126 Shares 3758 views

Dobre szampon dla kolorowych włosów: opinie, oceny

Za każdym razem, oglądając ogromny wybór produktów do pielęgnacji włosów, wpadamy w obsesyjne myśli: czy rzeczywiście takie kosmetyki są naprawdę potrzebne, czy po prostu reklamują stunty producentów, którzy marzy o zwiększeniu zysków?


Jak wiesz, sprawiedliwa seks nie może żyć bez zmian. Głównym miejscem eksperymentalnym są włosy. Po pierwsze, henna, potem balsamy do farbowania i, wreszcie, profesjonalne farby. Pomimo obecności różnych olejów i składników odżywczych, wybarwienie w pewnym stopniu szkodzi włosom.

Mit lub rzeczywistość

Każdy fryzjer stylista potwierdzi, że po zmianie koloru Twoje loki wymagają szczególnej troski. Ale co to jest najlepszy szampon na kolorowe włosy? Opinie klientów nie wymagają czasu na dokonanie wyboru, a przecież patrząc ściśle, znajdziesz tylko dwa rodzaje funduszy:

  • Szampon do połysku i głębi kolorów. Ze względu na składniki do kondycjonowania i silikony, skóra głowy nawilża, włosy stają się lśniące. Fryzura wygląda lepiej, ale kolor nie może być zapisany w ten sposób.
  • Szampon z barwnikami. W kompozycji są pigmenty barwiące, ale trwałość mowy nie idzie. Ponadto wybór kolorów jest bardzo mały, a wynik może być nieprzewidywalny. Podobny szampon do recenzji fryzjerów fryzjerskich nie zaleca zakupu.

Znalezienie właściwego narzędzia po zmianie kolorów nie jest trudne. Zwróć uwagę na kompozycję. Unikaj agresywnych składników chemicznych, które mogą uszkodzić luźne loki. Pomożemy Ci znaleźć najlepszy szampon na kolorowe włosy. Oceny, recenzje i opis takich produktów można znaleźć w naszym przeglądzie.

Lush

Tak, na trzecim miejscu małej oceny był produkt Lush. Ostatnio stały szampony są popularne . Wygląd jest bardziej jak kawałek mydła z kolorowymi wtrąceniami, zapach zależy od składników.

Prawie każde centrum handlowe ma pachnące butiki marki Lush, produkującej produkt o nazwie "Reincarnation" – szampon na kolorowe włosy. Opinie klientów mówią, że przyjaźnie z takim narzędziem nie jest łatwe. Szampon nadaje się tylko do ciemnych włosów lub po użyciu henny. Producent zobowiązuje do oczyszczania przy pomocy pomarańczowego oleju, wzmocnienia białek sojowych i pielęgnacji przy użyciu gliny marokańskiej.

Opinia klienta

Pomimo nietypowego formatu problemy z użyciem stałego szamponu nie powstają. Zastosowanie: wystarczy narysować kawałek mydła przez włosy. Pianka jest bardzo gęsta i przyjemna, łatwa do mycia. Niemniej niemożliwe jest zakończenie sesji pielęgnacji włosów bez dodatkowych środków (balsam, odżywka lub maska) z dwóch powodów. Po pierwsze, włosy są splątane i słabo czesane. Po drugie, kompozycja ma specyficzny zapach, tak mało kto chce nosić zapach gliny i henny.

Jeśli używasz henny, upewnij się, że próbujesz "Reincarnation" – dobry szampon na kolorowe włosy. Opinie klientów zawierają tylko jedną istotną wadę. Pierwszym składnikiem kompozycji jest laurylosiarczan sodu, który producent (z powodów nieznanych nam) odnosi się do bezpiecznych środków.

Matrix

Jednym krokiem od lidera rankingu jest amerykański producent Matrix. Biolage Colorlast to profesjonalny szampon na kolorowe włosy. Opinie klientów zalecają użycie produktu wraz z klimatyzacją z tej samej serii, aby osiągnąć maksymalny rezultat. Specjalna formuła bez parabenów pozwala zaoszczędzić nowy kolor przez okres do 9 tygodni w porównaniu z konwencjonalnymi szamponami. Produkt Colorlast obiecuje delikatne oczyszczenie, połysk i nawilżające włosy.

Dla brunetek

Zdaniem przedstawicieli sprawiedliwego seksu, warto wybrać ten szampon na suche, kolorowe włosy. Recenzje opowiedz nam o przyjemnym kwiatowym aromacie i gęstej piance, którą uzyskuje się podczas nakładania produktu na wilgotne włosy. Po użyciu Colorlast włosy są dobrze pielęgnowane, lśniące i posłuszne. Nie odnotowano braku objętości i suchości. Niektórzy klienci nie zalecają szamponowi dla blondynów – według ich subiektywnej opinii, z tego powodu lekka farba jest myje szybciej.

Ponadto, nie jest zbyt szczęśliwy skład środków. Matrix – profesjonalne kosmetyki, które nie różnią się dużo naturalnymi składnikami. W szamponie Colorlast SLS znajduje się na drugim miejscu, a na końcu listy znajduje się wyciąg z orchidei, podany na etykiecie.

Natura Siberica

Pierwsze miejsce naszej oceny należy do marki Natura Siberica, która wiele dziewczyn i kobiet już wzrosła do miłości. "Ochrona i połysk" – najlepszy szampon na kolorowe włosy. Opinie podkreślają dużą liczbę użytecznych substancji. Wosk białego daje połysk, a olej sojowy Dahurii przywraca uszkodzone loki. Rhodiola rosea jest głównym składnikiem, który wyróżnia właściwości żeń-szenia. W kompozycji nie ma laurylosiarczanu sodu, parabenów i silikonów. Naturalne kwasy działają jako piana, wszystkie ekstrakty są certyfikowane przez dokumenty ECOCERT.

Uniwersalny asystent

"Ochrona i połysk" z rhodiola rosea – nie tylko dobry szampon na kolorowe włosy. Zalecamy użycie narzędzia również do uszkodzenia pierścieni.

Plusy:

  • Dobre piany;
  • Od pierwszego umyć skórę głowy i włosy;
  • Ostrożnie stosuje się do końcówek, nie wysycha;
  • Zapewnia miękkość, błyszczy i jedwabistą.

Niedoskonałości szamponu klienta są rzadko zauważalne – tylko w przypadkach, gdy kosmetyki Natura Siberica w zasadzie nie są dla nich odpowiednie. Szampon do włosów farbowanych zaleca się po prostowaniu keratyny. Jak wiadomo, po zabiegu należy wybrać szampony bez siarczanów, a produkty Natura Siberica są idealne do tego. "Ochrona i połysk" pomoże utrzymać efekt prostowania keratyny przez kilka miesięcy.

Specjaliści opracowali również balsam dla zniszczonych i farbowanych włosów, w których dodano ceramidów roślinnych i przeciwutleniaczy.

Instrukcje dotyczące opieki

Bardzo często zmiana koloru włosów jest tylko sposobem na poprawienie nastroju. Po raz pierwszy po barwieniu, loki wyglądają po prostu luksusowo. Niestety, tydzień później nowy odcień zaciera się, włosy są splątane i nie nadają się do stylizacji.

Większość barwników zawiera amoniak. Konieczne jest głębsze przenikanie pigmentu do struktury włosów. W tej chwili łuski są zniszczone, a naturalny kolor opada. Najlepiej jest używać farb bez amoniaku, ale do zniżki na ich delikatność.

Poradnik stylista dbać o farbowane włosy:

  • Wybrać środek jednej marki – szampon i odżywka w tandemie będą działać znacznie lepiej.
  • Unikaj suszenia gorącą suszarką do włosów i palowania za pomocą szczypiec lub żelazek – takie manipulacje prowadzą do odwodnienia.
  • Przez dwa lub trzy tygodnie powstrzymuj się od kąpieli w basenie i opalaniu.