830 Shares 7242 views

AMD A4-5300 – procesor budżet dla komputerów stacjonarnych: opis

Najtańsza dwurdzeniowy procesor przedstawicielem na rynku – AMD A4-5300 – przyciąga wszystkich potencjalnych nabywców, tylko go kupić nie spieszy. Zmieszany niski koszt – 2300 rubli za dwa rdzenie wyglądają podejrzanie. W tym artykule czytelnik pozna procesor pulpitu budżetu. Opis, cechy i opinii właścicieli pomogą ustalić Wybór nabywcy.


Segment dolnej półki

Nie tylko cena, ale także pozycjonowanie oficjalnej procesor AMD A4-5300 na rynku światowym nawiązują do wszystkich odbiorców, że produkt nie nadaje się do gier zasobów. Chip low-end jest przeznaczony do użytku biurowego i domowego, i jest przeznaczony dla niskiego zużycia energii. Surfowanie po Internecie, pracy z dokumentami, oglądania filmów i słuchania muzyki z punktu widzenia producenta, aby ograniczyć funkcjonalność procesora.

Tutaj tylko badania, które prowadzone jest przez wielu nie zależne od siebie entuzjastów kryształu wykazały wyniki, które są nieodłączne w platformach do gier Poziom wyjściowy. Oczywiście, dane te przyciągnęły uwagę wielu nabywców do najdroższych na rynku produktu przez AMD.

producent oczy Evolution

W dążeniu do zmniejszenia zużycia energii procesorów dla platform mobilnych technologii AMD, firma musiała zmienić techniczną procesu produkcyjnego od 40 nm do 32 znaków z nowym jądrem Trójcy głównie zmniejszenia rozpraszania ciepła notebooka bez poświęcania wydajności. Jednak badania wykazały znaczący wzrost mocy do pracy z wymagającymi aplikacjami.

W związku z tym producent niezwłocznie przedstawił nowość na rynku stacjonarnym, procesor AMD A4-5300 wyznaczenia następcy starej technologii spychacz. Niewątpliwie nowe technologie poprawiły wydajność nowego kryształu, jednak, jak pokazuje praktyka, decyzja spoczywa w specyfikacjach technicznych. Z nimi i dowiedz się więcej.

Najsłabsze ogniwo

Obsługuje gniazdo FM2 i obecność zintegrowanego układu graficznego wyraźnie wskazują, że procesor jest całkowicie nowy produkt na rynku. Producent zdecydował się dostarczyć świat nowość nie odblokowany mnożnik, zamykając drogę do overclockerów bazowych. Jednak według wielu właścicieli procesora, a więc ta funkcja nie jest popyt, gdyż definiując produkt w klasie budżetowej, producent ma ograniczoną wydajność sprzętu Chip poziomu.

Dwa rdzenie fizyczne pracujące na częstotliwości 3400 MHz, ma małą pojemność pamięci podręcznej pierwszego poziomu. Tylko 32 KB dla danych i 64 KB dla ogólnych instrukcji nie są w stanie wykazać wysoką wydajność aplikacji i gier procesora intensywnie. Jednak wielu użytkowników w ich opinie twierdzą, że sytuacja, o łącznej pojemności systemu jest łatwe do naprawienia.

mind Games

Ponieważ procesor AMD A4-5300 właściwości użytkowe są głównym kryterium, wielu entuzjastów odkryli kilka sposobów, aby przyspieszyć cały system. Zablokowany czynnikiem kryształ zapobiega rozproszyć jądro, ale nie uniemożliwia użytkownikom zwiększenie częstotliwości magistrali danych. Specjalistów zaleca się ograniczyć częstotliwość 122 MHz, rozproszone rdzenia do 4,2 GHz. Po pierwsze ta granica jest idealnie wynosi kryterium „o charakterystyki stabilności”.

Ważnym punktem jest przyspieszenie i ciepła – zużycie nie przekracza 95 watów, co umożliwia wykorzystanie konwencjonalnych systemów chłodzenia, dostarczany wraz z procesorem. Zintegrowany rdzeń graficzny jest również podatny na overclocking, ale właściciel nie może się spodziewać czegoś nadprzyrodzonego od przedstawiciela budżet Radeon HD 7480. Nawet ze wzrostem GPU i 1200 MHz, gry zasobochłonnych nie będzie działał szybciej.

skrzydlaty huśtawka

Wszelki postęp w dziedzinie użytkownik nie czyni wiele starań w celu sprawdzenia na procesor AMD A4-5300 Review, złożyć komputer do gier. Oczywiście, słaba wydajność kryształu zostaną zrekompensowane przez potężną kartę graficzną z technologią CUDA. Ponadto kolektor dodaje ultra-szybkiej pamięci, która jest w stanie częściowo zwiększyć szybkość pamięci podręcznej i zapewniają pamięć flash NAND platforma dla plików systemowych. To tylko koszt wszystkich komponentów komputerowych na szybko wykracza poza odpowiedniej klasy budżetowej.

Specjaliści w swoich opiniach zalecają wszyscy gracze zbudować platformę produkcyjną, aby rozpocząć z kryształów o 4 rdzenie na pokładzie i więcej, aw każdym razie nie starają się zrekompensować słaby procesor drogich części komputerowych. W systemie, wszystkie elementy muszą należeć do tej samej klasy.

Prawidłowy wybór kupującego

Ponieważ procesor AMD A4 X2 5300 nadal podatnym do podkręcania, uwagę należy zwrócić na wybór płyty głównej, który obsługuje częstotliwość magistrali wzrost sprzętu, lub posiada zdolność do zwiększania napięcia dla wszystkich zainstalowanych komponentów oddzielnie. Od wszystkich procesorów na Socket FM2 wsparcia RAM, działających z częstotliwością 1866 MHz, potencjalny nabywca powinien na pewno z niej skorzystać.

Jeśli chodzi o wideo, wielu kupujących nie starają się zauważyć, że wbudowany rdzeń zintegrowany układ graficzny ma przedstawiciela podatkowego i dać pierwszeństwo droższych urządzeń. Jednak, jak pokazują badania, aby osiągnąć wysoką wydajność całego systemu z dyskretnej karty graficznej gra nie uda, ponieważ moc procesora AMD A4-5300 nie wystarcza do ujawnienia możliwości wideo. Stosunek „cena-jakość” akceleratora graficznego Radeon HD 7870 jest najbardziej skuteczne.

Funkcje sterownika

Dość dziwna sytuacja ze zintegrowanym wydajność graficzną na chipie. Być może jest to płytkie producent wada, jednak nieświadomie, wielu użytkowników nie są w stanie w pełni korzystać z pracy procesora AMD A4-5300. Cały problem tkwi w sterownikach i oprogramowaniu, które przychodzą z płytą główną. Po zainstalowaniu aplikacji z dysku do dowolnego systemu operacyjnego zestaw instrukcji DirectX 11 nie jest dostępny w całości – opis jest obecny, funkcja nie działa.

Dla pełnej interakcji z gier Windows musi uzyskać odpowiednią aktualizację z oficjalnej strony, a ten komputer musi być włączony „Centrum aktualizacji.” Można oczywiście pobrać pakiet z bibliotek oraz w Internecie, ale nie ma gwarancji, że nie zawierają złośliwe oprogramowanie.

Konkludując

Zgodnie z wnioskami z procesorem AMD A4-5300 zrobić jest bardzo proste, ponieważ jest przedstawicielem normalnego budżetu, cechy, które nie mogą być przez przyspieszenie przynieść do klasy gier. Korekcja innych akcesoriów, jak pokazuje praktyka, jest nieopłacalne ekonomicznie. Winić w pamięci podręcznej pierwszego poziomu jednostki centralnej, która rzuca procesor wydajność przez wiele lat temu. Ale to nie znaczy, że produkt powinien być ignorowane przy zakupie. Wielu użytkowników jego wydajność będzie więcej niż wystarczająco dla biura lub domu. Po tym wszystkim, procesor działa świetnie z kodekami audio i wideo, a zatem obsługuje multimediów i aplikacji biurowych problemy nigdy nie będzie.