851 Shares 5194 views

Lek „Ukrliv”: instrukcja obsługi, opis, skład i opinie

Dość często, nowoczesne lekarze w niektórych chorobach swoich pacjentów do przepisywania leku „Ukrliv”. Instrukcje dla tej metody wiąże się sporo przydatnych danych, a dla wielu stanowi najważniejsze źródło informacji. Ale to nie wszystko poprawnie zrozumieć tam napisane, i że jest ona przyznana, jest daleki od zakończenia wykaz informacji na temat tego leku.


efekt

kwas Ursodeoksiholievaya w przeważającej większości przypadków jest zawsze niewielka ilość w ludzkiej żółci. Jeśli się je doustnie, to będzie się znacząco zmniejszyć ogólny stopień nasycenia żółci cholesterolem poprzez spowolnienie wchłaniania go wewnątrz jelita cienkiego, jak również zmniejszenie wydzielania danego elementu w żółci. Jest oczywiste, że ze względu na rozproszenie związków organicznych i utworzenie ciekłego kryształu zaczyna się częściowo rozpuszczać cholelithic cholesterolu, co ma pozytywny wpływ na ogólny stan organizmu ludzkiego.

Zgodnie z aktualną wiedzą, że uważa się, że kwas ursodeoksiholievaya w przypadku różnych chorób chorób wątroby lub cholestatycznych można osiągnąć efekt ze względu na względną wymiany lipofilowej podobny do detergentów toksycznych kwasów żółciowych hydrofilowych nietoksycznym cytoochronnego kwasu ursodeoksiholievuyu i następnie znaczny funkcyjnych poprawa wydzielniczą gepotatsitov i różne procesy immunoregulacyjnych.

Gdy jest ona wykorzystywana?

Przez lek „Ukrliv” Instrukcja wskazuje, że lekarze przepisują to najczęściej w przypadku gdy pacjent cholesterolowych kamieni żółciowych występują których średnica nie jest większa niż 15 mm. Oznacza to w większości przypadków korzystne pacjentów rozładowywane działa pęcherzyka żółciowego, które działa bez względu na obecność w niej jednej lub większej liczby żółciowej. W szczególności dla leku „Ukrliv” Instrukcja mówi, że narzędzie to pozwala na całkowite rozpuszczenie kamieni żółciowych cholesterolu rentgenaktivnye.

Ponadto, zastosowanie tego leku jest często podawany jest wystarczające, jeśli to konieczne leczenie objawowe pierwotnej żółciowej marskości wątroby, w nieobecności zdekompensowanej marskości wątroby.

Farmakokinetyka

Po przyjęciu leku rozpoczyna się kwas ursodeoksiholievaya dostatecznie szybko wchłaniany w jelicie cienkim, a w górnej części jelita cienkiego przez bierne przeniesienie, a w ostatnim przedziale krętego przez aktywnego transportu. W większości przypadków korzystne stopniu absorpcji wynosi od 60% do 80%, co świadczy lek „Ukrliv” instrukcji. Po zakończeniu absorpcji kwasu żółciowego jest wpływ prawie całkowite sprzężenie wątroby z aminokwasów tauryną i glicyną, co całkowicie wyeliminowane z żółcią. Warto zwrócić uwagę na fakt, że główny luz przejście przez wskaźnik wątroby osiągnie 60%.

Pod wpływem różnych bakterii jelitowych występuje częściowej degradacji litocholowego i kwasu 7-ketolithocholic. W tym przypadku, działa jak kwas litocholowy gepototoksicheskogo substancji i powodują uszkodzenia różnych miąższu wątroby u niektórych gatunków zwierząt. U ludzi, tylko wchłania pewną część substancji, która całkowicie siarczanowanych w wątrobie i detoksyfikowanej przed wydalane w kale i żółci.

Jak korzystać z tego leku w okresie ciąży

Kobiety w wieku rozrodczym, można stosować leku tylko w przypadku, gdy są one stosowane dość niezawodnych środków antykoncepcyjnych. Przed rozpoczęciem leczenia konieczne jest, aby całkowicie wykluczyć możliwość ciąży. W celu zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa leczenia w żadnym wypadku nie powinny być przeprowadzane w pierwszym trymestrze ciąży. Przez lek „Ukrliv” (tabletki) oświadczenie wskazuje, że wyjątek przewidziany w postaci przypadkach, gdy lekarz uzna, że korzyści płynące z wykorzystania środków przewyższa potencjalne ryzyko.

Nie ma dokładnych danych klinicznych dotyczących stosowania kwasu ursodeoksiholievoy u kobiet w okresie karmienia piersią, a zatem zastosowanie środków tej kategorii pacjentów nie jest zalecane.

Przeciwwskazania

Przez lek „Ukrliv” (tabletki) oświadczenie zauważyć kilka poważnych przeciwwskazań do korzystania z tego narzędzia:

 • Obecność ostre zapalenie dróg żółciowych i pęcherzyka żółciowego;
 • Obecność pacjenta na nadmierną wrażliwość na pewne substancje zawarte w składzie preparatu;
 • niedrożność dróg żółciowych (tutaj, obejmuje zarówno wspólny zatykaniu kanału, zaś oddzielny pęcherz uszczelniający);
 • marskość wątroby, zdekompensowaną wymianach.

Ponadto warto zwrócić uwagę na fakt, że narzędzie to nie powinien być przepisywany pacjentom z pęcherzyka żółciowego, który nie jest wizualizowane przy użyciu technik radiologicznych, a także pacjentów z zaburzeniami kurczliwości pęcherzyka żółciowego z wapiennych kamieni lub tych, u których występują częste kolki żółciowej , o czym świadczy leku „Ukrliv” (zawiesina) instrukcji. Opinie lekarzy potwierdzają również ten fakt, ponieważ specjaliści nie przepisują tego środka w powyższych sytuacjach.

skutki uboczne

Podczas przyjmowania tego leku może powodować następujące działania niepożądane:

 • różne nieprawidłowości w przewodzie pokarmowym;
 • W bardzo rzadkich przypadkach podczas leczenia pacjentów z pierwotną żółciową marskością powstał dość silny ból w prawym abdomialnaya podżebrza;
 • W badaniach klinicznych stwierdzono, że pewna grupa pacjentów powstały luźnych stolców i biegunki podczas leczenia z użyciem kwasu ursodeoksiholievoy;
 • różne nieprawidłowości w pęcherzyka żółciowego oraz nerek;
 • Ponownie, w rzadkich przypadkach, podczas stosowania tego leku jest zwapnienie kamieni żółciowych;
 • podczas terapii opracowano etapy pierwotnej żółciowej marskości wątroby, w rzadkich przypadkach, u pacjentów występuje niewyrównaną wątroby, która częściowo regresji po zaprzestaniu leczenia.

Ponadto lekarze często zauważyć w swoich opiniach, że skutki uboczne przyjmowania tych pieniędzy można wyrazić wszystkie rodzaje reakcji nadwrażliwości lub wysypki. Osoby podatne na uczulenia należy zachować ostrożność.

Jak z niego korzystać?

Nie ma ograniczeń wiekowych na dopuszczenie leku nie istnieje, o czym świadczy leku „Ukrliv” (tabletki) pouczenie. Cena tego narzędzia, odpowiednio, jest taka sama, niezależnie od tego, którą z grupy pacjentów wymagających leczenia.

W przypadku pacjentów o masie ciała poniżej 47 kg lub mają trudności z przełykaniem tabletek, możliwość stosowania tego leku w postaci zawiesiny, która jest często zupełnie wyraźne lekarzy. W zależności od konkretnych wskazań lekarza prowadzącego zapewnia możliwość stosowania tego leku w następujących dawkach.

Rozpuszczania kamieni żółciowych cholesterolu

 • Waga: 47 do 60 kg. Dwie tabletki dziennie.
 • Waga: 61 do 80 kg. Trzy tabletki dziennie.
 • Waga: 81 100 kg. Cztery tabletki dziennie.
 • Waga: ponad 100 kg. Pięć tabletek dziennie.

Tabletki należy stosować raz dziennie, trzeba połykać je w całości i pić niewielkie ilości cieczy. Przez lek „Ukrliv” podręcznik (tabletki) instrukcja mówi, że najlepiej jest korzystać z tego narzędzia wieczorem przed pójściem spać, natomiast odbiór musi być regularne, aby osiągnąć pożądany efekt.

funkcje

Czas potrzebny do zakończenia rozpuszczania kamieni żółciowych w większości przypadków korzystne jest od 6 do 24 miesięcy. W takim przypadku, jeśli zmniejszenie całkowitej wielkości kamieni żółciowych nie obserwuje się po 12 miesiącach aktywnego odbioru środków, dalsze leczenie nie jest zalecane.

Przez lek „Ukrliv” (syrop) oświadczenie, że sukces leczenia powinny być sprawdzane co 6 miesięcy z pomocą RTG lub USG. Więcej badań musi być prowadzone na tym się nie dzieje, jeśli pacjent zwapnienia kamieni w trakcie leczenia. Jeśli tak się stanie, wówczas procedura leczenie powinno być całkowicie zatrzymany.

Leczenie objawowe PBC

W przypadku pacjenta pierwotnej marskości żółciowej masy ciała pacjenta bezpośrednio wpływa na ile lek ma być stosowany „Ukrliv”. Instrukcji stwierdza, że w zależności od ciężaru dawki dziennej może zmieniać się od 3 do 7 tabletek.

W ciągu pierwszych trzech miesięcy leczenia, tablet powinien być stosowany przez cały dzień, a dzienne spożycie powinno być rozłożone na kilka etapów. W takim przypadku, jeżeli wartości wątroby w tym okresie zostały ulepszone, będzie można wziąć dzienną dawkę tylko raz wieczorem.

Tabletki należy połykać w całości, muszą pić płyn, a jednocześnie w tym przypadku jest również ważne, aby przestrzegać prawidłowości. Należy zauważyć, że na lek „Ukrliv” podręcznik (zawieszenie) instrukcja mówi, że jego stosowanie w przypadku pacjenta pierwotnej marskości żółciowej jest przez długi okres czasu, w razie potrzeby w trakcie leczenia.

funkcje

Warto odnotować fakt, że mogą wystąpić u pacjentów z tym rozpoznaniem po raz pierwszy w rzadkich przypadkach pogorszenie objawów klinicznych, aw szczególności niektóre wzrosła świąd występuje. Jak wynika z leku „Ukrliv” instrukcji, zawiesiny lub tabletek, w tym przypadku stosuje się poniżej, ale należy to zmniejszenie dziennej dawki, po którym to czasie stopniowo zwiększa się do żądanej wartości. Zatem konieczne jest, aby zwiększać co tydzień dawki dziennej do momentu, aż żądany reżim dawkowania jest osiągnięty.

przedawkować

Ekstremalnie niskie ryzyko przedawkowania prowokować żadnych poważnych skutków ubocznych. W szczególności, możliwość występowania biegunki, przy czym zaleca się, aby okresowo monitoruje głównych wskaźników funkcji wątroby. W przypadku biegunki będą musiały zmniejszyć dawkę, a jeśli to nie pomoże, aby całkowicie zatrzymać korzystania z tego narzędzia, jak wynika z narkotykami „Ukrliv” instrukcji obsługi. Cena sprzętu (od 460 rubli., W zależności od rodzaju produktu) umożliwia praktycznie każdemu wykorzystać go w odpowiedniej dawce.

Brak konkretnych środków zaradczych w tym przypadku nie jest wymagana, a wszelkie konsekwencje biegunki należy traktować jedynie objawowo, a dokładnie z poszanowaniem równowagi elektrolitów i płynów. Jest to bardzo ważne, aby osiągnąć maksymalny efekt przy najwyższym stopniu bezpieczeństwa.