626 Shares 5687 views

Baidar dolina. Największe rezerwy Krym

Co zrobić, kiedy przybyliśmy w Baydarskiy Reserve? Zdecydowana odpowiedź na to pytanie jest niemal niemożliwe. Chociaż można powiedzieć z pewnością: tutaj każdy znajdzie coś dla siebie. Niektóre wzrosły w krymskich gór w tym miejscu jak odpoczynek od zgiełku miasta, leżącego w wysokiej trawie i oglądanie biegają tu i tam przez ptaki. Są tacy, którzy biorą w góry do spektakularnych ujęć panoramicznych. Ale ludzie bardzo praktyczne i świadome wyruszyć w poszukiwaniu roślin leczniczych, herbaty zagotavlivaya na przykład, tymianek, cykoria, krwawnik pospolity lub Melis.


Baidar dolina. informacje ogólne

Jak wspomniano powyżej, obszar ten jest bardzo znana z ziół leczniczych. Nawet w czasach starożytnych, otrzymała specjalne wyróżnienie ze względu na bogate lasy i cudownych źródeł.

Wiele osób błędnie uważa, że Baidar dolina, wakacje na wspaniały o każdej porze roku, ma swoją nazwę dzięki łodzie, kajaki. Nic podobnego! Historycy twierdzą, że kiedyś na terenie pobliskiej wsi Orła była starożytna osada Baidary tatarski, nazwany na cześć jednego z lokalnych liderów. Niedawno, w Dolinie mają jeszcze inną nazwę – krymski Szwajcaria. Nie jest to zaskakujące, ponieważ jest otoczone górami, ma łagodny przyjemny klimat i wspaniałe, można powiedzieć, unikalny charakter.

W dolinie znajduje się wiele zabytków: zabytków, zabytkowych budynków i miejsc kultu. Łąki, wodospady, skaliste góry, kaniony, jeziora, rzeki i górskie jałowiec gaje, lasy bukowe i cisów, zarośla orzecha laskowego i derenia są naprawdę wspaniały widok.

Flora i fauna doliny Baidar ponad 50 gatunków roślin i 40 gatunków zwierząt wymienionych w Czerwonej Księdze. Tutaj znacznie żywe dziki, zające i jelenie, lisy Eagles wznieść się powyżej przestrzeni powietrznej i sokoła, w wodach rozpryskiwania ryby, kaczki i cicho poruszać łąk przylegające do dzikich zwierząt domowych konie, krowy, kozy i owce.

Jakie są Baidar Gates Krym?

Ściśle mówiąc, nic specjalnego. Wielu powie, że brama Baidar – jest to kolejny wygodny przełęcz, krymskich gór mają wiele identyczne.

Jednak nie wszystko jest tak proste w kategoriach historycznych. Oto, na przykład, kamień portyk niegdyś służył jako ważny punkt odniesienia. Wbudowany go z powrotem w połowie 19 wieku.

Teraz jest to tylko jedna z atrakcji na Krymie, ale w czasie wojny, w 1941 roku, w tym miejscu dłużej niż jeden dzień oddział straży granicznej powstrzymał armię hitlerowską, nie dając jej szansę, aby dostać się do Sewastopola.

Teraz w tym miejscu można zobaczyć piękną panoramę. Gęsty las, błękitne morze, kościół na klifie, wspaniałej dolinie Baidar, Sewastopol, można zobaczyć ot dno, a zdecydowana firmament miłe dla oka każdy, nawet najbardziej doświadczonego podróżnika.

Foros kościół

wioska dolinie Baidar świetnie wyglądają na tle wyjątkowy, wybudowany wysoko w górach świątyni. Iz każdym rogu widoku spektakularne, a jeśli chcesz zrobić zdjęcie na pamięć, nie rośnie wysoko, długie poszukiwanie kątem prostym po prostu nie ma. Ozdobny kościół Zmartwychwstania Foros jeśli specjalnie stwarzających na czerwonych skał w odległości prawie milę nad poziomem morza.

Został zbudowany w 1892 roku, herbata magnat Kuznetsova jako opodatkowane, ponieważ uprawa i sprzedaż herbaty podczas zaangażowane tylko w rodzinie królewskiej. Świątynia została zbudowana w pamięci wypadku w 1888 roku, kiedy doszło do tragicznego wrak rodziny królewskiej pociągu.

Pierwotnie wspaniały kościół dwupoziomowy z dziewięcioma kopułami, wzorzyste ganek ze aspirujących się na dzwonnicę, złocone krzyże, kolumny z rzeźbionymi stolic, marmurowe parapety i panele są piękno stylu rosyjskim. Wewnątrz kościoła zdobi rzeźbiony ikonostas dąb i malowane ozdoba bizantyjską ścianach.

Niestety, kościół był zamknięty, a cały jej majątek w 1924 roku – wybrane. Świeżo wylany dzwony dopiero po renowacji w 1990 roku, Kościół ustawić nową miedzianą kopułę, złote krzyże malowane kopułę świątyni i ołtarza, a okna są teraz zdobią witraże. Szczególnie dobrze zaczął szukać go w nocy, oświetlone przez reflektorów, na tle rozgwieżdżonego nieba.

Bold? Udowodnij to! Znany drabina Bajdarsky Diabelskie Wrota

Drabinka diabła lub Shaitan-Merdveden – były niezawodne i wygodne przełęcz w krymskich gór. Łączy podnóża i South Beach. Korzystania ze schodów aż do ubiegłego wieku i aż do dnia dzisiejszego na płaskich zakrętów wapiennych zachowanych bliźniacze koleiny, połamane wozy. Oto, zaprawdę, Baidar Valley jest obarczona wiele niespodzianek.

Jak dobrze, że ma strome zejście z góry nie było takie nietypowe imię? Eksperci twierdzą, że schody diabła ma swoją nazwę od zjazdu wapiennych w postaci ogromnych płytach, wciąż przypominający scenę. Nazwa nadana nie tylko schody z kamienia, ale z całej szerokości przejazdu pół-metrowy, który znajduje się w odległości większej niż 500 m. Proszę przejść wszędzie rozrzucone skały i głazy z wapienia, krutostennye Dolinie krepidy drogi, resztki ścian bocznych i kamiennych marszów.

Ścieżka na schody Diabła jest bardzo strome i kręte. Długość wszystkich marszów – około 250 metrów, a w niektórych miejscach nachylenie wynosi 30 stopni. Drabinka zawiasy splatają kamienną tamę na dnie wąwozu, półki i półki na góry.

tylko trzy ścieżki rotacji przetrwał do dnia dzisiejszego. Na próżno, wielu wierzy, równiny i bezpieczny zakątek półwyspu, ponieważ Baidar Valley. Krym, a raczej najbardziej południowa część, jest często miejscem spotkań wspinaczy i alpinistów. Tam, w rzeczywistości może być niebezpieczne.

Wyjątkowy pomnik przyrody – Canyon Uzundzha

Piękne miejsce Zachodnia krymskiej Canyon Uzundzha, jest głęboki wąwóz serpentyn strumyczek o tej samej nazwie na dole. Wiszące nad kanionem prawie kilometr długości szczytu. Rzeka bierze swój początek na górze Ai Petriego góry na wysokości 750 m. Wypływa doliną Uzudzhinskoy, a następnie gwałtownie zmienia się kierunek przepływu biegnie Skelsky zbiornika i przepływa do zbiornika Chernorechenskoye. Długość rzeki wynosi zaledwie 11 km.

Jeśli masz szczęście wystarczy, aby znaleźć się w takim miejscu jak oszałamiające Baidar doliny, Krym nie przestanie zadziwiać za minutę. Skorzystać z tej okazji i wybrać się na spacer wzdłuż kanionu. Podróż będzie przechodzić przez malowniczej wąskiej górskiej drodze, poczynając od jaskini Skelsky. Następnie droga będzie przechodzić na drodze polnej w lesie, a wreszcie do murów starej zrujnowanej twierdzy.

Nawiasem mówiąc, należy zauważyć, że Uzundzha – to największe źródło słodkiej wody na Krymie.

Czego nie wiem dokładnie

Wielu, nawet najbardziej doświadczonych podróżników są zaskoczeni, że dolina Baidar, a raczej jego bramy – prawdą jest też bramą do południowej części Krymu. Jedzie na wycieczkę tutaj, powinieneś być przygotowany na to, że panorama, która otwiera bramę łuku, rzeczywiście wytwarzają oszałamiające wrażenie na was.

Jaskinia Skelskaya w 1904 roku został otwarty nauczyciela F. Kirillov. Dziś ujawnił, że składa się z kilku pomieszczeń, największą długość – 80 m, wysokość – 25 m, a szerokość w niektórych miejscach do 18 m.

W 2003 Laspinsky przechodzą po rozpoczęciu drugiego tysiąclecia po Chrystusie zbudowano kaplicę, że warto odwiedzić bez przerwy.

Jaskinia cudów Skelsky

Jaskinia Skelskaya składający się głównie z naciekowe, położony w południowo-zachodniej Krym. Jej wiek jest kilka milionów lat. Przede wszystkim cechuje ich imponujących rozmiarów i bezpieczeństwa formacji kalcytu. Zauważ, że jaskinia jest podzielony na pokoje, każda przestrzeń ma swoje własne cechy. Na przykład, sala kominkowa rzeczywiście przypomina tytułowego zaprojektować najpiękniejszą i dużą uważane Sali Rycerskiej. powinno się odwiedzić Sali Duchów i pokoju Dolphin.

Punktem kulminacyjnym siedmiu jaskiń naciekowych nazywane są „rycerz z włócznią”, wspaniałe wodospady spieka tworząc czaszka smok oczy i kły figura feniks i innych.

Ściany groty ozdobione nisze korytek, wędrując zasłony i żebra. To cud kamieniu nie został jeszcze w pełni zbadane, ale długość pewnej części rzędu 670 metrów. Nie wspominając, że od 1964 roku, to miejsce jest pomnikiem przyrody.

Skelskie menhiry

Jeśli masz zamiar zbadać ten wspaniały zakątek Krymu jako Baidar Dolinie mapie dokładnie użyteczne. Dlaczego? Chodzi o to, że nie wszystkie miejsca są organizowane wycieczki i patrzeć tutaj naprawdę jest. Oto, na przykład, dlaczego nie iść do Skelsky menhirów?

Należy pamiętać, że nawet w menhirów należy rozumieć raz przez obelisków i steli. Skelskie menhiry – pierwszym znanym przykładem architektury. Istnieją dwa stałe grudki w postaci obelisków, poruszane w pionie. Stoją przy wjeździe do wsi Rodnikovskoe. Pierwszy menhir ma wysokość około trzech metrów i waży około sześciu ton, a drugi – tylko jeden i pół metra wysokości. Jest krępy i bardziej masywny.

Historycy pamiętać kultowego akcesorium tych miejscach i mówią, że ich wiek wynosi 4-5 tysięcy lat.

Wodospad Zadaszenie

Nie daleko od parkingu turystycznego „Mulovskoe Lake” znajduje Visor wodospad. Niestety, jego historyczna nazwa do dziś nie została zachowana. Chociaż istnieją legendy i stracił dziewczynę, a potem potężny wilk, który uratował wioskę przed wrogami.

A on w porównaniu ze szczytem z powodu wystającej półce skalnej grocie podvodkoobraznogo z którego w dół biegnie szybko i chłodne nawet w miesiącach letnich wody.