekątnej 15 cali rozpoczyna się od 25 tysięcy rubli.

Porównując z innymi ultrabook, który jest wyposażony w procesor AMD A10-5745M – bezpośredni konkurent tej chłodnicy.

Pierwszy test na procesor – transkodowania plików audio. IS zasilany przez Intel urządzenie sprostać zadaniu znacznie szybciej – 82 sekundach, a 136 sekund z AMD. Dalsze testy przeprowadzono w jednym z najbardziej wymagających programów do obróbki grafiki – Adobe Photoshop. I tu po raz kolejny udowodnił sobie lepszy procesor od Intela.

Z Intel Core i5 4200U jego zadaniem doskonale radzą sobie dobrze. W ramach tych urządzeń do których jest przeznaczone, procesor jest w pełni uzasadniona. Teraz postaramy się przetestować wbudowaną kartę graficzną Intel Graphics w niektórych grach.

Pierwszy test – 3Dmark. Ponownie Core i5 wyprzedza konkurenta AMD – 49 000 punktów, w porównaniu do 45 tys. Teraz przechodzimy do gier. Większość projektów gier, które są istotne w momencie, można uruchomić na obu kartach graficznych wbudowanych, z wyjątkiem Crysis 3.

Tutaj, zintegrowany układ graficzny w procesorze i5 4200U Intel Core jest przeszukiwania na głowę zawodnika. W grze BioShock Infinite, który jest bardzo wymagający na sprzęcie, produkuje aż 50 klatek na sekundę, w porównaniu z 30 na procesorze AMD. Gra Deus Ex, która została opublikowana w 2012 roku, pomysłodawca przeglądu gromadzi około 70 klatek na sekundę przed 40 od AMD. Przy maksymalnym ustawieniu nie gra dała dopuszczalne 25-30 klatek na sekundę, więc malować wyników nie ma sensu. Jest to zrozumiałe – modele te nie są przeznaczone specjalnie do gier, ale na codzień, oglądanie filmów, filmów i korzystania z internetu. Ponadto, model ten jest idealny procesor dla większości projektów internetowych i sieciowych. Wydajność urządzenia Intel znajduje się pomiędzy dwa układy podstawowej wersji i7 M za pełnoprawny notebook.

werdykt

Jeśli potrzebujesz, aby uruchomić maszynę dzisiejszych gier i jednocześnie lekki i kompaktowy, na pewno nie będzie działać na komputerze platformy Intel Core i5 4200U. Badanie wykazało, że ten procesor jest lepiej radzić sobie z codziennym stresem, rozproszonych na rdzeniu.