633 Shares 1539 views

Kinezioteypy: opinie, instrukcje obsługi, godności

Plaster klej do łagodzenia bólu mięśni lekarz wymyślił Joseph Comp, który opatentował swój wynalazek cud z powrotem w 1970 roku. Japońskie dr Kenzo Kase Keys (), szczegółowe badanie istniejących tynków kinezioteypy dodanych ich stylowy wygląd, szczegółowych zasad stosowania, opracowane nowe techniki i ponad 25-latach nieparzystych, został opatentowany. Teraz Kenzo Keyes zna cały świat, a jego stosowanie plastrów i sportowców, a także tych, którzy są bardzo daleko od sportu. Metoda kinezioteypirovaniya pomaga wszystkim. Jakie są te nowoczesne kleje są tak dobre i istota ich działania?


Kinezioteyp przekroju

Olimpiada Londyn 2012 wygląda widzów przyciągnęły wielobarwne wstążki pestrevshie na ciałach wielu olimpijczyków. W tym czasie niewiele osób wiedziało o cudownej metodzie leczenia bez leków. Teraz każdy może kupić i używać kinezioteypy. Informacje zwrotne od tych, którzy ich doświadczyli, powiedzmy takich wygodnych funkcji nowych łatek jak ich bezpiecznego przywiązania do ciała, wodoodporności, elastyczności. Wszystko to zapewnia unikalną strukturę kinezioteypa. Wykonana jest z czterech warstw:

1. Rama – utworzony z włókien bawełnianych, związanego typu gaza.

2. Warstwa bazowa (z jednej strony tuszy) – traktowane olejem silikonowym, co sprawia, że wodoszczelny.

3. Elastyczny materiał (z drugiej strony) – tworzy osnowę splot bawełny rozciągania włókien, w którym gips jest w stanie rozciągnąć się o 40% lub więcej.

4. Warstwa kleju jest bardzo wrażliwe na nacisk – jest wykonana z żywicy syntetycznej na bazie kopolimeru i właściwości przeciwalergiczne stosuje się do elastycznych pasków z materiału.

Ale nie tylko wytrwały przywiązanie do skóry i brak reakcji na klej inny kinezioteypy. Opinie ludzi donoszą, że to skóra klej może swobodnie oddychać, pomimo faktu, że taśma jest wodoszczelne. Efekt ten uzyskuje się poprzez szczeliny pomiędzy paskami.

Plastry te są wykonane z różnych kolorach (beżowy, czarny kolor) i o różnej szerokości – od 1,5 do 10 cm.

Zasada działania

Wiele osób wie, że włókna mięśniowe są system krwi i naczyń limfatycznych. Przepływ krwi jest stymulowana aktywność serca, przechodzącej przez tętnice, żyły i naczynia włosowate i limfy, popychany przez skurcze mięśni, zapewnia drenaż i składników transport. Urazów lub włókien mięśniowych są nadmiernie naciągnięte lub obrzęk. Obie mają negatywny wpływ na przepływ limfy. Po skompresowaniu edematous limfososudy tkanka nie może wykonywać swoich funkcji. To prowadzi do zastoju płynu w przestrzeniach międzykomórkowych mięśni, ściskając zakończeń nerwowych, kapilary i ból. Aby rozciągnąć skórę, jakby chciała go podnieść, zapewniając przestrzeń limfososudam – to fundamentalna zasada, na której kinezioteypy pracy. Opinie mówią, że ostry ból po przyklejeniu plastra przechodzi bardzo szybko, w ciągu około 10-20 minut. W obszarach problemowych, dzięki kinezioteypu zaczyna lepiej krążyć krew, skóra jest zaostrzona, a praca będzie stabilizować zakończeń nerwowych. Z tym wszystkim ruchomości stawów i mięśni jest w pełni zachowana.

Zakres zastosowania

kinezioteypy tynki obecnie wykorzystywane bardzo szeroko. Pomagają one z:

 • urazy mięśni i stawów;
 • żylaków;
 • stopy płasko;
 • osteochondrosis;
 • bolesne miesiączkowanie;
 • zapalenie stawów;
 • rwa kulszowa;
 • bóle głowy;
 • pozbycie się blizn;
 • międzykręgowego przepuklina;
 • postawa zginanie.

Nawet wtedy, gdy ciąża jest przydatna kinezioteypy. Opinie donoszą, że te taśmy pomóc naprawić żołądka, łagodzi ból, obrzęk stóp dalej.

Szeroko stosowane w nowych poprawek i pediatrii, zwłaszcza w korekcji wad postawy.

Przeciwwskazania

Jedną z głównych zalet kinezioteypov że są one traktowane bez leków, czyli są one nieszkodliwe dla przewodu pokarmowego, nie wchodzi w krew, nie powodują nieodłączną tabletki skutki uboczne. Ale, pomimo łagodnego traktowania, które są przeprowadzane łaty-kinezioteypy, instrukcja ogranicza liczbę osób, które mogą z nich korzystać. Na przykład, plastry nie są zalecane:

 • seniorzy;
 • każdy z wrażliwą skórą jest cienkie;
 • alergie;
 • Osoby cierpiące na choroby skóry;
 • wszyscy, którzy mają otwarte rany;
 • cierpiących na cukrzycę;
 • raka;
 • osób z ciężką niewydolnością nerek i serca;
 • pacjentów z zakrzepowym zapaleniem.

Leczenie choroby zwyrodnieniowej stawów tynku

Choroba rozwija się w zmiany zwyrodnieniowe w chrząstce stawowej kręgosłupa. Rozróżniamy kilka etapów choroby zwyrodnieniowej stawów. Pierwszy, nazwany przedkliniczne pochodzą początkowego jądra miażdżystego odkształcenie i pierścienia włóknistego. Pacjenci mogą odczuwać dyskomfort przed obciążeniami mięśni karku i pleców, dolegliwości graniczące ból bycia w niewygodnej pozycji, na przykład, ciągła praca w pozycji siedzącej. Na kolejnym etapie następuje śmierć komórek stopniowo, a czasem całe jądra miażdżystego, kręgosłup spadek wysokości tarczy, słabe krążenie. Pacjenci zaczynają odczuwać miejscowy ból, trudności w ruchu, takich jak pochylenia głowicy skrętnej. To właśnie na te dwa kroki dają doskonały wynik kinezioteypy. Kiedy osteochondrosis są używane razem z ćwiczeń terapeutycznych. Plaster pomaga mięśnie pleców i szyi, aby poradzić sobie z bólem, trzymając je w pozycji, poprawia krążenie i drenaż limfatyczny. Istnieje kilka metod nakładania TEIP do szyi. Który z nich korzystać dla konkretnego pacjenta, specjalista zadecyduje. W większości przypadków, pierwszy segment taśmy przylega w kształcie litery Y, bez wysiłku. Druga część jest umieszczona prostopadle do pierwszego w przybliżeniu w jej środku. Zaokrąglone krawędzie taśmy. Kiedy kręcz szyi, skolioza, „bizon garb” również pomóc kinezioteypy. Stosując je w ostatnim stadium choroby zwyrodnieniowej stawów efektu praktycznie nie robi. W końcowym stadium choroby krążków międzykręgowych jest już nieodwracalne zmiany, a pacjent odczuwa silny ból, niezdolna do przenoszenia obciążenia, stale doświadcza dyskomfortu z dowolnego swojego ruchu. W takiej sytuacji kinezioteypy mogą być używane tylko jako dobre uzupełnienie obecnych terapii.

Leczenie żylaków

Żylaki, czyli obrzęk i działających pod skórą, może być rozszerzona żadnych żyły, w tym w narządach wewnętrznych, ale wizualnie widzimy tylko żylaki na nogach. Leży na kończynach dolnych maksymalnego obciążenia podczas chodzenia, bez którego nie ma normalnego życia. Dr Kenzo Keys opracowali metodę, dzięki której problem pacjentów z pomocy żylnej do radzenia sobie kinezioteypy. Kiedy żylaki z różnych powodów staje się zbyt słabe zastawek żylnych. W związku z tym, nie może poradzić sobie z ciśnieniem krwi, zawsze obecne w naczyniach krwionośnych, żyły, ścieńczenie ściany, przy czym ich średnica wzrasta, pojawia się charakterystyczne składników. Ale jeszcze zanim staną się one widocznych opuchnięte żyły, chory odczuwa ciężkości w nogach, zmęczenie podczas spaceru, stojąc długu. Często objawy żylaków są dodawane obrzęk nóg, nocne kurcze, ból w żyłach. Dalszy rozwój choroby powoduje zapalenie ściankami żyły, pęcznieją i zamykać światło naczyń krwionośnych. W wyniku tworzenia się zakrzepu. Stan ten nazywany jest zakrzepowe zapalenie żył. Wraz z nim w żadnym wypadku nie powinny być stosowane na obszarach problemowych taśmy klejącej. Kinezioteypy stosowane tylko do leczenia żylaków w początkowych etapach. Tynk krótko pasty, dzięki czemu u otrzymywać najlepsze żyły i przepływu limfatycznego niewielkie obniżenie ciśnienia na nich sąsiednich tkanek. W efekcie zmniejsza ból, zmniejszyć obrzęk, skurcze znikną.

Leczenie stawów

Nie tylko u osób starszych, ale nawet u małych dzieci i może boleć stawy z różnych powodów. W medycynie istnieje około 20 takie choroby. Każdy ma swoje własne cechy, przyczyny i objawy. Ogólny obraz jest w stawach występują zmiany zwyrodnieniowe, i zapalenie tkanki łącznej. Wszystko to powoduje ból, ograniczenia w ruchu, zmiany lokalne (zaczerwienienie, obrzęk). Dzięki zaawansowanej technologii, lekarze zaczęli używać kinezioteypy na bóle stawów. Szczególnie dobry efekt uzyskuje się, gdy problemy z kolanami. Tutaj ludzie mogą czyhają na rozdarty więzadła, ścięgna, zapalenie łąkotki, innych urazów i chorób, takich jak zapalenie stawów, choroby Shlyattera, piekarz, Keuning. W każdym razie, pacjent odczuwa silny ból przy każdym kroku. Aby zablokować stawu kolanowego, ale zostawić mu trochę mobilności i zastosować kinezioteypy. Jak przykleić taśmę na kolana? Aby to zrobić, jeden z jego segmentu o słabym napięciu umieścić wewnątrz stawu kolanowego, z drugiej – z zewnątrz, jak to było, do wklejenia na obszarze zagrożonym na obwodzie. Trzeci segment jest stosowany do ustalenia maksymalnej prostopadle poniżej obszaru kolana bezpośrednio pod guzka. W wyniku tego zabiegu łagodzi ból, obrzęk, stan zapalny, poprawić ruchomość stawów i elastyczność.

Pomoc dla bolesnej miesiączki

Około 70% dziewcząt i kobiet są zaznajomieni z różnymi nieprzyjemnymi doznaniami, które występują w trakcie miesiączki. W medycynie, stan ten nazywany jest algomenoreya. Ona zidentyfikowano trzy stopnie:

 • łagodną (minor przemijający ból na początku lub co miesiąc);
 • Średnia (oprócz zmniejszenia bólu brzucha obserwuje złe samopoczucie, nudności, ból pleców);
 • ciężki (ból aż do utraty przytomności, wymioty, gorączka, tachykardia, biegunka).

Algomenoree może powodować wiele przyczyn – od niemal nieszkodliwe, takie jak zastój krwi w macicy i antykoncepcji, do bardzo ciężkiego zapalenia, zwłóknienia i raka. Każda kobieta powinna znaleźć przyczynę ginekolog jej bólu. Jeśli nie są one związane z chorobami patologicznych narządów płciowych może być stosowany podczas menstruacji kinezioteypy. Instrukcja mówi, w jaki sposób trzymać w takich przypadkach. Odbywa się to na krzyż. Pierwszy plaster segmentu zamocowana poziomo w obszarze pomiędzy pępka i chrząstek, drugi pionowo tamże. Trzeci poziome ponownie, ale na plecach. Kinezioteyp są co najmniej 5 dni. W rezultacie, poprawia krążenie krwi i limfy, utrzymać mięśnie. Pomaga to, aby całkowicie usunąć ból w jamie brzusznej oraz w dolnej części pleców lub znacznie je zmniejszyć.

Jak wybrać odpowiedni kinezioteyp

Prostota konstrukcji unikalnego plastra doprowadziły do jego uwolnienia bardzo wiele firm. Teraz na rynku wyrobów medycznych można znaleźć powierzchownie podobne, ale różnią się kinezioteypy jakości. Cena od różnych producentów waha się od 200 do 900 rubli za rolkę. Himself Kenzo Keys radzi zakupić produkty firmy Kinesio Tex. Praktyka pokazuje, że taśmy spółki do spełnienia wszystkich wymaganych parametrów – trzymaj się ciała do 5 dni, nie schodzą po uzdatnianiu wody, prawie nigdy nie powodują alergii (tylko w rzadkich przypadkach, osoby nadwrażliwej skórze). Oprócz producenta Dr. Keyes radzi zwrócić uwagę na kolor wstążki. Okazuje się, że taśmy nie kolor ze względu na piękno, a ze względu na terapeutyczne możliwości koloru. Zatem, czerwony pomaga zmniejszyć obrzęk, niebieski i niebieski jest lepiej chłodzony, wzrosła więcej niż relaks.

Oprócz produktów Kinesio Tex, RehabTape popularnych produktów, RockTape i BBTape z koreańskich producentów. Jest to sprzedaż i chiński kinezioteypy. Cena jest znacznie niższa, ale jakość pozostawia wiele do życzenia.

Jednak nie jest tak ważne, że Chińczycy mają TEIP, koreański lub amerykański, w każdym przypadku, musi być hermetycznie pakowane mieć datę produkcji, trwałości, logo, układ krojenie, dane na temat wielkości, kraj pochodzenia, nazwę i na stronie internetowej marki, a także adres firmy. Jeśli coś z powyższym nie wystarcza, istnieje duże prawdopodobieństwo, że sprzedawca oferuje fałszywy.

opinie

Do tej pory wiele osób ma czas, aby poczuć działanie lecznicze newfangled plastrów medycznych. Są one wykorzystywane przez lekarzy, masażystów, trenerów w swojej praktyce. O taping się przenieść eter, gdzie można nauczyć się korzystać z nowej metody leczenia. Dlatego wiele osób chce kupić kinezioteypy. W aptekach, niestety, ten produkt jest prawie niemożliwe do znalezienia. Ale w Internecie istnieje wiele propozycji, nawet z dostawą do domu. Sądząc po opiniach, większość konsumentów nowe taśmy, aby pomóc uporać się z bólem mięśni i stawów. Jednak są tacy, którzy zostali pozostawieni rozczarowany. Przyczyn tego może być kilka:

 • kinezioteyp słabą jakość;
 • niewłaściwe nałożenie strefa problemem Ribbon;
 • problem zdrowotny, nie rozwiązane za pomocą poprawki.

Ogólnie rzecz biorąc, nie jest to przegląd w pros kinezioteypov:

 • Szybkie złagodzenie bólu;
 • możliwość pływania z plastra, na basen;
 • efekt terapeutyczny.

Postrzegane braki:

 • reakcje alergiczne na skórze w miejscu nakładki połączeniowego;
 • wcale ból pomaga.