452 Shares 3101 views

Zaawansowane leczenie raka piersi w Niemczech

Nie ma wątpliwości, że leczenie raka piersi poczyniło znaczne postępy w ostatnich latach. Rozpoznanie raka piersi nie jest już wyrokiem śmierci, a leczenie nie jest bardziej bolesne niż sama choroba. Dzisiaj kobiety z rakiem piersi żyją dłużej i lepiej niż kiedykolwiek przedtem. Wiele z nich jest całkowicie wyleczonych. A przyszłość wygląda nawet jaśniej na indywidualne sposoby leczenia i trwające badania kliniczne nad nowymi technikami i lekami.


Najlepsze prognozy dotyczące raka piersi w Niemczech

Jednym z liderów w leczeniu chorób Onkologicznych na świecie jest Niemcy z najnowocześniejszym sprzętem i najlepszymi specjalistami onkologów. Doskonałe wyniki leczenia w Niemczech wskazują na wysoką jakość opieki medycznej w ośrodkach raka kraju.

Jak skuteczne jest interdyscyplinarne leczenie raka piersi? Od 2003 r. Centrum Breastu w Szpitalu Uniwersyteckim w Heidelbergu systematycznie monitoruje rozwój raka piersi u ponad 3000 pacjentów, a jako pierwsze w Niemczech opublikowało te znaczące obiecujące wyniki: osiemset sześć procent pacjentów przeżyło pierwsze pięć lat po rozpoczęciu leczenia, a 80 % W tym okresie pozostały bez objawów. Badania zostały opublikowane w lutym 2012 r. W The Breast.

Osiemdziesiąt sześć procent pacjentów przeżyło pięć lat po leczeniu.

Zespół interdyscyplinarny w Heidelbergu ocenia dane dotyczące leczenia dla wszystkich 3333 pacjentów z nowo rozpoznanym złośliwym rakiem piersi w Centrum piersi Szpitala Uniwersyteckiego w Heidelbergu w latach 2003-2010. Pięć lat po wstępnym leczeniu 80% pacjentów nie miało objawów choroby, to znaczy, że nie występuje nawrót raka. U 15% pacjentów guz powrócił do piersi, a 19% przypadków wystąpiło przerzuty. Osiemdziesiąt sześć procent pacjentów przeżyło pierwsze pięć lat po pierwotnej diagnozie. Biorąc pod uwagę zgony, które nie były związane z rakiem piersi, oszacowanie wykazało, że tylko 10% pacjentów zmarło na raka w ciągu pierwszych pięciu lat po diagnozie.

Interdyscyplinarne zarządzanie nowotworami zapewnia porady w zakresie leczenia

"Nasze wyniki posłuży jako podstawa dalszej poprawy opieki prewencyjnej i leczenia chorych na raka piersi" – powiedział profesor Schneeweiss. "W tej dziedzinie, dzięki strukturom utworzonym w Narodowym Centrum Chorób Nowotworowych w Heidelbergu, ustalamy standardy dla innych ośrodków w Niemczech". Od 2003 r. Profesor Schneeweiss jest w stanie dokładnie udokumentować wszystkie przypadki raka piersi, które obecnie stanowią bazę danych dla tej i innych podobnych analiz i będą nadal to robić w przyszłości. Profesor Schneeweiss jest także szefem interdyscyplinarnego zarządzania nowotworami, dlatego jest odpowiedzialny za opracowanie oddzielnych zaleceń interdyscyplinarnych.

W 2003 r. Centrum Breastu w Szpitalu Kobiet Uniwersytetu w Heidelbergu było jednym z pierwszych ośrodków w Niemczech, które uzyskały certyfikat Niemieckiego Towarzystwa Raka i Niemieckiego Towarzystwa Senologii. Do tej pory w Niemczech jest ponad 200 ośrodków poświadczonych piersi. W 2006 roku Centrum Breastów zostało akredytowane przez Europejskie Stowarzyszenie Specjalistów ds. Raka Piersciowego. Dla pacjentów oznacza to, że doświadczony zespół lekarzy dostarcza nowoczesne metody leczenia, wysokiej jakości diagnostyki i leczenia w ramach współpracy interdyscyplinarnej. W 2011 r. Centrum Breastu Szpitala Uniwersyteckiego w Heidelbergu leczyło ponad 600 nowo zdiagnozowanych pacjentów, co czyni go jednym z największych ośrodków biustu w Niemczech.