252 Shares 3152 views

Bioresorbowal- szwy: rodzaje, czas gojenia

W niektórych przypadkach, takich jak podczas zabiegu, jak i po urodzeniu wymaga nałożenia wchłanianych szwów. Z tego specjalnego materiału jest używany. Istnieje wiele odmian wchłanialnych szwów. Termin gojenie takich ran zależy od wielu czynników. Tak bioresorbowal- szwy rozpuszczają?


Główne rodzaje szwów

Aby odpowiedzieć na to pytanie, konieczne jest wyjaśnienie, jakie są główne odmiany tamtejszych stawów. Zazwyczaj to:

  1. Wewnętrzny. Takie szwy są nakładane na szkody wynikające z oddziaływania mechaniczne. Do łączenia tkanek na złamania zastosować pewne rodzaje tkanek. Te bioresorbowal- szwy leczyć wystarczająco szybko. Są one często stosowane u kobiet po porodzie szyjki macicy. W tym przypadku, znieczulenie nie jest konieczne, gdyż tej części genitaliów pozbawionych wrażliwości.
  2. Na zewnątrz. Mogą one także być oddane za pomocą wchłaniany materiał. Po porodzie dokonać takich szwy przy zerwaniu lub podczas rozbiór krocza, jak i po zabiegu. Jeśli używasz zwykłego materiału, wymagane jest, aby usunąć go przez 5-7 dni po zabiegu.

Warto zauważyć, że wchłanialny szwy mogą leczyć się po kilku tygodniach. To wszystko zależy od odmiany materiału i jego składu.

Co jest wchłanialne szwy

Bioresorbowal- szwy prawie zawsze się pokrywają. To jest rzadko stosowany do gojenia ran chirurgicznych materiału, który jest odporny na hydrolizę. Uważany wchłanialne szwy, które tracą swoją siłę już w 60 godzin. Rozpuszczenie włókna w wyniku narażenia:

  1. Enzymy, które są obecne w tkankach ciała ludzkiego. Innymi słowy, białka, które kontrolują i przyspieszać reakcje chemiczne.
  2. Wody. Ta reakcja chemiczna jest wywoływana przez hydrolizę. W tym wątku są niszczone przez wodę, która jest obecna w organizmie człowieka.

wiklinowy syntetyczny poliglikolid nici „MedPGA”

Analogi takie materiały chirurgiczne są "Safil", "Polisorb", "Vicryl".

Bioresorbowal- szwy po operacji lub po porodzie mogą się pokrywać z przędz „MedPGA”. Ten materiał chirurgiczny wykonany jest na bazie kwasu poligidroksiatsetilovoy. W takich powleczonych włókien wchłanianego polimeru. Jest to wymagane w celu zmniejszenia i knot kapilarną, a także w celu zmniejszenia efektu piłowania spowodowanej przenoszenia materiału przez tkankę.

Ile postanawia wątek „MedPGA”

Bioresorbowalne szwy, które ustawia się za pomocą nici „MedPGA” poddać hydrolitycznemu rozkładowi, który jest ściśle kontrolowana. Warto zauważyć, że taki materiał jest wystarczająco silny. Po 18 dniach przędze zatrzymać do 50% właściwości wytrzymałościowych.

Pełna absorpcja materiału chirurgicznego następuje dopiero po 60-90 dniach. Reakcja tkankach na „MedPGA” nić jest bez znaczenia.

Warto zauważyć, że taki materiał chirurgiczny jest szeroko stosowany do zamknięcia wszystkich tkankach, z wyjątkiem tych, które są pod napięciem, a także przez długi czas nie leczyć. Często „MedPGA” gwint stosowane w chirurgii klatki piersiowej i jamy brzusznej, ginekologii, urologii, chirurgii plastycznej i ortopedii. Jednak to nie ma zastosowania do tkanek nerwowych i układu krążenia.

wiklinowy syntetyczny poliglikolid nici „MedPGA-R”

Analogi takie materiały chirurgiczne są „Safil Quick”, „Vicryl szybki”.

„MedPGA-R” – syntetyczna przędza na bazie poligliglaktina-910. Takie chirurgiczny materiał wchłanialny pokryta polimerem. To zmniejsza tarcie podczas przechodzenia przędzy przez tkankę ciała, a także zmniejsza się knota, a kapilarność. Poprzez tego materiału chirurgicznego może być stosowana bioresorbowalnych szwów.

Ile wchłanialny szew „MedPGA-R”

„MedPGA-R” – materiału, który jest podatny na rozkład hydrolityczny. Te pasma są wystarczająco silne. Po pięciu dniach zachował 50% ich właściwości wytrzymałościowych. Pełna absorpcja występuje tylko w 40-50 dniu. Warto zauważyć, że reakcja tkanek na materiał chirurgicznej „MedPGA-P” jest znikoma. Ponadto nitki nie powodują alergii.

Dotyczy to materiał na szew błon śluzowych, skóry, tkanek miękkich, a także w sytuacjach, gdy trzeba krótkoterminowego wsparcia rany. Jednak istnieją wyjątki. Takie przędze nie są wykorzystywane w tkance nerwowej i układu krążenia.

wiklinowy syntetyczny poliglikolid nici „MedPGA-910”

Analogi takiego materiału chirurgicznego są „Safil”, „Polisorb”, „Vicryl”.

"MedPGA-910" jest wchłanialny szew wykonany z poligliglaktina-910. Materiał chirurgiczny traktowano również specjalną powłoką, która zmniejsza efekt „piłowania” podczas przechodzenia materiału przez tkanki i redukcji kapilarną i knota.

resorpcji Termin "MedPGA-910"

Więc gdy wchłaniane bioresorbowalnych szwów „MedPGA-910” nakładają się z materiałem chirurgicznym? Takie przędze posiadają wysoką wytrzymałość. Jednak są one również podlegać degradacji hydrolitycznej. Po 18 dniach materiał chirurgiczny może uratować do 75% właściwości wytrzymałościowe po 21 dniach – do 50% po 30 dniach, – do 25%, a po 70 dniach jest pełna resorpcji włókien.

Produkt ten stosuje się do zamknięcia w miękkich tkankach, które nie są w stanie naprężenia, a także takich, które leczą szybko, z tworzywa sztucznego, klatki piersiowej i chirurgii jamy brzusznej, ginekologii, urologii i ortopedii. Nie można używać „MedPGA-910” na szycie nerwów i tkanki układu krążenia.

Monononit "PDO"

Analogi takie materiały chirurgiczne nie są tak bardzo. Ten „Biosyns” jak PDS II. Takie włókna charakteryzują się wysoką biologiczną inetrtnosti wskaźnika, nefitilny i noncapillary hydrofobowe, nie uszkodzić tkanek podczas przejścia przezeń sprężysty dość silne, dobrze dzianiny i przytrzymywania węzła.

Ile resolve monofilament

Monofilament „PDO” podatne na hydrolizę. W wyniku tego procesu wytwarza digidroksietoksiuksusnaya kwas pełni wydziela. 2 tygodnie po szew chirurgiczny materiał utrzymuje się do 75% siły. Całkowite rozpuszczenie następuje w ciągu przędzy 180-210 dni.

W odniesieniu do wniosku, materiał chirurgiczny „PDO” służy do zszywania, i tkanek miękkich połączeń dowolnego typu, w tym do sieciowania tkanek dziecka sercowo-naczyniowego, w które są przedmiotem dalszego wzrostu. Jednak istnieją wyjątki. Pojedyncze włókna nie nadają się do zszycia tkanki, rany wymagające obsługi przez okres do 6 tygodni, a także te, które są poddawane dużym obciążeniom. Nie można zastosować szew przy instalacji implanty, sztuczne zastawki serca, jak i syntetycznych protez naczyniowych.

ile tak będzie wchłanialne szwy?

Następnie spojrzeć na wszystko, co stanowi bioresorbowalnych szwów po urodzeniu, gdy wchłania, czy do opieki. Nie zapominaj, że wiele czynników wpływa na taktowanie gojenia ran i całkowity zanik włókien. Przede wszystkim trzeba wiedzieć, z jakiego materiału wykonana materiału chirurgicznego. W większości przypadków, nici zaczynają się rozpuszczać 7-14 dni po szycie. Aby przyspieszyć ten proces, po gojenie się ran dostawcy mogą usuwać guzki. W celu określenia okresu wchłaniania nici powinny być wyjaśnione przez lekarza:

  1. Co szwy były.
  2. Z jakiego materiału zostały wyprodukowane przędzy.
  3. Przykładowy czas rozpuszczania szwu.

Na koniec

przędze bioresorbowal- są często wykorzystywane przez zszycie rany na eksploatację, które znajdują się w głębszych warstwach tkanki, a także na powierzchni skóry. Na przykład, w przeszczepach narządów.

Ten sam materiał chirurgiczne stosowane w zszycie ran i złamań uzyskane podczas porodu. W tym przypadku, wiele badań zostały przeprowadzone. Ich wyniki wykazały, że szew wykonany z kwasu glikolowego, całkowicie znika w zaledwie cztery miesiące, a materiał na bazie poliglaktyny – trzy. Zatem bioresorbowal- szwy odbędzie brzegi rany przed całkowite wyleczenie, a następnie stopniowo zaczynają się załamać. Jeśli nić przez długi czas są zapisywane i dostarczyć dyskomfort, należy zwrócić się o pomoc do lekarza lub lekarza.