631 Shares 4962 views

„Passazhiks”: instrukcje użytkowania. „Passazhiks”: Wskazania lecznicze dla prawdziwych odpowiedników

Wymioty zwany odruch wybuch ustnej (czasami przez nos), treść żołądka i dwunastnicy 12. Zjawisko to jest spowodowane mięśni prasowych redukcji.


Podczas wymiotów część wyjściową żołądka zamknięte, a jego ciało jest całkowicie zrelaksowany. W tym wejściu jest otwarty, i rozszerzanie przełyku i jamy ustnej.

Wszystko opisane odruch akt jest kontrolowana przez centrum wymioty, który znajduje się w rdzeniu przedłużonym. Ten stan człowieka może być postrzegane w chorobach zakaźnych, zatruciach, nagromadzenia toksyn we krwi, z podrażnieniem otrzewnej, wrzody, zapalenie błony śluzowej żołądka, kobiety w ciąży i inne.

Epizodyczny wymioty nie towarzyszy krwawienie, i nie zagraża życiu pacjenta. Ale jeśli proces ten powtarza się zbyt często, może to prowadzić do poważnych konsekwencji. Należą odwodnienie i zaburzenia elektrolitowe, które mogą prowadzić do śmierci. Dlatego istotne jest, aby udać się do lekarza, gdy okresowe wymioty. wymaga również, aby podjąć specjalne leki, które pomaga stłumić odruch.

Najpopularniejsze środki przeciwwymiotne zawierać taką medycynę jako „Passazhiks”. Wskazania do stosowania leku i instrukcje zostaną przedstawione poniżej.

uwalnianiu, skład i pakowania

W jakiej formie jest dostępny lek „Passazhiks”? Opinie konsumentów poinformować, że środek jest sprzedawany w postaci tabletek do żucia. Są pakowane w blistry i karton, odpowiednio.

Składnik aktywny uważany lek działa domperidon. Jako substancje pomocnicze stosuje się aspartam, ksylitol, laktitol, stearynian magnezu i mentol.

charakterystyki farmakologiczne

Instrukcje użytkowania ( „Passazhiks” powinno być stosowane tylko na receptę) informuje, że agent jest traktowany jako lek przeciwwymiotny. Jest antagonistą receptorów dopaminy w ośrodkowym układzie.

Aktywny lek może spowodować zwiększenie czasu trwania skurczów perystaltycznych w antrum żołądka i dwunastnicy 12. przyspiesza również opróżnianie zawartości przewodu pokarmowego (w trakcie hamowania procesu), eliminuje nudności i wymioty, zwiększa tonu zwieracz przełyku (na dolnej części).

Trzeba też pamiętać, że domperidon raczej słabo przenika przez barierę krew-mózg. Dlatego stosowanie tego leku rzadko towarzyszy reakcji pozapiramidowych.

Należy również zauważyć, że domperidon jest w stanie stymulować wydzielanie prolaktyny z przysadki.

Akcja (przeciwwymiotny) tego leku pod wpływem kombinacji gastrolinetycznej dopaminy i antagonistyczne w strefie chemoreceptor wyzwalania. Należy również stwierdzić, że dana substancja nie ma żadnego negatywnego wpływu na wydzielanie soku żołądkowego.

właściwości kinetyczne

Jakie są nieodłącznym kinetyczna parametry lek „Passazhiks”? Instrukcja użycia oznacza, że po zażyciu tabletki do żucia, składnik aktywny jest bardzo szybko wchłaniany do krwiobiegu.

Domperidonu ma niską biodostępność (około 15%). Jego maksymalne stężenie obserwowano po 65 minutach.

Zmniejszenie kwaśności soku żołądkowego może zmniejszyć wchłanianie leku.

Zdaniem ekspertów, domperidon jest szeroko rozpowszechnione w różnych tkankach. Co do mózgu, stężenie leku w nim jest niewielka. Komunikacja z białkami osocza wynosi około 92-93%.

Należy także zwrócić uwagę, że lek „Passazhiks” (tabletki) jest metabolizowany w wątrobie, a ściany jelita. Wyjście to przez jelita (około 66%) i nerki (około 33%).

Okres półtrwania leku wynosi 7-8 godzin. W przypadku ciężkiej niewydolności nerek podano przedział jest wydłużony.

świadectwo

Oglądany lek przepisywany na mdłości i wymioty różnego pochodzenia, w tym chorób organicznych i funkcjonalnych, radioterapią i zakażenia. Ponadto, narzędzie to może być nałożona na zatrucie krwi, biorąc morfiny naruszeń dieta, stosowanie „Levodopa”, „apomorfina” i „Bromokryptynę”.

W jakich innych przypadkach, lek może być stosowany „Passazhiks”? Instrukcje użytkowania wskazują, że lek ten jest często przepisywany podczas atonii przewodu pokarmowego (w tym pooperacyjne), czkawka, nieprzepuszczalny dla promieni rentgenowskich i badań endoskopowych przewodu pokarmowego. Również rozważyć leku wymagane przyspieszenie perystaltyki w procedurach diagnostycznych, zaburzenia związane niestrawności jako wyniku opóźnionego opróżniania żołądka, przełyku i refluks żołądkowo-przełykowy.

Tabletki „Passazhiks”, którego wskazania są omówione powyżej są również przejawiać się w uczucie pełności w żołądku, wzdęcia, wzdęcia, ból żołądka, uczucie zgagi i odbijanie.

Przeciwwskazania

Kiedy nie należy stosować pigułkę „Passazhiks”? Instrukcje obsługi, opinie zgłaszali następujące przeciwwskazania leku pod uwagę:

  • nadwrażliwość;
  • Dzieci w wieku poniżej 5 lat, a także dzieci o wadze do 20 kg;
  • prolactinoma;
  • fenilketonuriyaiya.

Należy również zauważyć, że urządzenie nie jest wskazane, gdy pobudzenie silnika żołądka może być niebezpieczne (krwawienia z przewodu pokarmowego, perforacji lub obstruction).

Należy uważać na to lek może być stosowany u pacjentów z niewydolnością nerek lub wątroby w czasie ciąży i laktacji.

Tabletki „Passazhiks”: instrukcje użytkowania

Tabletki do żucia „Passazhiks” Zaleca się, aby przejąć ¼ godziny przed jedzeniem.

Przewlekłych dorosłych jadłowstręt wyznacza dawki 10 mg (1 tabletka) trzy razy dziennie. W razie potrzeby lek można przyjmować przed snem.

Dzieci starsze niż 5 lat, to narzędzie daje 2,5 mg na 10 kg masy ciała trzy razy dziennie, a jeśli to konieczne, przed pójściem do łóżka.

W stanach ostrych lub podostrych (nudności i wymioty) podawanych dorosłych pacjentów 20 mg cztery razy na dobę, a przed snem. Dzieci starsze niż 5 lat zaleca się stosowanie 5 mg leku na 10 kg masy ciała cztery razy dziennie i przed snem.

W przypadku niewydolności nerek wymagać dostosowania dawkowania wielość odbiorcza nie więcej niż 1-2 razy w ciągu dnia.

Maksymalna dawka leku na dzień dla dorosłych wynosi 80 mg (czyli 8 tabletek). Ze względu na dzieci, nie powinna być większa niż 10 mg na 10 kg masy ciała dziecka.

skutki uboczne

czy działania niepożądane tabletek do żucia „Passazhiks” przyczyną? Eksperci gości powiedzieć, że narzędzie to może powodować negatywne skutki w postaci:

  • Przejściowe skurcze jelit;
  • efekty pozapiramidowe;
  • zwiększenie stężenia prolaktyny w osoczu;
  • mlekotoku, ginekomastii i bolesne miesiączkowanie;
  • wysypka i pokrzywka.

Objawy przedawkowania

Jakie są objawy przedawkowania leków mogą powodować „Passazhiks”? stany ręczne że takie zjawiska obejmują senność, dezorientację i reakcje pozapiramidowe.

Zaleca się, aby aktywowany węgiel drzewny i do lekarza w leczeniu takich stanów.

Interakcje z innymi lekami

Równoczesne stosowanie leków „Passazhiks” z przeciwcholinergicznych może neutralizować efekt pierwszego.

Połączenie z leków zobojętniających zmniejsza biodostępność.

Po połączeniu i leki hamujące domperidon izozym CYP3A4 (na przykład, antybiotyki makrolidowe, grupa azolowe środki przeciwgrzybicze, środek przeciwdepresyjny „nefazodon” inhibitory proteazy HIV), pacjent może wystąpić wzrost stężenia substancji czynnej we krwi.

Oglądane lek nie wpływa na stężenie digoksyny w osoczu i paracetamol. Nie jest wykluczone, że może to mieć wpływ na wchłanianie leków (równocześnie stosowane doustnie) o opóźnionym uwalnianiu substancji czynnej lub dojelitowo powlekane.

Karmienie piersią a ciąża

Lek „Passazhiks” wolno brać w czasie ciąży.

Na bardziej sprawiedliwego seks domperidonu stężenia w mleku jest cztery razy niższy niż w osoczu. Nie wiadomo, czy ma to negatywny wpływ na dzieci. Dlatego, jeśli to konieczne, stosowanie leków w okresie karmienia piersią należy przerwać karmienie piersią.

Tabletki „Passazhiks”: odpowiedników i kosztów

Koszt funduszy wynosi około 220-360 rubli. Jeśli jest to pożądane, przeciwwymiotne lek może być zastąpiony przez jeden z takich leków jak "Motilium", "Domstal", "Kinedril", "Avioplant", "Doprokin-C", "Diskineton", "Emeset", "Motinol" itd. d.

Należy przypomnieć, że wszystkie z tych funduszy może mieć swoje własne cechy. Dlatego, aby użyć ich zamiast „Passazhiksa” powinny być tylko po konsultacji z lekarzem.

Recenzje przygotowania

Większość pacjentów leczonych lekiem na pytanie, porozmawiać o jego wysokiej sprawności. Według użytkowników, oznacza to dość szybko wyeliminować uczucie nudności i wymioty zapobiega.

Należy również zauważyć, że lek ten może być stosowany z innymi objawami. Na przykład, często jest stosowana w masie w żołądku lub rozdęcie brzucha. W tym przypadku, tabletki do rozgryzania i żucia polecamy skorzystanie z jednego na raz trzy razy dziennie przez pięć dni.

Głównymi wadami wytwarzania „Passazhiks” dotyczy efektów ubocznych wynikających przed jego przyjmowania, a także obecność różnych przeciwwskazań.

844 shares 2594 views
570 shares 9041 views
Po usunięciu torbieli jajnika
151 shares 9521 views