817 Shares 7432 views

Pług obrotowy: charakterystyka i opis

три основных типа плугов — оборотные, дисковые и роторные. Obecnie rolnictwo zużywa tylko trzy podstawowe rodzaje pługów – aktualny, dysk i wirnika. Ten ostatni rodzaj mocowania służy przede wszystkim do głębokiej hodowli bez obracania się zbiornika. Głównym narzędziem pracy jest pług obrotowy ostrza, zamontowane na redlicy szarego. Stosowanie tego rodzaju urządzenia mogą być jakiegokolwiek rodzaju gleby, włączając ciężkie i zbyt suszy.

ogólny opis

роторный плуг имеет несколько более сложную конструкцию. W porównaniu z negocjacji lub obrotowego, pług obrotowy ma dość skomplikowaną strukturę. . Ruchome lemiesze na osi w taki sprzęt są mocowane za pomocą wałów. роторные плуги можно сравнить с обычными культиваторами. Przez zasady funkcjonowania pługów obrotowych można porównywać ze zwykłymi kultywujących. Orania ziemi w ich wykorzystania produkowanego przez oś obrotu. W tym przypadku dwa lemiesze zwykle spotkać właściwego obchodzenia się z gleby, a dwa kolejne – jego obluzowania. Podczas obracania łopatek są odwrócone. Po zastosowaniu pługa obrotowego ma potrzeby korzystania nożyki antibonding.

To działa taki sprzęt szybciej działa. W rezultacie, gdy używane maszyny rolnicze (nawet na trudnych glebach) porusza się szybciej, oszczędzając w ten sposób czas orki.

pracować szczególnie

Przy stosowaniu obrotowe lemiesze pługa odrzucono grunt działają tylko w jednym kierunku. Jednocześnie w porównaniu do biernej grzbietu, ich podnoszenia. Na przełomie pętli ciągnika na końcu szeregu pługa nie. Staje się to możliwe dzięki osi ruchu. поворачивается самостоятельно. W odwrotnym ruchu struga tylko obracać niezależnie od siebie.

Główne zalety

явля ется, по сути, самым современным видом навесного оборудования, предназначенного для обработки почвы. Pług obrotowy etsya jest w rzeczywistości najbardziej nowoczesny rodzaj załączników przeznaczonych do gleby. Jego stosowanie daje rolnikom następujące korzyści:

  • na polu po leczeniu bez dużych grudek ziemi;

  • gleby maksymalnie nasycony tlenem;

  • zmniejszenie liczby przebiegów roboczych;

  • zmniejszone zużycie paliwa i mniejsze zużycie opon ciągnika.

Ponadto, użycie pługa obrotowej pozwala zmniejszyć koszty zwalczania chwastów i zwiększa jednolite mieszanie w materii organicznej w glebie. Nie należy pozostawiać urządzenia w polu i bruzd. To z kolei znacznie poprawia wilgotność powietrza i wymiany gruntów. Kiedy za pomocą pługa obrotowego gospodarz jest w stanie wytworzyć szereg kolejnych uprawach.

Zakres stosowania

Pługi obrotowe na dziś – nie tylko najbardziej nowoczesne, ale również najbardziej popularny rodzaj przywiązania. Są one wykorzystywane do leczenia gleby wszędzie. Używane pługi do orki, takie jak dużych przedsiębiorstw rolnych i rolników, a nawet prostych właścicieli gospodarstw domowych.

Korzystanie z urządzeń tego typu może dla gleby praktycznie wszystkie rodzaje upraw. роторный плуг г ораздо лучше других видов навесного оборудования, его очень часто применяют даже для вспашки рисовых полей. Ponieważ pług wirnikowy rozluźnia Ziemi g orazdo lepsze niż innych rodzajów załączników, jest bardzo często stosowany nawet do orki pola ryżowe. . Użyj tej poręczne narzędzie dla przetwórstwa ziem dziewiczych. роторная модель применяется обычно совместно с дисков ой . W tym przypadku model wirnika jest zwykle stosowany w połączeniu z drugą płytę. W podwórkach i na polach rolników, taki sprzęt może być używany jako koparka ziemniaczanej.

Gdzie kupić model mini ciągnika?

Tak więc, często wykorzystują pługi obrotowe właścicielom prywatnych gospodarstw domowych oraz małych i średnich gospodarstw rolnych. Taki sprzęt jest zawieszony w małych gospodarstw jest zwykle na mini ciągnika. подходит только предназначенный именно для нее роторный плуг. Dla każdego modelu tej techniki w większości przypadków nadaje się tylko zaprojektowany specjalnie dla niej obrotowy pługa. к примеру – марка мини-тракторов, используемая фермерами чаще всего. MTZ, na przykład – marki mini-ciągników, rolnicy wykorzystywane częściej. Uważa się, że takie modele są najlepsze Używane osprzęt wdrażane przez „Białoruś” i „Dofgan”. Ale, oczywiście, na rynku istnieją uniwersalne pługi obrotowe, które mogą być stosowane praktycznie z każdym ciągnikiem.

Wielu rolników interesują, oczywiście, i te, w których rzeczywiście można kupić podobne narzędzia. в том или ином случае роторный плуг для минитрактора проще всего, разумеется, в фирме, специализирующейся на продаже агропомощников. Kupić najbardziej odpowiedni w danym przypadku, pług obrotowy microtractor najprostszy sposób, oczywiście, firma specjalizująca się w sprzedaży agropomoschnikov. Również wielu rolników w celu zaoszczędzenia nabyte / używane maszyny tego typu. культиватор можно, к примеру, через интернет, по объявлению. Kupić z drugiej ręki kultywator obrotowy może być, na przykład za pośrednictwem Internetu, na reklamie.

Import lub krajowy?

W uzupełnieniu do „Belarus” oraz „Dofgana” na rynku, oczywiście, istnieje wiele innych modeli pługów obrotowych. W razie potrzeby, rolnik może zakupić zarówno importowanych i krajowych urządzeń tego typu. Główną zaletą modeli produkowanych przez rosyjskich przedsiębiorstw, jest to maksymalna zdolność adaptacji do warunków klimatycznych panujących w naszym kraju. Takie pługi, w przeciwieństwie do importu, mogą być używane na gliniastych glebach ciężkich. Jest również możliwość ich i na ziemiach zawierających małe kamienie użyciu.

Urządzeń importowanych na rynku krajowym często realizowane modelu chińskiego. Kosztują mniej więcej taki sam, jak i krajowych. достаточно удобно. Pług korzystania z nich całkiem wygodnie. . O wiarygodności takiego sprzętu w specjalnych zastrzeżeń lokalnych rolników nie są dostępne. Jednak pługi import mają jedną dość istotną wadę. достаточно сложно найти запасные части. Dla nich jest to dość trudne do znalezienia części zamiennych. Również na rynku, niestety, zrealizowała wiele starych importowanych pługów obrotowych, przemalowany w ramach nowego. Niektóre wadą tych modeli jest także, że dyspozycja na ich stosowanie jest generalnie napisana w języku chińskim.

Najlepsze modele i ich charakterystyka

у мелких и средних фермеров, а также у владельцев приусадебных хозяйств особой популярностью сегодня пользуются модели ПМ-20 и 25. Предназначены они специально для агрегатирования с мини-тракторами. Od pługów domowych od małych i średnich rolników i właścicieli gospodarstw domowych są dziś bardzo popularne modele z PM 20 i 25. Są one zaprojektowane specjalnie do agregacji z mini traktory. Te dwukadłubowe odwracalne obrotowe trzypunktowy związek ma następujące parametry.

Pługi 20 i PM-25 wirnik

PM-20

PM-25

Moc ciągnika (KM)..

16

Głębokość robocza (cm)

20

25

szerokość orki

40

Są nowe pługi PM-20 i 25, około 70 tysięcy złotych. P. Wdrożenie ich firmy zazwyczaj oferują łącznie z kosztami wysyłki je w dowolnym regionie Rosji. Ponadto, producent daje gwarancję na nich na okres jednego roku.

Importowanych modeli obrotowymi rolnicy często nabywania i RT-120 125. Parametry techniczne tych dwóch skrzydeł lemieszowego modeli są przedstawione w poniższej tabeli.

RT-obrotowe 120 i 125

RT-120

RT-125

Moc (tj. P.)

18

Głębokość robocza (cm)

20

25

Liczba listków

22

26

RT produkowane odwracalne 120 i 125 w Chinach. Mogą być stosowane ze wszystkimi mini-ciągników o pojemności 18 litrów. a. Zaczepienia ich wykonany w trzech punktach. Sprzedam pługi obrotowe RT-120 i 125 w Rosji może być dealerów lub za pośrednictwem Internetu. Cena nowych modeli zaczyna się od 70 tys. P. Sprzęt używany tej marki można kupić za 30 tys. P.

Oczywiście, nie są tylko chińskie pługi obrotowe na rynku rosyjskim. W razie potrzeby, można nabyć do swojego gospodarstwa lub działkach i europejskiego modelu takiego sprzętu. Berta. Na przykład, dość popularny wśród rolników wiszą narzędzia włoskiej firmy Berta. этой марки, скорее всего, обойдется дороже отечественного или китайского. Pług obrotowy to marka może kosztować więcej niż krajowy lub chiński. таких моделей начинается примерно с 85 тыс. рублей. Koszt tych modeli zaczyna się na około 85 tysięcy złotych. Rubli. ехнические характеристики плуга Berta . Poniższa tabela przedstawia niektóre m Dane pług Berta.

Berta

cecha

wartość

Minimalna moc (tj. P.)

8

Orki Głębokość (cm)

25-30

Orki szerokość (cm)

25-30

Jak wybrać pług obrotowy na spacery traktor?

Mini ciągnik używany zwykle do orania ziemi tylko w dużych gospodarstwach rolnych. mieszkańcy i właściciele małych gospodarstw domowych w miejscowości letnie często wykorzystują w tym celu wszystkie glebogryzarki. Oczywiście, pług obrotowy może być budowa bloku i technologii o niskim poborze mocy. ультиваторы этого типа чаще всего изначально идут в комплекте с мотоблоком. Przez ultivatory tego typu jest najczęściej początkowo pochodzić z bloku silnika. Ale, oczywiście, można kupić oddzielnie i urządzenia obrotowe.

jednoosiowe moc waha się od 3,5 do 10 litrów. a. Na podstawie tego wskaźnika, i należy wybrać kultywator obrotowy. ниверсальных плугов этого типа, предназначенных для всех моделей мотоблоков, на рынке, к сожалению, практически не существует. W niversalnyh pługów tego typu, przeznaczone do wszystkich modeli chłopów na rynku, niestety, prawie nie istnieje. Dlatego zakup może mieć b / model, który pochodzi z chodzeniem ciągnik tej samej marki.

Orać swoje ręce

предназначенное для мини-трактора, как можно было заметить, достаточно дорого. Sprzęt wart tego gatunku, nawet używane przeznaczone dla mini ciągnika, jak widać, dość drogie. Dla motobloków również znaleźć kultywator i zrobił dość trudne. роторный плуг своими руками. Dlatego wielu właścicieli gospodarstw rolnych i gospodarstw domowych z pewnością chcieliby wiedzieć, jak zrobić pług obrotowy własnymi rękami.

самостоятельно на самом деле не особенно сложно. Do produkcji takiego sprzętu na własną rękę to faktycznie nie jest szczególnie trudne. Spójrz kroki obrotowy zespół pługa w przybliżeniu następujące:

  • Trzon o kształcie cylindrycznym;

  • blachę pod kątem 45 stopni jest ustawiona lemiesz;

  • Interfejsy o lemieszowym z boku klapy;

  • klingę przymocowaną do Lamechu;

  • Otrzymaną część robocza jest przyspawany do podstawy pługa rury metalowej;

  • z drugiej strony jest przyspawany do powierzchni montażowej silnika kultywatora do rury.

самодельный роторный плуг нужно будет дополнить и осью с колесами. Oczywiście, domowe pług obrotowy będą musiały zostać uzupełnione i oś kół. Przyspawany do dolnego elementu w końcowym etapie.