884 Shares 1780 views

Anatolij Kuzichev – dziennikarz, prezenter, producent

Anatolij Kuzichiew, którego biografia jest pełna jasnych stron, zawsze zadziwiała jego rodzinę i ludzi pracujących obok niego, jego oddanie dla zawodu dziennikarza, prezentera radiowego i telewizyjnego, jego zdolności do oddania się jej bez śladu i miłości do niej niezmiernie.


Fakty z życia prezentera radiowego

Anatolij Kuzichiew urodził się 15 maja 1969 roku w Moskwie. Służba w marynarce wojennej ZSRR dawała trzy lata – od 1987 r. Do 1990 r. Wkrótce po zakończeniu służby los przyprowadził go do radia, gdzie pomyślnie przeszedł test. Początek kariery prezentera i DJ na stacjach radiowych "Nostalgie", "Radio Rocks", "Panorama" odnosi się do 1993 roku. Od tego momentu jego życie będzie nieodłącznie związane z radiem i telewizją.

Na początku 2000 roku Anatolij Kuzichev przeniósł się do pracy w telewizji, która prowadzi program "Dzień po Dniu" (kanał TV-6) i "Good Morning" na kanale ORT. Jednocześnie pracuje jako wiodący program rozrywkowy "Big Float" (TRVK "Moskovia").

Od 2004 roku zostaje znowu zajęty przez radio. Anatolij Kuzichiew otrzymuje ofertę od stacji radiowej Ekho Moskvy, gdzie od dwóch lat będzie pracował jako recenzent. W 2007 roku obejmie stanowisko dyrektora programu stacji radiowej "Mayak".

Jednocześnie Anatolij Kuzichiew opracowuje nowy projekt – radiostację informacyjną Vesti FM. W 2008 roku stał się jej głównym producentem. Jednocześnie Kuzichev nadal pracuje jako nadawca radiowy, uczestniczy w tworzeniu nowych programów i projektów. Niektóre z nich są powszechnie znane wśród słuchaczy i odbiorców radiowych: programu edukacji naukowej "Science 2.0", projektu "GlavRadio", programu "Prewencja" i wielu innych.

W marcu 2014 roku Anatolij Kuzichiew zaprzestał działalności w radiu "Mayak", którego wielu słuchaczy bardzo żałowało. W kwietniu kierował stacją radiową Kommersant FM jako producent generalny.

Anatolij Kuzichev i jego żona nie są kolegami, ale zawsze popiera męża, umieszczając się w kategorii stałych słuchaczy swoich audycji. Wsparcie rodziny i przyjaciół jest ważnym warunkiem sukcesu.

Długość 20 lat od prostego DJ-a i prowadzenie programów na najwyższych stanowiskach kierowniczych w radiu pomogła mu poświęcić Kuzichev, zrozumieć sytuację, talent organizacyjny i wielką miłość do interesów, z którymi się angażuje.

Dlaczego Radio?

Dziennikarze, rozmawiając z Anatolijem Kuzichiewem, zawsze pytają go, dlaczego jest tak oddany dla radia.

Odpowiadając na pytanie, Kuzichev zawsze przypomina historyczną rolę radia w życiu narodu radzieckiego. Żadne znaczące wydarzenie na świecie nie zostało przekazane przez stacje radiowe. Tak było wcześniej, więc teraz jest.

Anatolij Kuzichev uważa radio za najbardziej żywe medium mediów. Tylko w powietrzu odbywa się ciągła transmisja na żywo z komunikacją programu hosta i słuchacza radia.

Ale transmisja na żywo nosi nazwę hosta radiowego i wszystkich tych, którzy wydają program, pewną odpowiedzialność za wszystko, co dzieje się w studio. Bez wysokiej profesjonalizmu jest tu niezbędna.

Co to jest stacja radiowa "Mayak"

Według Anatolij Kuzichiew, radio "Mayak" to nie tylko stacja radiowa, ale rodzaj systemu nadawczego, który istniał już od ponad 40 lat. Przez taki okres powstały tradycje nadawcze, szczególna kultura czołowych, słuchacze radiowi zdobyli władzę.

Do nowoczesnych wiodących i innych specjalistów z branży lotniczej należy to spotkać, ponieważ stacja radiowa była i pozostaje głównym kanałem radiowym informacji o kraju.

Najważniejsze sekrety o wysokich ocenach

Profesjonalistów o takim poziomie jak Anatolij Kuzichiew niewątpliwie znają wszystkie tajniki nowoczesnego radia, w tym główny – jak osiągnąć wysokie oceny radiowe.

Znacznie zależy od prezenterów radiowych: ich głosów (pamiętnych i rozpoznawalnych), erudycji, umiejętności odpowiadania na pytania i repliki radiowych słuchaczy.

Równie ważne jest dziennikarstwo. To musi być żywy, utalentowany, nieoczekiwany.

Wolna komunikacja między prezenterami a słuchaczami radiowymi, możliwość kreatywności, improwizacja to kolejny tajemnicę podniesienia ratingów stacji radiowych.

Wybierz format radia, aby wybrać grupę słuchaczy. Ta okoliczność znacznie zwiększa popularność kanału radiowego.

Co czeka na radio w przyszłości

Sceptycy głosują na szybki zanik radia z naszego życia. Według tych, którzy tam pracują, a także według wyników specjalnych badań, można stwierdzić, że nie nastąpi to wkrótce i może nigdy się nie zdarzy. Oczywiście radio stało się inne, zmienia się wraz z upływem czasu i jest narażone na najnowsze technologie w dziedzinie komunikacji.

Anatolij Kuzichev i jego koledzy uważają, że stacje radiowe mogą różnić się treścią, formą komunikacji z odbiornikami radiowymi. Kultura nadawania, profesjonalizm dziennikarzy i wiodących, szacunek dla osoby musi pozostać niezmieniony.

Radio jako najbardziej operacyjne źródło nowych informacji i żywy rozmówca będzie żył przez bardzo długi czas.