884 Shares 2786 views

Histerosalpingografia procedura opinii

Jedną z przyczyn bezpłodności u kobiet może być niedrożności jajowodów lub ich słabej przenikalności. Aby wyjaśnić ich status jest przypisany do histerosalpingografia procedury, opinie i pytania o które można znaleźć na Forum Kobiet. Jak to jest wykonywane? Czy to boli i jak długo trwa procedura? Spójrzmy prawdzie w oczy.


Istotą procedury

Histerosalpingografia metoda badawcza kontrast, tj. E. macicy wprowadzeniu specjalnych substancji, a następnie oceniano stopień jej przejścia przez jajowodów pod kontrolą rentgenowską.

Zazwyczaj rury otworzy się w jamie brzusznej, w których umieszczone są jajniki. Jeśli obraz rentgenowski będzie widać, że środek kontrastowy tam, a następnie cross-rura nie jest uszkodzony. Jeżeli materiał kontrast jest odcięta w danym obszarze, a następnie na nim nie może przejść, jak jaja w macicy.

typy histerosalpingografia

Istnieje procedura wykonywana pod kontrolą rentgenowską, jak również prowadzono kontrast ultradźwiękowy jajowody. To ostatnie jest korzystne. Ponieważ w tego typu badaniach, jak iniektat stosuje się wodę, niepożądane skutki, takie jak reakcje alergiczne i choroby zapalne, można uniknąć. Ponadto, w trakcie procesu stosując ultradźwięki i efekt terapeutyczny uzyskuje się, jest możliwe, ponieważ pompa zwiększająca ciśnienie w rurach i usuwa skurcz. Gdy badanie rentgenowskie wyników trudne do osiągnięcia.

Kiedy procedura może być przeprowadzona?

Histerosalpingografia, przeglądy, które mogą być różne, prowadzone w pierwszej połowie cyklu miesiączkowego, można to zrobić w dzień po zakończeniu miesiączki. Nie jest konieczne, aby przeprowadzić tę procedurę po owulacji, zwłaszcza jeśli kobieta nie wie, jak wielkie ryzyko ciąży. Przyjmowanie cieczy do macicy może spowodować wady płodu lub spontaniczne poronienie.

Planując histerosalpingografia w okresie owulacji jest lepiej powstrzymać się od seksu lub używać prezerwatyw. Jeśli nie jest to możliwe, przeprowadzić procedurę lepiej odłożyć na później.

Preparat do procedury

Przed badaniem kontrastowym musi przejść wymaz na badanie pochwy flory. Prowadzi badania na HIV, zapalenie wątroby i syfilis. Histerosalpingografia obarczona ryzykiem infekcji wstępującej. Bakterie mogą dostać się do macicy z pochwy.

Dzień przed zabiegiem, nie przeciążać jelita, kolacja powinna być lekka. W dniu zabiegu nie powinno się jeść.

Jeśli prowadzi roentgen jajowody, konieczne jest w celu opróżnienia pęcherza, a jeśli rur ultradźwiękowych przeciwnie, powinien być wypita przed zabiegiem do napełnienia zbiornika (tak jak w konwencjonalnym ultradźwięków macicy).

Jak wygląda procedura?

Pochwa jest obróbce w celu usunięcia flory, a następnie wprowadza do lustra i szyjkę odbywa się cewnika. Przez nią przepływa środka kontrastowego do jamy macicy, niektóre rentgenowskie wykonane w tym czasie.

W zależności od kwalifikacji lekarza i progu bólu z kobietami procedura może być przeprowadzone przy wykorzystaniu środków przeciwbólowych.

Głównie kobiety opuszczają klinikę w ciągu 2 dni, konieczne jest, aby odpocząć. Ponadto, lekarz powinien być śledzone, w przypadku wystąpienia krwawienia (są rzadkie) lub alergii.

Histerosalpingografia, recenzje

Nie wszyscy byli zadowoleni z tej procedury. Na przykład, wiele pamiętam z przerażeniem o jego zachowanie. Uczucia u kobiet zależy w dużej mierze od tego, kto przeprowadza się histerosalpingografia, opinie mogą być zarówno pozytywne jak i negatywne. Jeśli procedura wykonywana przez doświadczonego lekarza, pacjent jest zadowolony, że nie jest w bólu i dyskomfortu widać z wprowadzeniem lustrami i cewnika.

Ponadto, niewielki odsetek kobiet obliczu zaostrzenia stanu zapalnego po zabiegu.

Może być również wzrost temperatury, reakcje alergiczne (wysypka, duszność, omdlenie) ze środkiem kontrastowym (jod) i plamienia. Z wszystkich tych objawów wystąpił w domu, trzeba skonsultować się z lekarzem.