332 Shares 6174 views

Rosyjski pieniądze: banknoty i monety

Rosyjski pieniądze nie były bezpośrednio z powstaniem stanu Słowian wschodnich. System towarowo-pieniężnego na terytorium rozwija się dość wolno i równomiernie. Ten artykuł rozważy historię pojawienia się pieniędzy w Rosji, proces zmiany ich wyglądu, konwersja monety w nominałach oraz rozwój stosunków gospodarczych w kraju.


Pierwsze pieniądze

W 9 wieku, kiedy stan Rosja właśnie pojawiła się na kartach, pieniądze na jego terytorium były kuna skór, oni później zaczęto nazywać Coon. Na północy Rosji była ogromna ilość lasów zamieszkanych przez futerkowych zwierząt, które nie były w Bizancjum, więc kupiłem bizantyjskie kupcy futra od Kijowskiej. Ponieważ na terytorium starożytnego państwa rosyjskiego były złote monety, które były nazywane zlatniki. Później były też srebrników, wybite ze srebra. Pojawienie się tych monet miał chrzest Rusi w okresie, gdy połączenie między Bizancjum i Rusi znacznie wzmocnione. Dlatego możemy powiedzieć, że rosyjska pieniądze, monety, w szczególności, pochodził z Bizancjum.

Zacznij fragmentacji

Ten okres w historii rosyjskich monet jest nazywany „coinless”. Kiedy Rus podzielony na 15 lenna, zatrzymał bicia monet, zwłaszcza zniknęło pojęcie pojedynczej monety, które miały taką samą wartość w każdym księstwa. Dlatego historycy tego okresu, bardzo często znaleźć srebra złota, które w tym czasie wymienić monety.

Pojawienie się nowych monet

fragmentacja okresie miał ogromną liczbę minusy, ale plusy było wiele. Każdy księstwo starał się poprawić ich status ekonomiczny i kultury, więc ten okres – a nawet wieczne konkurencję między losami. Na przykład w Nowogrodzie w 13 wieku zaczął mięty 1 rubla. To był kawałek srebra, o wadze około 200 gramów, który został odcięty na końcach. Rubel zaczął dzielić, z moneta uzyskano niewielką pieniądze na równi. Każdy księstwo były zupełnie inne pieniądze. Taka sytuacja trwała do łączenia ich do scentralizowanego państwa.

Moskwa Rosja

Pod koniec panowania Iwana 3, gdy omal nie zakończył się proces unifikacji Księstwa rosyjski pieniądze zostały wybite ponownie na tej samej zasadzie i systemu. Trwało to i za panowania jego syna Bazylego 3. Ale kiedy regent za drobne Ivan 4 była jego matka Helena Glińska, postanowiła zreformować system pieniężnej państwa, aby uczynić go jednym, zestaw wzorów, które zostały wybite monety. Łącznie monety 2, przy czym oba były emitowanych ze srebra. Na jednym z nich, który miał mniejszy nominał, został przedstawiony jeźdźca trzyma miecz. Dlatego są one nazywane „Mechev”. Na innych monet, które miały wyższe oceny, wszystko przedstawiono ten sam zawodnik, ale w ręku była włócznia. Te rosyjskie pieniądze były nazywane „kopeynye”. Car Fiodor Iwanowicz był pierwszym, który pokonał datę na monetach.
1 rubel stopniowo zniknęły z obiegu. Choć nazwa „rubel” został użyty, takie monety są niemal nieistniejące. W zasadzie w tym momencie monet w kraju prawie nie było nawet grosza odegrała ogromną rolę, więc jest ona podzielona na 3 części.

Wasilij Szujscy reguły tylko kilka lat i udało się wyprodukować pierwszą złotą monetę, która do tej pory była praktycznie w stanie z chwili jej powstania.

Imperial Rosja

1 Peter znowu chciał zmienić system monetarny kraju, zaczął produkować srebrnych rubli. Także srebro stało się produkować mniejszy nominał. Ale kilka lat później, Catherine postanowiła zastąpić te 2 monet na brązu, jako kraj nie miał srebro, ale, jak wiemy, srebro jest znacznie droższe niż miedź, więc nowe rosyjskie pieniądze są znacznie większe i cięższe niż poprzedni. Tym samym rubel zaczął ważyć około półtora kilograma. Kształt nie przypomina czworokąt, którego narożniki przedstawiony herb państwa. Również zaczęli produkować monety i niższą wartość nominalną, ale po pewnym czasie zostały one zniesione, ponieważ były bardzo niewygodne, ciężkie i ogromne.

Córka Piotra 1, Elizabeth, produkowane dziesięć monet, była o nazwie Imperial, pyatirublovaya nazywa poluimperial.

Procedura ta istniała aż do końca XIX wieku. Ale wtedy w obiegu wprowadzono złote monety, które stały się podstawową jednostką rubla. Ale złoto nazywano tylko warunkowo, cząstki metalu szlachetnego zawartego w nim. Kontynuowano również wybite monety srebrne, Imperial i poluimperial.

banknot

Córka Piotra 1, Elizabeth, był zaangażowany w plan Minichowi, przyczynia się do poprawy sytuacji finansowej kraju poprzez wprowadzenie taniego pieniądza papierowego w celu zastąpienia metalu jak to miało miejsce w Europie. Ale w Senacie, projekt ten nie został przyjęty.
Jednak Katarzyna II, który znał europejskiego nakazu i sposobów oszczędzania, zdecydowała się uczynić tę propozycję rzeczywistością. A w późnych latach sześćdziesiątych XVIII wieku, wydała nową rosyjską pieniądze w nominałach 100, 75, 50 i 25 rubli. Ludzie zaczęli wymianę niewygodną miedzi pieniądze na nich, to nowe banki zostały otwarte.

Nawiasem mówiąc, te rachunki były nazywane banknoty. Ale zaczęli stopniowo tracą na wartości, gdyż ich liczba rośnie z każdym rokiem.

pieniądze ZSRR

Podczas pierwszej wojny światowej rozpoczął wydawanie papierowych pieniędzy z obiegu zniknęły nawet monet miedzianych. Ponadto, pieniądze stało się znacznie łatwiejsze do podrobienia, w kraju było fałszerzy.

Na początku lat dwudziestych zaczął emitować banknoty o nominałach 5 i 10 tysięcy, a małe pieniądze nie wystarczy wymieniać dużych rachunków nie było to nic. Wtedy rząd postanowił wprowadzić do obiegu zmieniony znak, który potwierdza autentyczność specjalnym stemplem. Od tego czasu, pieniędzy zaczął się osłabiać.
Od lat dwudziestych system monetarny zaczął się umacniać, nową jednostkę – dukata. monety niklowe wprowadzony.

W 1961 roku reforma walutowa została przeprowadzona, co dodatkowo zwiększyło siłę nabywczą rubla.

nowoczesny Rosja

Od 1990 roku do chwili obecnej reformy systemu monetarnego nowoczesnego państwa. Ale możemy powiedzieć z pewnością, że rosyjskie pieniądze duże podobieństwo z pieniędzmi czasów carskiej Rosji.