236 Shares 8149 views

Żeglarskie flagi. Russian Navy Ensign

Marynarka uhonorowany tradycji, obserwować starożytne rytuały i cenionych symboli. Każdy wie, że głównym flagi rosyjskiej marynarce wojennej jest flaga na Andrzejki dumnie wymachując na maszt i główny maszt nadal floty pierwszego cesarza Piotra Wielkiego żaglowców. Nie każdy jednak wie, że już istniały i inne flagi morskie różnią się funkcjami i orientacji informacyjny. Sytuacja ta dotyczy dzisiaj.

Narodziny flagi Andrzejki

Rosyjska marynarka stworzył Petr Veliky wziął również zadbać o jego bohaterów. Pierwsze flagi marynarki wyciągnął się i przeszedł kilka opcji. Podstawą wybranej wersji leżącej „ukośny” krzyż świętego Andrzeja. Jest to wersja, która stała się ósmy i ostatni służył aż do rewolucji październikowej z 1917 r. Olśniło ścieg wiążące. Andreya Pervozvannogo, rosyjskie okręty zdobył wiele zwycięstw, a jeśli pokonany, chwała bohaterstwie marynarzy przeżyło pokoleń i nadal świeci.

Święty Andrzej Pervozvanny

Powodem, dla którego wybrano ten symbol ma głęboki sens. Fakt, że pierwszy uczeń Chrystusa, Andrey Pervozvanny, brat Piotra, uważany za patrona żeglarzy, a jednocześnie (był Galilejczykiem rybaka) i Holy Rosja. Odwiedził w jego podróżach wśród wielu innych miastach i Kijowie, a Nowogród, Wołchow i głoszenia wiary chrześcijańskiej. Apostoł Andrzej został umęczony na krzyżu, i kaci ukrzyżowali nie żyć, a na krzyżyka (tak powstała koncepcja i nazwy znaków).

Russian Navy Ensign w ostatnim wydaniu Piotra wyglądało białym obrusem, przekroczył niebieski krzyż. Więc jest on dzisiaj.

Okres radziecki

W pierwszych latach po rewolucji, bolszewicy nie daje potęgi morskiej naprawdę znaczenia. Podczas wojny domowej, prawie wszystkich frontach były mielone, a kiedy była dewastacja, utrzymanie złożonych urządzeń po prostu nie mają pieniędzy. Kilka statków morskich i floty rzecznej, pozostawał do dyspozycji nowego rządu, podniósł czerwoną flagę. Do tradycji morskich, heraldyka, symbole, historie i jak „popiołów starego świata” kierownictwa armii i towarzysz robotnicy i chłopi „” D. L. Trockiego traktowany z pogardą.

W 1923 roku, były oficer carskiej marynarki Hordy jeszcze przekonać bolszewików podjąć specjalną flagę dla statków, co sugeruje raczej dziwny opcję – niemal kompletną kopię japońskiej flagi ze znakiem Armii Czerwonej w centrum. Ta flaga marynarki RFSRR został machnął w powietrzu i maszty do 1935 roku większość roku, a następnie musiał z niej zrezygnować. Imperial Japonia stała się prawdopodobny przeciwnik, a statki z daleka można łatwo pomylić.

Decyzję w sprawie nowej proporcem Krasnoflotskaya podjętej przez CEC i CPC ZSRR. Nawet wtedy, nie było pewne ciągłość, okazało się, białe i niebieskie kolory, zapożyczonych z szyldem Andrzejki, ale, oczywiście, bez gwiazdy i sierpa i młota oraz czerwonej, nowy symbol marynarki sowieckiej nie może zrobić.

W 1950 roku zmienił się nieco, zmniejszając względną wielkość gwiazdy. Oznacz nabyte równowagę geometryczną że obiektywnie stał się piękniejszy. Jako taki, on trwał aż do upadku ZSRR i przez kolejny rok, a tam był bałagan. W 1992 roku, wszystkie okręty rosyjskiej marynarki podniosły nowy (lub raczej, ożywienie życia), flagi marynarki Andrzejki. Odcień krzyża nie jest zupełnie zgodne z tradycją historyczną, ale ogólnie to był prawie taki sam jak w Piotra Wielkiego. Wszystko wróciło do normy.

Które flagi są w marynarce

Flagi w marynarce są różne, a ich cel jest inny. Oprócz tradycyjnych banerów pasza Andreevskikh na statkach pierwsze i drugie szeregi i dalej wzrasta gniazdo, ale tylko podczas parkowania przy nabrzeżu. Po wyjściu z flagą podawania morze jest podnoszona na maszcie lub masztu (w najwyższym punkcie). Kiedy rozpoczyna się walka, wykonane podniesienie flagi narodowej.

„Kolorowe” flagi

Czarter także i marynarki proporczyki różnych szeregach. Morskie flagi wskazujące na obecność na pokładzie oficerów, oznaczony czerwoną tkaniną, która pokrywa jedną czwartą Błękitnego krzyża świętego Andrzeja na białym tle. Znajduje się na kolorowym tle:

  • jedna gwiazda (biały) – jeżeli dowódca na pokładzie statku połączenia;
  • Dwie gwiazdy (białe) – jeśli na pokładzie dowódca flotylli lub eskadry;
  • Trzy gwiazdki (białe) – jeśli na pokładzie dowódcy floty.

Ponadto, istnieją inne kolorowe flagi z wizerunkiem płaszcz rosyjskiej broni na czerwonym tle przekreślone dwa krzyże świętego Andrzeja i bieli lub w prawo dwie skrzyżowane kotwice na tym samym tle. Oznacza to obecność na statku Ministra Obrony Narodowej lub Szefa Sztabu Generalnego.

Flagi sygnałowe

Wymiana informacji, jak w dawnych czasach, można to zrobić za pośrednictwem symboli wizualnych, w tym i morskich flag sygnałowych. Oczywiście, w dobie mediów elektronicznych, są one wykorzystywane bardzo rzadko i raczej służyć jako symbol nienaruszalności tradycji morskich i święta udekorować ich wielobarwne kulki szarą monotonię statku kamuflażu, ale w razie potrzeby można wykonać, a ich natychmiastowe działanie. Marynarze powinni mieć możliwość korzystania z nich, a do tego muszą uczyć się prowadnice, łuki, który wymienia wszystkie sygnały flag. Wielkości te są podzielone na sekcje, które są gromadzone w deszyfrowania nazw geograficznych, nazw statków, w szeregach wojskowych i innych takich informacji. Katalogi są dvuhflazhkovymi i trehflazhkovymi, używając wielu kombinacji można szybko zgłosić sytuację i przekazywanie zleceń. Negocjacje z obcych statków są utrzymywane przez Międzynarodowy Kodeks sygnałów flag.

Oprócz wisiorki, czyli całych fraz, które zawsze istniały i skrzynki na listy, z których można dokonywać żadnych wiadomości.

George flagi taśmowe

Wszystkie jednostki wojskowe zostały podzielone na zwyczajne i strażników. Cechą charakterystyczną Gwardii w Rosji jest George wstążka obecny w symbolice urządzenia. Żeglarskie flagi, ozdobione pomarańczowym i czarnym paskiem, oznacza własność statku lub bazy nadmorskiej wśród bardzo znanych kawałków. Od pomysłu, że taśma powinna być oddzielnym elementem szyldem, marynarze odmówili, więc nie mogła owinąć wokół flagi fał, a teraz symbol Św jest stosowane bezpośrednio do sieci w dolnej części. Taka marynarka rosyjska flaga wskazuje na szczególną gotowość i wysoką klasę zarówno na statku i jego załogi, jest to wielka odpowiedzialność.

flag Marines

W czasach sowieckich, każdy oddział miał własną symbolikę. Na przykład, w strażników morskich należących do Komitetu Bezpieczeństwa Państwowego, była flaga, jest kompilacją flagi marynarki w postaci zredukowanej na zielonym polu. Teraz, po przyjęciu pojedynczej próbce, różnorodność stał się mniejszy, ale były nieoficjalne symbole według fantazji wojskowej, a więc, być może, jeszcze bardziej kochają i czczą. Jeden z nich – flaga Marine Corps. W istocie jest to ta sama Andreev biały z niebieskim krzyż płótno, ale jest uzupełnione paskiem tego rodzaju wojsk (Złoty kotwicy w czarnym kółku), wyrazy „Marine Corps” i hasłem „Gdzie jesteśmy, tam. – zwycięstwo”

The Marine Corps powstał w Rosji wcześniej niż w wielu innych krajach (prawie razem z flotą), a podczas jego istnienie pokrył się z nieśmiertelnej chwały. W 1669 roku, jego pierwszy podział był zespół „Eagle”, aw 1705th pierwszy morski żołnierz pułku została utworzona. Stało się to w dniu 27 listopada i od tego czasu ten dzień był obchodzony przez wszystkich Marines. Oni nie walczył tylko jako marines, i uczestniczyli w operacjach naziemnych, jak i podczas inwazji napoleońskiej, a także w innych wojen (krymski, rosyjski, turecki, Świat, Świat). W konfliktach zbrojnych ostatnich dziesięcioleci mieli również okazję do walki, a przeciwnik wiedział, że gdybym podniósł flagę Marine Corps, okoliczności dla niego rozwijać raczej niekorzystna i to najlepiej się wycofać.

Po długiej przerwie w lutym 2012 roku został przywrócony heraldyczny marynarki sprawiedliwości. Z rąk prezydenta Rosji V. V. Putina komandora marynarki admirał Kuroedov zaktualizowany marynarki Flaga Rosji. Teraz leci nad oceanami.