854 Shares 7533 views

dysbioza jelitowa – leczenie i zapobieganie

Człowiek nie może być oddzielone od mikroorganizmów. Setki gatunków żyje na jego błony śluzowe i skórę. Są one niezwykle ważne dla ludzkiego organizmu, a większość z nich – 60% – pracują w przewodzie pokarmowym.

Oto oni czyhają bakterie chorobotwórcze chorób zakaźnych, pomagają w trawieniu pokarmów, wchłonąć jego mikro- i makroelementy. Dlatego ich rola w zdrowiu człowieka jest nie do przecenienia.

Utrata równowagi drobnoustrojów w jelicie prowadzi do dysbioza. A to z kolei może prowadzić do całą masę chorób, w tym poważniejszych. Tsiroz wątroby, cukrzyca, astma, rak jelita grubego – nie jest to pełna lista strasznych chorób, które mogą spowodować dysbioza jelit.

Leczenie i profilaktyka

Łatwiej jest zapobiegać chorobom niż ją leczyć. A do tego konieczne jest, aby wiedzieć, jakie są przyczyny dysbioza. Bardzo często powoduje niekontrolowane antybiotykoterapii. antybiotykoterapia często prowadzi do śmierci masy pożytecznych mikroorganizmów po zakończeniu leczenia, w ten sam sposób, jak szkodliwe bakterie. Konieczne jest zatem, aby przyjmować antybiotyki tylko wtedy, gdy przepisane przez lekarza, który musi również przepisać leki w celu złagodzenia negatywnych skutków antybiotyków.

Zła dieta – jedna z najczęstszych przyczyn dysbioza jelit. Leczenie w tym przypadku – dieta, która wyklucza z diety różnych marynat, kiełbasa, pieczarki, fasola, itd., Tj wszystkich pokarmów, które powodują fermentację … Złe warunki środowiskowe oraz częsty stres może również powodować dysbioza jelit.

Leczenie powinno zawsze być kompleksowa i obejmować:

• wyeliminowanie zbędnego zakażenie bakteryjne w jelicie cienkim;
• przywrócenie normalnej mikroflory w jelicie grubym;
• poprawy trawienia i wchłaniania w jelitach;
• Przywrócenie silnikiem;
• stymulując reaktywność całego organizmu.

Konwencjonalna medycyna oferuje kilka rad na temat jak leczyć dysbioza jelita. Przede wszystkim jest stosowanie wspólnego terapii rekreacyjnych odczulania leczenie antybiotykami (w zależności od patogenu znaleziono). Ponadto, dla normalizacji mikroflory jelitowej są stosowane środki chelatujące (aktywny środek węglowy „Smekta”) oraz antybiotyki ( „Lineks” „Hilak Forte” „Enterol”). Ponadto, uzasadnione jest stosowanie enzymów trawiennych przywrócić ruchliwości jelit ( „Imodium”).

Niż leczyć dysbioza jelit – porady tradycyjnej medycyny

1. Czosnek – jednego z najlepszych narzędzi, aby pomóc oczyścić organizm patogenów. Ponadto czosnek ma dobry efekt leczniczy. Na czczo rano i wieczorem, zaleca się jeść 1 ząbek.

2. Zbieranie kłączy Calamus – 20 g, liści mięty pieprzowej i pokrzywy pokrzywy – 40 g, korzeni mniszka lekarskiego i kozłka leku – 20 gramów, kora kruszyny olhovidnoy – '60 Weź pół szklanki bulionu trzeba codziennie rano i wieczorem jako środek , która reguluje aktywność jelita.

3. Numer Collection 2: kora olhovidnoy kruszyny – 40 g, korzeń lukrecji – 60 g, owoc anyżu zwykłą – 40 g, nasion gorczycy – 40 g i krwawnika – '20 Weź pół szklanki bulionu trzeba codziennie, rano i wieczorem, dla regulacji aktywność jelit.

4. Numer Collection 3: Liście jagody i porzeczki, glistnika trawy, centaury, mięty i thoroughwax – jednakowo. Znak 30 g zbierania i ich wlać 0,5 litra wrzącej wody, a następnie wprowadza się go do termosu noc. Weź pół szklanki 3 do 5 razy dziennie.

Z tego rozpoznania jako dysbakterioza leczeniu jelita grubego , w większości przypadków powinna być skierowana na eliminację przyczyn, które doprowadziły do rozwoju. Ogólnie rzecz biorąc, jest to choroba XX wieku, spowodowane przez niekontrolowanego stosowania antybiotyków i złej diety.