792 Shares 8621 views

"Sarajishvili" – koniak stworzony w stylu gruzińskich tradycji

"Sarajishvili" – brandy, znana na całym obszarze poradzieckim dla miłośników silnych napojów alkoholowych. Są całe legendy o jego boskim smaku i wieloaspektowym aromacie.

Historia produkcji Sarajishvili

Historia produkcji brandy "Saradzhishvili" rozpoczęła się w odległej 1884 r. Na terenie pierwszej fabryki wina i brandy z Imperium Rosyjskiego. Pierwsza butelka mocnego napoju została wydana w 1887 roku. Zakład ten nadal funkcjonuje pod marką "David Sarajishvili i Eniseli".

"Sarajishvili" to koniak, który otrzymał wiele nagród, złote medale w Paryżu, Chicago, Bruksela w latach 1889-1912. W 1913 roku ten napój otrzymał wielki zaszczyt i otrzymał oficjalny status "dostawcy dworu Jego Cesarskiej Królewskiej Mości", który po raz kolejny podkreślił wysoką jakość i wspaniały smak.

Do tej pory koniak "Saradzhishvili" posiada ponad 200 różnych nagród, w tym 22 Grand Prix, złote medale – 128, srebro – 36, brąz – 11.

Wieloletnia historia produkcji koniaku gruzińskiego, wysokiej jakości surowców, szlachetnych początków i tożsamości narodowej są cechą charakterystyczną brandy Sarajishvili wśród elitarnych i najwyższej klasy napojów alkoholowych.

Technologia produkcji

Szlachetny napój ma swoje korzenie na słonecznych winnicach gruzińskich, rozwija, jest przechowywany w naturalnych drewnianych beczkach i kończy rozwój w szklanych butelkach. Minimalny okres czasu na produkcję Sarajishvili wynosi 3 lata. Nie można ustalić maksymalnego okresu, ponieważ beczki z duchem koniaku z 1893 roku są nadal przechowywane na terenie zakładu.

Równowaga smaku mieszanki i estetyka napoju alkoholowego jest podstawą wyśmienitego i jakościowego koniaku. Podstawą technologii produkcji Sarajishvili jest podwójna destylacja białych winogron i agonujący wzrost w starych piwnicach. Współzałożyciele firmy nazywają produkcję koniaku specjalną sztuką, polegającą na poprawnym przetwarzaniu i łączeniu gleby, warunków klimatycznych, różnorodności rodzajów spirytusu, nowoczesnych technologii i wielowiekowych tradycji.

Najtrudniejszym i ważnym etapem procesu produkcyjnego jest mieszanie alkoholu koniak z różnymi uprawami i moczenie, tak aby końcowy wynik mógł zaspokoić wymagania najbardziej sceptycznego smakowego. Dlatego jest powierzona tylko najbardziej wirtuozowskim mistrzom mieszania.

Koniak Sarajishvili, który z bogatym aromatem i smakiem wypełni ciepłe wieczory, zapewni szczególne pociechę przyjaznym spotkaniom, a uroczystości i wydarzenia sprawią, że będzie wyjątkowy.

Produkty marki "Sarajishvili"

W linii znaku towarowego można wybrać dla siebie na każdy gust i brandy kolor "Saradzhishvili". Cena butelki zależy od starzenia się napoju alkoholowego. Najprostszym konwencjonalnym koniakiem kosztuje średnio 850 rubli, a koszt markowy może osiągnąć 4500 rubli na butelkę.

Specjalną kategorią napojów elitarnych są kolekcjonerskie próbki koniaku, więc koszt takiej butelki jest dość wysoki. Producent oferuje koniak trzy i pięć gwiazdek, które mają odpowiednią ekspozycję. Ponadto, fabryka produkuje koniak "Saradzhishvili VS", ekstrakt alkoholu w nim jest od 6 do 8 lat, VSOR – starzenie sięga 25 lat, vintage "Yeniseli", kolekcja – CW. Brandy "Saradzhishvili KhO" całkowicie odpowiada tej samej charakterystyce smaku, jak w przypadku, gdy formuła została opracowana w okresie życia założyciela produkcji.

Główne cechy brandy "Saradzhishvili"

  1. Kolor. Saradzhishvili – koniak, którego odcień zależy bezpośrednio od jego starzenia się. Młody produkt ma bursztynowo-czerwony odcień, bursztynowo-brązowy jest związany z najbardziej doświadczonymi koniakami.
  2. Aromat. Bukiet Sarajishvili ma odcienie dębowe i czekoladowo-waniliowe. Rozgrzewka pomoże odkryć nutki fig, imbiru, suszonych moreli i przypraw.
  3. Smak. Utwory koniaku Sarajishvili mają długie aksamitne i ocieplające nutki, wśród których można wyróżnić czekoladę, drewno i suszone owoce.

Aby w pełni cieszyć się bogatym smakiem i zapachem tego szlachetnego napoju, musisz poświęcić trochę czasu na odkrycie koniaku "Saradzhishvili". Opinie prawdziwych koneserów mówią, że butelkę należy pozostawić otwartą, a szkło powinno być rozgrzane z ciepła rąk. Co najlepsze, dobre cygaro, czarna gorzka czekolada i delikatne gatunki twardego sera są w harmonii z koniakiem.