601 Shares 1956 views

Tajemnicze filmy z nieprzewidywalnym wynikiem. Lista najlepszych filmów

Większość z nas kocha niespodzianki. przypisują to psychologowie z nieugaszonym pragnieniem ludzkości odkryć i odkrywania nowych rzeczy. Z tego powodu, thrillery i kryminały – jeden z najbardziej popularnych kinozhanrov. Po tym wszystkim, prawie wszystkie filmy z tajemniczą nieprzewidywalny finał jeśli widzów kolei detektyw prowadzący śledztwo. Które z dzisiejszych filmów z zagadek i niespodziewanych zwrotów akcji można przypisać najlepszy? Spójrzmy na osiemnastu najciekawszych filmów tego rodzaju, wykonanych w ciągu ostatnich trzydziestu lat.


1. "Angel" (1987),

Jeśli weźmiemy pod uwagę enigmatycznych filmy z nieprzewidywalny wynik, powinniśmy zacząć z obrazem Alan Perker Harry Angel.

Jej historia zabiera widzów w połowie 1950 roku. To właśnie w tym czasie prywatnym detektywem z Nowego Jorku o imieniu Harry Angel przypisanego wyśledzić słynny muzyk Johnny Feyvorita. Chwyć sprawę, Angel orientuje się, że jest on sporządzony w dziwnej opowieści z morderstwem i mistycyzmu. I jego wolność i życie są zagrożone.

2. "Szósty zmysł" (1999)

Kolejnym projektem, który warto zwrócić uwagę jest taśma z M. Night Shyamalana Szósty zmysł.

W centrum opowieści jest psychiatra dziecięcy Malcolm Crowe, który został traktowanie młodych Koula Siera cierpi na zaburzenia psychiczne. Dziecko twierdzi, że widzi duchy.

Stara się pomóc chłopcu, dr Crowe wkrótce znajdzie dowody, że jego młody pacjent mówi prawdę.

3. "Podziemny krąg" (1999)

Taśma Devida Finchera Podziemny krąg nie wygląda kryminału, podobnie jak dwa poprzednie. Jej główny bohater – trzydziestoletnia zabezpieczone Amerykanin, który stracił smak życia. Przypadkowe spotkanie z nonkonformista Tyler Durden i wspólnej organizacji podziemnej „Podziemny krąg” czyni ludzi do ponownego rozważenia priorytetów i zacząć żyć inaczej.

Film, nakręcony na podstawie powieści przez Chaka Palanika, stał się kultowy i nadal jest kochany przez wielu widzów na całym świecie.

4. "Zapamiętaj" (2000)

Ale obraz ruchu Kristofera Nolana Memento – to detektyw ponownie. Główny bohater o imieniu Leonard Shelby doświadczył śmierci żony. Obecnie mieszka za jednego – znaleźć i ukarać jej zabójcę. To tylko z powodu jego choroby bohatera nie może zapamiętać nowe informacje na więcej niż 15 minut.

Ale Shelby jest zdecydowany, będzie zachowywał wskazówki. Ale on będzie w stanie zrealizować swój plan, ponieważ bohater nawet nie wie, komu zaufać w tej trudnej sytuacji?

5. "inne" (2001)

Studiowanie najbardziej tajemniczych filmów z nieprzewidywalny wynik, trzeba zwrócić uwagę na obraz Alejandro Amenabar za innych. Jest to bardzo niezwykła odmiana tradycyjnych filmów o duchach.

Film opowiada o rodzinie Stuart, który mieszka w odległej rezydencji na jednej z Wysp Normandzkich. Pobożna pani domu zaczyna podejrzewać, że istnieją duchy ich domu. Jednak dlaczego przyszedł do domu i jak się ich pozbyć, to się okaże.

6. „Życie za życie” (2003)

Alan Parker, który wyreżyserował „Harry Angel”, jest dyrektorem zarówno tajemniczego filmu. Mówimy o kryminalnej powieści detektywistycznej Życie za życie.

Jest to opowieść o dochodzeniu prowadzonym przez reportera Betsi Blum. Kobieta wywiadów skazany za zamordowanie swojej dziewczyny David Gale. Mężczyzna twierdzi, że jest niewinny, a dziennikarz wierzy mu.

Jednak to ma tylko 3 dni, aby zapisać Życie za życie. Jeśli ona ma czas na tak krótkim czasie, aby poznać prawdę o prawdziwym zabójcą lub niewinnej osoby będą realizowane?

7. "Deja Vu" (2006)

Zawiły kryminał Déjà Vu, strzał Toni Skottom, trudno jednoznacznie przypisać do dowolnego gatunku. Istnieje również historia miłosna, a dochodzenie i elementy powstańcze.

W środku jest agent specjalny Dag Karlin, uczestniczący w poszukiwaniach aktów terrorystycznych na promie. Dochodzenie prowadzi go do pewnego Claire Kuchever, co mogło być świadkiem przygotowań do eksplozji. Carlin zakochuje się w Claire, ale dziewczyna zabita. Teraz, aby odnaleźć mordercę i terrorystę, Doug jest gotowy na wszystko, a nawet niemożliwe.

8. "szatan" (2006)

Bardzo różni się od wszystkich wyżej wymienionych jest francuski film „Shaitan» (Sheitan) Kim Shapirona.

Działka jest bardzo podobny do tradycyjnego horroru: grupa młodych ludzi zostawić w spokoju na weekend w odległej wiosce i tam stykaetsya z seryjnym mordercy, który niszczy intruzów. Jednak Shapironu dodać taśmę francuskiego uroku, który jest rzadko spotykane w hollywoodzkich thrillerów. W związku z tym, że film „szatan” będzie bardziej zainteresowany prawdziwy koneserów kina europejskiego.

Ponadto, bardzo niewiele osób z żeńskiej publiczności obojętny charyzmatycznego bohatera malarstwa Vincent Cassel.

9. "Triangle" (2009)

Film „Triangle» (Triangle) Christopher Smith jest prawdopodobne, aby odwołać się do fanów łamigłówek i mistycznych podróży w czasie. Po tym wszystkim, jest to wystarczające, aby mieć tę taśmę.

Głównym bohaterem jest samotną matką Jessego, aby iść z przyjaciółmi do jazdy na jachcie. One rozbijają-i zmuszeni do przeniesienia się do statku, który znaleźli na drodze.

Ten pływający statek, jak się wydaje, był pusty przez długi czas. Ale to nie jest przypadek. Gdzieś w jednej z wielu kabin ukrywających maniaka, który przygotowuje się do „ukarania” nieproszonych gości. Będzie przynajmniej ktoś z przyjaciół, aby przetrwać w tym piekle, czy są one skazane?

Ironią jest, że chociaż film „Triangle” nie zdało egzaminu w kasie, którzy oglądałem go po lewej stronie obrazu z doskonałymi ocenami. Dlatego na taśmie Rotten Tomatoes ma ocenę 82%.

10. "Egzamin" (2009)

Wśród najbardziej enigmatycznych filmów z nieprzewidywalny finał wyróżnia, to dramat psychologiczny-puzzle Sprawdziany Stuart Heyzeldina.

Mówi o rozmowę na ważne stanowiska. Wszyscy kandydaci są zablokowane w pokoju, oni rozdawali ulotki z pracy. Ale problemem jest to, że nic nie jest napisane zrazy. Jak można zdać egzamin, nie znając warunki? Próbując zrozumieć sens tego, każdy z testu zaczyna pokazać swoje prawdziwe oblicze. Kto wygra w tym meczu?

11. Buried (2010)

Rodrigo Cortés taśma Buried – żywym przykładem tego, że nawet przy niewielkim budżecie, można usunąć intrygujący film.

Jak sama nazwa wskazuje ( „Pogrzebany”), obraz opowiada historię mężczyzny, który został pochowany żywcem w trumnie. Ten wypadek jest kierowca, pracownik w Iraku. Odzyskiwanie po bojowego ataku, człowiek znalazł się w pobliżu telefonu komórkowego. Teraz to jest jego jedynym łącznikiem ze światem zewnętrznym i szansę wydostać się z tej śmiertelnej pułapki. Czy uda mu?

Warto zauważyć, że idea człowieka pochowany żywcem nie jest niczym nowym. Wcześniej, folia 2 została usunięta, mówiąc o ludziach pogrzebanych żywcem. W tym przypadku, „Buried” różni się od nich tym, że akcja toczy się cały obraz trumny.

12. Hodejegerne (2012)

Morten Tilduma film „Bounty Hunters” – krew miesza spektakl, zdolność, aby utrzymać publiczność w napięciu przez cały oglądania.

Akcja tej historii jest całkiem prosta: przedsiębiorca o imieniu Rodzher Braun wydaje otaczającej zwykłej działalności człowieka. Pracuje w renomowanej firmie, specjalizującej się w znalezieniu odpowiednich ekspertów dla ważnych i skomplikowanych projektów. Podobnie jak wielu profesjonalnych hodejegerne (Bounty Hunters), on jest bardzo inteligentny, bystry i zdolny do znalezienia kreatywnych rozwiązań wielu problemów. Ale niewiele osób zdaje sobie sprawę, że w rzeczywistości, Brown wykorzystuje te talenty do innego, pracę „after-hour”. Po tym wszystkim, że jest wysoko wykwalifikowany złodziej dzieł sztuki.

Raz podjąwszy na emeryturę, Brown chce zatracić się z tym ostatnim przypadku, jest w stanie zapewnić swojej rodzinie wygodne starości. Jednak nie można sobie nawet wyobrazić, jak niebezpieczny przeciwnik będzie miał zmierzyć się w tym czasie.

13. Kobieta w czerni (2012)

Film wyreżyserował James Watkins' Kobieta w czerni „to remake taśmy Tytułowy 1989 Watkins W tym bardzo kreatywnego podejścia do realizacji projektu.

Podobnie jak w klasycznym filmie, główny bohater tej historii jest młody prawnik Arthur Kipps. W związku z pracami, przybywa w prowincjonalnym miasteczku. Wkrótce dowiaduje się człowiek o tajemniczej kobiety w czerni, która (według mieszkańców) zabija wszystkie dzieci w okolicy. Nie jest w stanie uciec, Kipps zmuszony jest podjąć śledztwo, aby dowiedzieć się, jak zatrzymać ten horror.

Nawiasem mówiąc, ten film jest i sequel – „Kobieta w czerni 2: Angel of Death” – oryginalna interpretacja historii. Jednak obraz nie był tak udany, jak w pierwszej części.

14. "odzyskiwanie" (2012)

Film „Extract» (wyodrębniony) opowiada historię wynalazca Thomas Jacobs. Będąc pasjonatem swojej pracy, nie znaleźć czas dla rodziny i przyjaciół. Losy gorzko karci go za to: po nieudanym eksperymencie wprowadzenia własnej świadomości do cudzego Thomas jest „zamknięty” w czyimś umyśle.

Więcej niż 4 lata musi żyć w czyimś umyśle, dopóki nie pojawi się nadzieja na wolność. Ale czy to będzie możliwe Jacobs, ponieważ nie jest on zamknięty w mózgu zwykłego człowieka, i zabójców?

15. "Time Error" (2015)

W centrum filmu Bredli Kinga są trzej przyjaciele, którzy przypadkowo odkryte w aparacie pustym mieszkaniu sąsiada, fotografie, które przedstawiają wydarzenia z przyszłości. Zdając sobie sprawę, że w ten sposób można zarobić dobre pieniądze, przyjaciół zaczynają zostawić sobie wiadomości. Jednak ze względu na kilka aktów głupich facetów są straszne zakładników człowieka. Teraz każdy dzień są w strachu czeka na nowego zdjęcie, obawiając się obok, aby zobaczyć swoje własne ciało martwe.

Film „Czas Błąd» (Time Lapse) – niestandardowym próba nowego spojrzenia na sen dawany ludzkości poznać swoją przyszłość. Choć jego realizacja nie jest całkowicie doskonały, to jest bardzo zabawne i zachwyci nową interpretację klasycznej opowieści.

16. "Dziewiąte życie Lui Draksa" (2016)

Film „Dziewiąte życie Lui Draksa” – dość dziwne mieszanka thrillera psychologicznego dramatu i mistycznej.

Głównym bohaterem akcji (choć ze względu na swoje położenie w śpiączce „akcji” trudno to nazwać) – dziewięcioletni chłopak o imieniu Louis. Ten śliczny chłopiec stale przyciąga wiele kłopotów. Apogeum wszystkie z nich jest to, że na jego 9. urodzin, on spada z klifu. Ratownicy udało się odnaleźć i uratować Louis, ale dziecko zapada w śpiączkę, z której może nigdy nie nadejść.

Tymczasem policja rozpoczyna śledztwo w sprawie tajemniczego incydentu, wierząc, że chłopiec nie spadł sam, a ktoś popchnął. Pod zarzutem dwóch osób: matki i ojca. Którzy są odpowiedzialni za tragedię Louis? Tylko próbuje dowiedzieć się tego uroczego chłopca lekarz – Allan Pascal. Jednak, jeśli jest naprawdę gotowy, by poznać prawdę?

Chociaż filmu „Dziewiąte życie Lui Draksa” został negatywnie odebrany przez większość krytyków i zebranych nie tyle informacji zwrotnej od publiczności, obraz jest bardzo zabawny show i jest w stanie przebić się do serca wielu sceptyków. Ponadto, daje widzom kolejny powód, aby podziwiać grę dwóch niezwykle pięknych artystów: Sarah Gadon i Jamie Dornan.

17. Zlecenie zabijania (2016)

Taśma Kioni Vaksmana „Kontrakt na zabijanie” na pierwszy rzut oka wygląda jak zwykły myśliwiec. Jednak, podobnie jak wszystkich obrazów w tej kolekcji tkwi jakaś tajemnica w swojej historii.

Bohaterem filmu jest agent specjalny CIA Dzhon Harmon. Jako doświadczony operacyjny, zostanie on powiadomiony, że 2 główne organizacje przestępcze planuje podpisać umowę o współpracy. Może to doprowadzić do ataku terrorystycznego na kilku amerykańskich miastach.

W celu zaoszczędzenia setki niewinnych ludzi, Harmon będzie musiał wykorzystać wszystkie swoje umiejętności, wiedzę, doświadczenie i kontakty. Ale czy to będzie na tyle, aby powstrzymać przestępców?

18. "lalki" (2016),

Ostatnią w tym liście najlepszych obrazów z taśmy zakrętami nieprzewidywalna fabuła jest William Brent Bell chłopca. Pomimo swojego skromnego budżetu, jest to bardzo skuteczna realizacja domu z duchami tematu.

Bohaterką jest młoda kobieta Amerykanin imieniem Greta. Uciekam od problemów w domu, że został zatrudniony do pracy jako opiekunka w ośmioletniego syna z właścicieli starej wiktoriańskiej rezydencji.

Jednak po przybyciu do Anglii, dziewczyna, ku jego zaskoczeniu, odkrywa, że syn jej pracodawcy zmarł wiele lat temu, i będzie musiał być pielęgnowane z dużą lalkę porcelanową ukształtował na swoje podobieństwo.

Po tajemniczym zaginięciu właścicieli i kolejnych niezwykłych zdarzeń w domu Greta zaczyna wierzyć, że lalka jest żywa …