716 Shares 8767 views

Stopa cukrzycowa: Objawy i klasyfikacja

Stopa cukrzycowa, objawy które opisujemy w tym artykule – jest zespołem, który jest spowodowane podwyższonym poziomem cukru we krwi. Kiedy zmiany trzustki, ten poziom jest tak wysoki, że zaczyna mieć toksyczne działanie na tkanki i narządy. Stopa cukrzycowa, jakiej objawy wymienione poniżej, pojawia się jako klęska nie tylko skórę, ale także naczyń krwionośnych, nerwów, mięśni, a nawet (w ciężkich przypadkach) kości. Dlaczego nieprawidłowy poziom glukozy, ponieważ wpływa kończyn dolnych? Z powodu oddalenia od serca nogach gorzej perfuzji. Pacjenci z cukrzycą stopniowo tracą wrażliwość zakończeń nerwowych, a może nie zauważyć drobne uszkodzenia skóry. I gdzie istnieją problemy ze zdrowiem, nie powstaje i stopa cukrzycowa. Objawy tego syndromu każdy powinien wiedzieć, kto ma problemy z trzustki. W przeciwnym razie, w pierwszym etapie choroby mogą być pominięte.


Stopa cukrzycowa. Objawy, które pojawiają się na początku

Dokładnie sprawdź nogi codziennie, biorąc prysznic lub kąpiel. Najpierw trzeba uważać na tak zwane „małe problemy” stop. Są to objawy, które zostały oznaczone na wadze. Być może pacjent będzie myśleć, że mogą one nawet być zaniedbywane. Ale z cukrzycą zrobić to jest niedopuszczalne. W przeciwnym razie staną się poważne i prowadzić do pokonania skutków plohoizlechimym. Wrastające paznokcie i cierpienie tych, którzy nie mają cukrzycy. Jest to bardzo powszechny problem – to występuje z powodu niewłaściwych rogach przycinanie, butach nie jest wielkość. Diabetycy muszą być szczególnie ostrożny, aby podążać za komfort i higienę stóp. Również blisko buty często powoduje ciemnienie paznokci – w wyniku krwotoków pod paznokciem. Może to oznaczać, początkowy etap stopy cukrzycowej. Zatrzymaj butach nie jest wielkość, odwiedź podiatrist i jeśli krwotok przekształcony zaostrzeniu, należy skontaktować się z chirurgiem. Zakażenia grzybicze, odciski i modzele są zbyt skomplikowane dla cukrzycy i mogą powodować powstawanie wrzodów. Pamiętaj, że nie jest to konieczne do pary nóg w bardzo gorącej wodzie lub użyj traumatyczne środki do usuwania odcisków.

Powstawanie wrzodów cukrzycowych

Proces przekształcania małą ranę owrzodzenia o wysokiej jakości mogą przejść niezauważone. Jej objawy, zwłaszcza dla osób z wadami wzroku mogą być łagodne. Stale pęknięcia obcasy, grzyb, od którego trudno się pozbyć palca szczepu – wszystko to może oznaczać, że pacjent jest rozwój stopy cukrzycowej. Zdjęcia z ogromnymi przerażających plag często ilustrują już późniejszych stadiach choroby. Nieleczona, może rozwinąć się zgorzel. Jest to najbardziej ciężką postać choroby, która występuje na tle silnych zaburzeń krążenia.

Klasyfikacja stopy cukrzycowej

Istnieją trzy formy zespołu opisaliśmy: neuropatyczne, niedokrwienne i mieszane. Gdy wykryty silnej suchości. Czasami pielucha wysypka. etap często występuje tzw „predyazvy”. Niedokrwienne stóp charakteryzuje chłodu skóry. Skończoności niebieskawym, wrażliwość często jest zachowana. forma mieszana często najbardziej niebezpieczne. Kiedy jej ból łagodny i diagnoza jest trudna.