462 Shares 2537 views

Tselovalnik – tego słowa znaczeniu …

Tselovalnik – jest to dziwne i tajemnicze zawód, jaki kiedykolwiek istniał w Rosji. Nazwa ta jest w stanie nikogo wprowadzać w błąd. I zdezorientowany nie tylko niedoświadczeni ludzie w znajomości języka, ale również szereg pisarzy, krytyków, niektóre osoby publiczne. W rzeczywistości, jest to zawód, który został w Rosji w 15-18 wieku. W ciągu swojej historii ewoluował, więc jego definicja zmienia się. Jest to tym bardziej mylące.


informacje ogólne

Tselovalnik – rodzaj terminem administracyjnym, które często charakteryzują konkretny zawód. Koncepcja ta istniała w Rosji od 15 do 18 wieku.

Tselovalniks stać tacy pracownicy lub osoby publiczne (podobny do nowoczesnych organów podatkowych lub urzędników), który ucałował krzyż. Bezpośrednio w tym procesie, że przystąpił do opłat, jak przysięgę przed Bogiem. To był rodzaj przysięgi, i złamać danego słowa, to znaczy zdradzić Boga. Dlatego ludzie boją się działać wbrew zasadom.

Ten post był selektywny. Było dany zawód, który byłby charakteryzuje go. Tselovalniks można wykonać następujące czynności:

  • Zbierać podatki. Zabrali pieniądze od chłopów, a następnie przekazał je władzom. Często pozostawia się jako pośrednik w procentach.
  • Wyszukać i uruchomić morderców. W zachodnim Teksasie miał podobną pozycję, gdy przypisana do konkretnej ceny za głowę sprawcy. W Rosji, to było to samo, choć nie stał się popularny.
  • Praca w zwyczajów. Zabrali zapłaty za produkt, który jest przejście przez konkretnego miejsca.

Tak więc, nie ma specyfika tego postu nie było.

Pierwsza wartość

Kto jest Tselovalnyk? Sens jest niejednoznaczna. Istnieją dwa wyjaśnienia, które różnią się od siebie znacznie. Pierwszy zawód pojawił się w 15 wieku. Potem nie istnieje niezależnie. Człowiek, który trzymał tę pozycję przeprowadza wielką odpowiedzialność rządu i ludzi. W tej chwili nie są „potomkami” zawód – komornik, pracowników organów podatkowych.

Tselovalnik – osoba, która była odpowiedzialna za zbieranie podatków, i był bezpośrednio zaangażowany w sądownictwie. Szukał i wykonywane przestępców. Każdy pracownik jest powołany do pewnego terytorium. A gdy poszedł za nią, stając się zwykłym człowiekiem bez pracy.

Należy zauważyć, wyboru zawodu. Osoba wyznaczona przez zwykłych ludzi głosowania. Dlatego możemy powiedzieć, że w 15 wieku w Rosji były początki demokracji.

Do czasu rosyjskiej władzy wykonawczej stał Iwan Groźny, tselovalniks byli zwykli pracownicy. Oni zostali wybrani na stanowisko w głosowaniu powszechnym. Początkowo były one regularne pracowników, którzy działali na własną rękę. Nad nimi, nie było przywództwo.

Druga wartość

Pod koniec Czasu Kłopotów zmieniło to taki zawód jak Tselovalnik. Wartość teraz koncentruje się na działaniach biurokratycznych. Zmienione ról i obowiązków. Teraz tylko pracownik był zobowiązany do pobierania podatków i pozbawić ludzi własności, jeśli nie są one natychmiast spłacić swoich długów wobec państwa.

Mówiąc o tym, co robił Tselovalnik, niemożliwe jest, by nie wspomnieć o jednej unikalną cechę. Każdy miesiąc, pracownik musiał zebrać konkretną kwotę. A jeśli on podnosi poprzeczkę, to następnym razem, to nie może być mniejsza. Jeśli nie było takiej sytuacji, to musiał zapłacić brakujące środki z własnej kieszeni. Albo Tselovalnik przeszedł do niewoli, gdzie pracował aż do czasu, dopóki nie spłaciła swój dług.

Z oczywistych względów, po którym mowa, nie cieszą się popularnością. Ludzie ryzykują, ponieważ może być gromadzone więcej podatków niż to konieczne, zapewniając sobie wygodną egzystencję. Ale z drugiej strony, prawdopodobieństwo popadnięcia w niewolę.

Pod początku 19 wieku, zawód jest stopniowo zanika. Ona przyjdzie do zastąpienia odpowiednich służb – podatkowe i organy celne.

Dlaczego był taki zawód?

Tselovalnik – zawód, który na pewno pojawi się. Fakt, że trzeba było stworzyć system, który będzie pobierał podatki. Ale to potrzebne, aby zminimalizować biurokrację. Następnie zdecydowano się wybrać celnicy wśród osób publicznych. Pochodzą one na własną rękę, bez specjalnego wynagrodzenia.

Inną zaletą barmanów był fakt, że zbieranie podatków nie będzie w stanie analfabetów. Wszyscy już wiedzieli, jak czytać, liczyć i pisać. W związku z tym władze publiczne, w celu wpływów podatkowych sami znajdą się w ich ręce, nic do zrobienia. W ten sposób powstał rodzaj współpracy między publicznym urzędzie i przywódców kraju.

"Labial Tselovalnyk"

W Rosji nie było takiej pozycji jak „wargowej Tselovalnik”. Mimo podobieństwa z czymś romantycznym, to znaczy coś zupełnie innego. sami starsi i tselovalniks sprawował różne funkcje. Obejmowały one poboru podatków oraz interakcji z przestępczością.

Kiedy ludzie popełnić coś złego, musieli go znaleźć i zrobić próbę. Zgodnie z wynikami przestępcy lub wysłany do więzienia lub wykonywane. A słowo „warga” tu ma wspólny pierwiastek z „ruin”.

Dlaczego ta nazwa – „Tselovalnyk”?

Tselovalniks w Rosji – to są ludzie, którzy wykonali jakąś pracę. Za zaangażowanie wzięli odpowiedzialność na zasadzie dobrowolności. Nie było umowa o pracę lub inny dokument mający moc prawną. Dlatego artysta nie mógł uczynić ściśle wypełniać swoje zobowiązania wobec ludzi i agencji rządowych.

Jednak strach przed prawem, to nie wystarczyło. Ludzie nie boją i bogobojny. Dlatego zanim wejdzie w pewnej pozycji, całowali krucyfiks. Oznacza to, że ludzie przysięgał na Boga, że weźmie odpowiedzialność za wykonywanie swoich obowiązków do ludzi.

W tym przypadku nie można było stwierdzić obecność specyficznych pozycjach. Ludzie są po prostu wykonują swoją pracę. Dopiero potem, po jakimś czasie, że otrzymał oficjalne zatrudnienie. Najpierw musieli zobaczyć i pokazać.

wniosek

Zatem tselovalniks w Rosji – ludzie, którzy wykonują pewne zadania zawarte w koncepcji zawodu wybrali. Ustawić wybory, nigdy nie było rzeczywistością. Po 18 wieku utracił swoje znaczenie, ale pozostało zdziwienie wielu współczesnych historyków. Po tym wszystkim, nazwa terminu administracyjnego często porównywana jest z czymś lirycznej, miłości. Ale w rzeczywistości, to ma stosunek do niego.