862 Shares 8686 views

Czym jest EXPO: cała zabawa show. EXPO-2017 w Astanie

Ponad 150 lat temu, kraje rozwinięte planety po raz pierwszy zebrali się, aby zademonstrować swój postęp i rozwój, a także, aby zobaczyć, co inni mają pracować. Czym jest EXPO i kto był twórcą wystawy? Te i inne pytania na temat tak ważnego wydarzenia Zbadamy bardziej szczegółowo.


Czym jest EXPO?

EXPO – Światowa Wystawa. Głównym zadaniem – w celu wykazania najnowszych osiągnięć i rozwoju w dziedzinie industrializacji. Każdy stan ma zaszczyt organizować i przeprowadzać to wydarzenie na wielką skalę przez miliony turystów z różnych krajów.

Nowoczesne Expo okazją do zaprezentowania opinii publicznej istotnych dokonań państwa w różnych dziedzinach działalności człowieka. Kwestia udziału w wystawie kraju podjąć na szczeblu państwowym. Dla venue Expo jest zawsze intensywna walka, która przypomina konkurencję krajów na olimpiadzie.

Trochę historii: pierwsza wystawa EXPO

Brytania stała się wiodącym krajem przemysłowym w okresie panowania królowej Wiktorii (1827-1901). Jej mąż – Prince Albert – chciał chwalić swój kraj, aby pokazać światu wielkość Brytanii i jego sukces w branży, postanowił zorganizować wystawę światową. W tym czasie takie zdarzenie było największe w historii – to nazwano Wielką Wystawę, a dziś jest znany pod akronimem EXPO.

Otwarcie imprezy odbyło się w dniu 1 maja 1851 r. Miejsce wybrano Hyde Park w Londynie. W tym przypadku, specjalnie zbudowany Crystal Palace, który składał się w całości z żeliwa i szkła. Eksponaty wystawiennicze pokazujące stany osiągnąć: silnik parowy o wielkiej wielkości, różnych typów maszyn, próbki jedwab, oryginalnej rzeźby, itp …

EXPO stało się stałe źródło dochodu. W roku swoich gości było ponad 6 milionów ludzi. Na wystawie nie wolno było palić, organizatorom siedzibę na terytorium toaletach publicznych. Na zakończenie budynku wystawowego Crystal Palace rozebrano i wzniesiono ponownie, ale w południowej części Londynu. Jednak monumentalne budynki nie mogłyby przetrwać po pożarze w 1936 roku.

Eksponaty uwielbiony swój kraj

Jak wcześniej wspomniano, Wielka Brytania stała się symbolem londyńskim Crystal Palace. W 1889 EXPO odbyło się we Francji – w tym przypadku zbudowano wieżę Eiffla, która jest wciąż symbolem Paryża. Po wystawie, musiał dostrzec, ale zyskała tyle popularnością wśród turystów, zebrane w krótkim czasie ilość, którą zapłacił za wszystkich kosztów. W ciągu pierwszych sześciu miesięcy odwiedziło ją ponad 2 miliony ludzi. Do tej pory miliony turystów przyjeżdża na to patrzeć.

W 1929 roku Hiszpania wziął pałeczkę – symbol tego ważnego wydarzenia był Plaza de Espana w Sewilli. Ten zespół architektoniczny jest znakiem rozpoznawczym kraju, jest odwiedzana przez dużą liczbę turystów każdego roku.

Po 29 latach w Expo został przedstawiony nowy cud architektury, znajduje się w Brukseli. Niesamowite Atomimum stał się symbolem ery atomowej. Architekt Arne Waterkeyn zaprojektowany wzór atomu żelaza, która wzrosła do 160 miliardów razy. W górnej misy znajduje się restauracja i taras widokowy z widokiem na miasto. Inne pawilonach Expo, a ich pięć, umieszczone na wystawie hale siebie, zawsze gotowy zaskoczyć odwiedzających.

Czym jest EXPO wie Kanadyjczyków. Znany kompleks mieszkalny „Habitat 67” został przedstawiony do ogólnego przeglądu w 1967 r. To arcydzieło inżynierii podobny do zablokowania klocków dla dzieci. W rzeczywistości, jest to kostka 354, które są połączone w wyjątkowy sposób. Dom ma 147 mieszkań.

Od tego czasu, więcej niż jakikolwiek przedmiot może stać się znany na całym świecie symbol państwa.

Expo w Enei

EXPO Exhibition Center jest ważnym podział wystawy głównej Rosji. Jego głównym zadaniem – nadzór Kongres i Wystawa działania.

Każdego roku wydarzenie zaangażowany jest więcej niż 70 krajach wykazywały ponad 100 eksponatów i około 25 000 eksponatów. Wszystkie projekty mają na celu wykazać najnowszych osiągnięć w dziedzinie zdrowia, mieszkalnictwo, rolnictwo i tak dalej. D.

Expo 2017

Miejsce jest ustalana przez głosowanie państw, które są członkami Międzynarodowego Biura Wystaw. W 2017 roku ten zaszczyt spadł do Kazachstanu. Na etapie wykańczania głosowania Astana wygrał większość głosów (103 161), pozostawiając swojego głównego konkurenta – miasto Liege (Belgia) – tyle.

W tym roku wystawa odbędzie się pod hasłem „Energia Przyszłości”. alternatywne źródła energii – to jeden z najważniejszych problemów XXI wieku będzie oświetlony.

Od lipca do września, Kazachstan weźmie ponad 100 krajach i dziesiątki organizacji międzynarodowych. W tym roku zaprezentuje bogactwo i potencjał rozwoju w dziedzinie energii odnawialnej, główne zalety, które powinny być czystości środowiska i niski koszt.

Jaki jest Expo dla Kazachstanu? To ogromny krok dla rozwoju kraju jako międzynarodowej platformy dla wystaw przodu. Nigdy dotąd wydarzenie o tej wielkości nie odbywają się w CIS.