514 Shares 3450 views

Dysfunkcja jajników: co to jest? Przyczyny, objawy i metody leczenia

Zaburzenia hormonalne, zwłaszcza te, które są spowodowane przez zaburzenia jajnika, jest to dość powszechny problem. Dlatego wiele kobiet interesuje się pytania, dlaczego jest dysfunkcja jajników, co to jest i jakie są jej objawy. Po tym wszystkim, nie jest tajemnicą, że takie awarie często prowadzić do powikłań.


Dysfunkcja jajników: co to jest i jakie są jej przyczyny?

Jak już wspomniano, zaburzenia związane jest z zaburzeniem normalne wydzielanie hormonów tkanki jajnika. A zaburzenia te mogą być wynikiem narażenia na bardzo różnych czynników. Pierwszą rzeczą, którą należy wspomnieć o różnych chorób zapalnych układu rozrodczego (jajnika, szyjki macicy, zapalenie przydatków), chorób onkologicznych. Czynniki ryzyka należą również pewne ginekologicznych procedury aborcja i poronienie, urządzenia wewnątrzmaciczne instalowane niewłaściwie.

Z drugiej strony, zaburzenie czynności jajnika mogą być spowodowane przez inne choroby gruczołów dokrewnych, w szczególności do zmiany funkcji systemu gipotalomo-mózgowej. Ponadto aktywność hormonalna częstego stres może wpływać na wyczerpanie nerwowe, stosowanie niektórych leków, a nawet ze zmianami klimatycznymi.

Dysfunkcja jajników: co to jest i jakie są jego objawy?

W rzeczywistości, brak równowagi hormonalnej wpływa na pracę niemal wszystkich układu rozrodczego. Na przykład długotrwałe (przez 35 dni) lub zbyt krótki (mniej niż 21 dni) cykl miesiączkowy może wskazywać na naruszenie wydzielniczej funkcji jajników.

Ponadto u wielu kobiet cierpi z powodu pojawienia się ciągnąc ból w dolnej części brzucha, które są ulepszone w owulacji i miesiączkowania – jest również objawem dysfunkcji jajnika. Na taką chorobę, charakteryzującą się nawracającymi krwawienia macicy.

Jeśli zdiagnozowano zaburzenia czynności jajników, mogę zajść w ciążę? Kwestia ta jest przedmiotem zainteresowania wielu kobiet. Warto zauważyć, że zaburzenia hormonalne często prowadzić do braku miesiączki (brak miesiączki , a tym samym owulacji), co sprawia, nawożenie niemożliwe. Ponadto, taki warunek zwiększa ryzyko poronienia i ciąży pozamacicznej. Zaburzenia równowagi hormonalnej, w przypadku braku obróbki wspiera rozwój endometriozy, mięśniaków macicy, zapalenie sutka i nowotworem sutka.

Dysfunkcja jajników: co to jest i jak go leczyć?

Oczywiście, w przypadku podejrzenia zaburzeń hormonalnych powinny skonsultować się z lekarzem i poddać się badaniom lekarskim. Leczenie zależy od stopnia zaawansowania choroby i przyczyny jej występowania. Jeśli kobieta prosi o pomoc w okresie krwawienia, po pierwsze, oczywiście, konieczne jest, aby powstrzymać utratę krwi, a także przeprowadzić medyczną i diagnostyczną łyżeczkowanie macicy.

Później przystąpić do normalizacji poziomu hormonów. W przypadku, gdy zaburzenia są wynikiem stanu zapalnego lub infekcji, należy najpierw wyeliminować podstawową przyczynę, na przykład terapię antybiotykową. Gdy awaria jajników spowodowane inne choroby układu hormonalnego leczone za pomocą hormonów. W przyszłości pacjenci przeniesiony do hormonalnych środków antykoncepcyjnych, które pomagają stopniowo normalizuje funkcjonowanie układu rozrodczego.

Krytycznym elementem terapii jest zdrowy styl życia, prawidłowe odżywianie, brak stresu. Kobieta powinna regularnie poddawać ponownemu badaniu i do testów – jedyny sposób lekarz może określić, czy lek zgodnie z zaleceniami są skuteczne i prawidłowe schemat leczenia, jeśli to konieczne.