245 Shares 5007 views

Technologia EM: opis i zastosowanie. naturalne rolnictwo

Stosowania nawozów sztucznych, można uzyskać dobre plony. Jednak intensywne metody uprawy prowadzą do zubożenia i skażenia gleby. Warzywa i owoce uprawiane w ten sposób, wszystko inne nie jest również inna czystość środowiska. Dlatego w wielu krajach świata wydają ogromne kwoty pieniędzy, aby rozwijać nowe technologie dla rolnictwa. Jednym z nich była technika zwana „efektywne mikroorganizmy”. Technologia EM może znacznie zwiększyć plony i produktywność / zwierząt rolnych, nie powodując żadnych szkód dla środowiska.

Trochę teorii

Jak wiadomo, rośliny je nie tylko organiczne i nawozy mineralne , odpady z przetwarzania przez bakterie glebowe. Ostatnie dzielą się na regeneracyjnym i deregenerativnye.

Cechą wszystkich bez wyjątku Bakterie pasywności. Tj mikroorganizmy glebowe zawsze przestrzegać panujących w danej grupie miejscu. To na podstawie tego i technologii EM. Po wprowadzeniu do grupy gleby pożytecznych bakterii w nim są wszystkie mikroorganizmy się regeneracyjnych. W rezultacie, rośliny zaczynają się więcej składników odżywczych. Poza tym poprawia strukturę gleby, aw konsekwencji, zwiększenie plonów.

preparaty EM

Technologia EM został opracowany po raz pierwszy japoński naukowiec Higo Tera. On stworzył preparat zawiera około 86 różnych gatunków mikroorganizmów. Jego wyjątkowość polega na tym, że w trakcie jej rozwoju w tym samym środowisku zostały zebrane bakterie beztlenowe i tlenowe, warunki egzystencji, które są diametralnie. Były mogą rosnąć tylko w przypadku braku tlenu, drugi wręcz przeciwnie, to zrobić bez niego nie mogę.

Stosowanie preparatu EM w Japonii pomogły w bardzo krótkim okresie czasu, aby wyeliminować nieprzyjemny zapach z wysypisk odpadów komunalnych. ścieków, w którym eksperyment został dodany do tego narzędzia, zaledwie kilka dni wyczyszczone tak dużo, że mogą pić.

Zastosowanie technologii EM w produkcji zwierzęcej doprowadziło również do bardzo dobrych wyników. Krowy, świnie i kurczaki są lepsze zyskał na wadze i mniej bolesne. Stwierdzono również, że preparaty EM są korzystne dla ludzkiego układu pokarmowego. Jednak najlepsze wyniki z wykorzystaniem tych funduszy zostało osiągnięte, oczywiście, to jest w rolnictwie.

Japoński analog domowe leku powstała P.A. Shablinym. Nazywa się „Bajkał EM-1”, a wydajność nie jest gorsze od drogich importowanych środków. Obecnie jest ona wykorzystywana przez wiele lokalnych ogrodników.

Odmiany nawozu

Sprzedawany lek „Bajkał EM-1” w plastikowych fiolkach w 30-40 ml, a nie jest zbyt kosztowna – str 400-500. Jednym z takich właściciel ogrodu pojemnik jest średniej wielkości wystarczającej do sezonu. Zatem, zastosowanie technologii EM w ogrodzie – jest to również znaczące oszczędności na nawozach. C mogą być otrzymywane za pomocą podstawowej formuły:

 • EM-1 roztworu do podlewania łóżka,
 • EM-kompost
 • urgasu.

W sklepach również sprzedawane oznacza EM-5 przeznaczony jest do zwalczania szkodników i chorób roślin uprawnych.

EM-: zalety

Zalety tego nowego obiektu to:

 • Naturalne gleby przywrócenie płodności;
 • powstrzymuje rozmnażanie szkodliwych mikroorganizmów;
 • poprawa struktury gleby , a jego oczyszczenie;
 • przyspieszenie powstawania i wzrostu zielonej masy korzeni roślin.

roztwór roboczy

Najczęściej ogrodnicy używać EM-1 nawóz do podlewania grządek. Roztwór w tym przypadku otrzymuje się w następujący sposób:

 • 40 ml (butelki), koncentraty „Bajkał EM-1” rozcieńczono w 4 litrach wrzącej (niechlorowanym) wody.
 • Dodano do roztworu 8 łyżki melasy, miodu, dżem lub. Pełna pojemność powinna być gałki oczne. Kontakt z powietrzem może uszkodzić bakterie.
 • Słój szczelnie pokryte pokrywką i postawić w ciepłym miejscu na około 5-7 dni.

EM-1 preparat otrzymany roztwór przechowywany w temperaturze nie wyższej niż 40 ° C. Dopasować go używać będzie przez cały rok. Nie można pozwolić, aby płyn nasycony bakterie są nasłonecznienia.

Jak używać roztworu EM-1?

Wiadro wody do nawadniania gleby należy wziąć łyżki stołowej (10 ml) został wytworzony sposobem według wynalazku środek. Zastosowanie technologii EM w ogrodzie, w tym przypadku możliwy jest wzrost wydajności o 2-3 razy. Częstotliwość korzystania z rozwiązania zależy od stanu gleby w określonym miejscu. Zwykle rośliny podlewać raz w tygodniu.

Rolnictwo Technologia EM: Kompostowanie

Otfermentirovat pomocą lek „Bajkał EM-1” może być zupełnie dowolnego rodzaju materii organicznej. Zazwyczaj kompost wykonany z pokruszonego liści i trawy. Wstępnie gotowane masa zielona jest dokładnie wymieszane. Następnie przygotować roztwór o następującym składzie:

 • 10 litrów wody;
 • 100 ml "Bajkał EM-1" koncentratu;
 • 100 ml syropu.

Zgodnie z kompostem dół wykopano głębokość 0,5 m. Masa przelana warstwy i ubija. Gdy otwór jest wypełniony aż do górnej części jego filmu tytułowej i posypać na wierzchu ziemi. Ukończony kompost będzie około tygodnia lub dwóch.

Jak używać kompostu?

Stosując technologię EM musi poprawnie. Przygotowany masa fermentuje do gleby na ogół punktowo. W odległości około 30-40 cm od pni upraw owocowych kopania małe otwory w nich i wylano 1-1,5 kg kompostu. Dla lepszego rozwoju masy bakteryjnej zwilża.

aby kompost EM nie może znajdować się w strefie korzeniowej. Łóżka z marchwi, buraków, cebuli i czosnku są najlepiej przygotowani, aby rzucić się jego „mash”. W tym sfermentowanej masy w ilości 1 kg ugniata się w wiadrze wody. Uzyskany roztwór nalegać kilka godzin. Następnie sączy się, rozcieńcza wodą w stosunku 1:10.

Pomidory, ogórki, bakłażany i cukinie, a także uprawy owoców i jagód, zwykle zapłodnione kropkę. W tym celu kompost jest rozłożone w grupach w pewnej odległości od łodyg i posypać ziemię. Następnie dokładnie rzucić kwiat łóżko.

preparat urgasy

Zastosowanie technologii EM ze stosowaniem tego nawozu jest uważana za najbardziej skuteczne. Urgasa wytworzono z odpadków spożywczych w gospodarstwie domowym. W tym przypadku przygotowuje masy uzyskać bardzo zróżnicowana i zawiera maksymalną ilość cennych substancji dla roślin. Sfermentowany urgasa w domu przy użyciu specjalnego fermentu. Ten ostatni jest sam wykonany w następujący sposób:

 • Przepuszcza się przez rozdrabniacz do mięsa 1 kg odpadów żywności.
 • Wycisnąć nadmiar cieczy uzyskuje mielonego.
 • Suchej masy, rozkładając go równomiernie na papierze.
 • Rozpyla się 50 ml roztworu koncentratu wypychania "Bajkał EM-1" (1 łyżka. L 1 l).
 • Mieszać obrobionych odpadów i jest składana do worka z tworzywa sztucznego.
 • Wycisnąć powietrze.
 • Torba ciasno.
 • Po jednym tygodniu masę suszy się i miele.

Przechowywać zaczyn potrzebne w suchym i ciemnym miejscu. Urgasu sobie z ich stosowaniem jest przygotowany w następujący sposób:

 • Na dnie wiadra umieszcza siatkę.
 • Umieścił go do plastikowego worka śmieci z otworami w dolnej części wykonanej pracy.
 • Odpady komunalne gromadzone w ciągu dnia, umieścić warstwie 2-3 cm, ram i traktowane w dwóch łyżek drożdży.
 • Pokrycie krawędzi ciężaru torby, wycisnąć powietrze i umieścić na szczycie obciążenia.
 • Następnego dnia położył kolejną warstwę i tak dalej. D.

Płyn gromadzi się w dolnej części wiadra, opróżnia się co 2-3 dni. Zimą można gotować urgasy torbę. Przechowywać go w chłodnym miejscu (może być podjęte na balkonie). Sad i ogród, gleba, na której zostaną zapłodnione urgasoy pewnością zadowoli ich właścicieli bogate zbiory każdy upraw. Sprężyna Otrzymaną mieszaninę nasycono bakterii i składników odżywczych, tak wprowadzone do łóżka.

Technologia EM produkuje znakomite plony bez użycia jakichkolwiek środków chemicznych. W ciągu kilku lat zużycie nawozów mikroorganizmami gruntów w strefie podmiejskiej jest całkowicie oczyszczony ze szkodliwych substancji. Ogrodnictwo stać się najbardziej opłacalne. To tłumaczy ogromną popularność nowego leku „Baikal EM-1”.