308 Shares 2385 views

Co to jest decoupage. krótka informacja

Słowo „decoupage” w języku francuskim można przetłumaczyć jako „cut”, na ten proces na podstawie umiejętności.

Nawiasem mówiąc, bardzo Madame de Pompadour użył podobnego rodzaju robótek elementów dekoracji. Że Francja stała się założycielką decoupage, istnieje Art rozłożone w całej Europie. Nawiasem mówiąc, w niektórych krajach nawet własne szkoły do badania i doskonalenia tej techniki (wśród nich Polska, Niemcy, Chiny).

Co to jest decoupage? Jest ozdobiona różnych fragmentów artykułów tkanin, wycinków z czasopism i gazet, tektury. Takie elementy są przyklejone do powierzchni dekoracja temat, a następnie są one pokryte lakierem, farbą lub inne środki barwiące, aby nadać estetyczny wygląd obiektu. Na przykład może to być butelki decoupage, często jest pełny. Następnie jest on przedstawiony jako pamiątka lub oryginalny prezent na wesele.

Jako podstawę można wybrać ze szkła, porcelany lub fajansu, plastiku lub drewna. Jest to możliwe do dekoracji mebli i akcesoriów, takich jak lustra lub wazonie, można stworzyć całą kompozycję w niesamowitą ramki lub zestaw herbaty.

Decoupage butelki weselne jest bardzo prosta: wykorzystać zdjęcia z czasopism lub pięknej tapety winylowe. Wytnij żądane obrazy, a następnie odtłuścić powierzchnię butelki, załączyć zdjęcia. Po wysuszeniu, warstwa kleju jest zasysane stawy farb lub przejścia między zdjęciami można wykorzystać piękną złota lub srebra ton, a ponadto zastosowania wstążki, kryształy, lub innych podobnych akcesoriów. Następnie otrzymaną dzieło lakier potrzeba kilku warstw, z których każda musi wyschnąć.

Najważniejszą rzeczą – aby wybrać odpowiedni obraz, to znaczy, że papier powinien być na tyle gruba, aby nie raspolzlas po nałożeniu kleju, a liczba ta powinna być umieszczona z jednej strony, że nie przebijały gdy jest mokra. na decoupage, eksperci radzą, aby korzystać z karty lub papier do pakowania prezentów. Nawiasem mówiąc, nie zwracać płaską powierzchnię, na przykład zakrzywiony (decoupage na butelce), należy użyć małego obrazu. Tak więc, po wyschnięciu kleju, nie będą zakłócać lub wybrzuszać w wyniku zmian rysunku lub wklęsłej zakrzywionej powierzchni przedmiotu.

Podobnie, można nawet ozdobić ekran, wykonany własnymi rękami. Bardzo ciekawy prezent będzie płyta wykonana w stylu decoupage, możliwe jest przedstawienie takich świąt jak narodziny dziecka czy ślub.

Co to jest decoupage? Jest to sztuka, tutaj jest to pokazane wyobraźnia i wewnętrzny świat człowieka. Można tworzyć niesamowite dzieło, nawet z prostego pudełka.

Jeżeli zdecydujesz się szukać odpowiedzi na pytanie, co jest decoupage, przygotuj się na to, że będzie można uzyskać wiele odpowiedzi, wśród których będzie bardzo interesujące i pouczające warsztaty na temat postaci rzemieślniczych. będzie oferowane do dekoracji lub wyremontować wnętrze, dodając niezwykły stół, którego blat jest wykonany w technice decoupage. Antique szafka może ozdobić wspaniałą ozdobę, używając go zamiast drogiego witraże, oraz, oczywiście, odcieni, cute podstawki do kubków i książek, doniczki i wazony.

Na końcu tego artykułu chcę zrobić mały wnioski dotyczące tego, co jest decoupage. Ten wewnętrzny świat człowieka, tego lotu jego wyobraźni, postrzegania świata i postawy, czasami emocjonalnej eksplozji lub znosić konsekwencje wydarzeń. Oprócz powyższego, jest to również świetna okazja, aby dowiedzieć się, jak stworzyć unikalną ręcznie wykonany prezent, który jest ceniony znacznie więcej niż produkty kupione w sklepie.