536 Shares 2890 views

Jak wiele gatunków na Ziemi współistnieć z nami

Całe życie na naszej planecie jest uderzające dla jego różnorodności. Od najdawniejszych czasów ludzkość została studia, próbując zorganizować i policzyć liczbę gatunków na naszej planecie. Ale nawet dzisiaj, mimo stosunkowo wysokiego stopnia biologii rozwojowej, żaden naukowiec nie może precyzyjnie odpowiedzieć na pytanie, jak wiele gatunków zwierząt na ziemi współistnieje z nas.

pojęcia ogólne

Pod płaszczykiem biologii oznaczało grupę organizmów żywych, które są podobne w niektórych kryteriów i są zdolne do krzyżowania z narodzinami płodnego potomstwa.

gatunek obfitują kryteria:

  • morfologiczne (struktura zewnętrznej i wewnętrznej);
  • genetyczne (struktura genomowa);
  • (Procesy wymiany podobieństwo) Biochemistry;
  • roztwór soli fizjologicznej (podobieństwo procesy życiowe);
  • Geograficznego (siedlisk);
  • środowisko (w niszy ekologicznej).

I można rozszerzyć tę listę. Określenie formy i przedkłada go do systemu klasyfikacji jest niezbędne do przeprowadzenia dość żmudnej analizy.

Zwierzęta i rośliny

dziwne, nawet w definicji organizmu należącego do danej grupy taksonomicznej może powodować trudności. Na biologów dzisiaj są nachylone, aby sądzić, że zwierzęta – to organizmy, które wykorzystują dla życia gotowych substancji organicznych, a w stanie syntetyzować nieorganicznego. Rośliny same syntezy substancji organicznej do procesów życiowych. Ponownie, jest to bardzo uproszczone.

Ewolucja złożoności

Policzyć liczbę gatunków roślin i zwierząt na ziemi istnieje w danym momencie, to jest problematyczne z punktu widzenia ewolucji każdej sekundzie. Każdy gatunek był kiedyś tam, kwitnącej lub spadek, znikają lub rozwijać.

Niektórzy biolodzy przytoczyć dane, które są co godzinę na planecie bezpowrotnie zniknęły trzy gatunki żywych organizmów, odpowiednio, dzień zniknie około 72 gatunków. O ile gatunek nie może być oceniana z faktu, że roczna klasyfikacja i taksonomia uzupełnionej tysięcy nowych gatunków opisanych. Znamienne jest, że prawie każdy haczyk za pomocą głębinowych statków badawczych trałowania przynosi przedstawicieli naukowców ocean, bez poprzednio opisanych gatunków.

dane paleontologiczne

Ile gatunków istnieje na Ziemi? Według szacunków paleontologów, to jest 2-3% ogólnej liczby, które pojawiły się na naszej planecie od zarania życia. Extinction – normalny proces ewolucji jest taka sama jak pojawienie się nowych gatunków. Tak więc odpowiedź na pytanie, jak wiele gatunków pozostawionych na świecie, wymaga określenia ram czasowych. Dobór naturalny w walce o byt nie został odwołany.

Na przykład, istnieją dowody na to, że od 1600 do 1969 z ziemi zniknął 38 gatunku ssaków i 94 class gatunków ptaków.

Wymarły czy też nie?

Jest taka międzynarodowa komisja dla zachowania gatunków (IUCN), według których 801 gatunki zwierząt oficjalnie opisany, zniknął z powierzchni Ziemi w ciągu ostatnich 500 lat. Czasami gatunki uznane za wymarłe, wznawia swoje istnienie.

W latach 20. ubiegłego wieku, stało się z Mirunga Północna. Gatunek ten został uznany za wymarły w wyniku bezwzględnej eksterminacji człowieka. Jednak Zagubiona Grupa słoni na przedmieściach Meksyku, na małej wyspie Guadalupe, udało się przetrwać, a więc dziwnego rzędu 100 jednostek tego rodzaju dużych ssaków był w stanie odzyskać swoją siłę. Dziś gatunek nie jest zagrożony wyginięciem.

Jest to przerażające zniknięcie

Jak można zniknięcie motyla tylko do ewolucji życia na naszej planecie, a nawet dzieci wiedzą. Wszyscy spojrzeli tytułowego hollywoodzkiej superprodukcji. Film ma bardzo realne konsekwencje. Biolodzy przytaczają przykład jak zmiana jednego gatunku w ekosystemie zalewowych Amazon, co prowadzi do ogromnych konsekwencjach. Do zmiany elewacji. Tak, że życie jednego małego motyla w przyrodzie, gdzie wszystko jest połączone najdrobniejsze wątki, połączenia, jest tak samo ważne jak istnienie całej ludzkości.

A jednak, jak wiele gatunków zwierząt na Ziemi?

Cokolwiek to było, starając się określić liczbę gatunków pozyskanych. Ostatnie prace naukowe uczelni w Kanadzie i na Hawajach prowadzić postać 8,7 mln – to ile gatunków istnieją dzisiaj na Ziemi. I 80% z tej liczby – gatunek nie jest jeszcze opisany przez współczesną naukę. Problematyka osób niebędących specjalistami w tej dziedzinie jest nie mniejsza niż profesjonalnych taksonomów.

Inne dane sugerują istnienie 150 milionów gatunków studiował z czego tylko 1,5 mln.

Dlaczego liczyć?

Wiedząc, jak wiele gatunków zwierząt na Ziemi, według biologów, jest nie tylko przedmiotem zainteresowania teoretycznego. Praktyczne znaczenie tej wiedzy pozwoli ekologów obliczyć straty jakie występują, gdy punkt bez powrotu, punktu katastrofy ekologicznej na skalę planetarną. Takie obliczenia mają swoją własną technikę i może pomóc opracować sposoby zachowania stabilności ekosystemu, że ustalenia istnienia życia na naszej planecie.

Dokładne dane dotyczące liczby różnorodności gatunkowej świata nigdy nie będzie wiedział. Jest to prognoza biologów. Zawsze będziemy spekulować na plus, minus milion. Jednak to nie daje podstawy do niepokoju ludzkość wyrzeczenia. Kruchość ekosystemu planety, znaczenie każdego, nawet malutki organizm w biosferze – wielką wartość, to dar od natury.