491 Shares 5331 views

walucie krajowej we Włoszech

Co jest walutą we Włoszech? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta, ponieważ kraj ten należy do Unii Europejskiej, odpowiednio, Włosi używają euro. Ale nie zawsze tak było. Kto jest w walucie krajowej we Włoszech? Mówimy o tym bardziej szczegółowo.

Oficjalną walutą Włoch

Oficjalną walutą jest euro kraje. Jednak nie jest to zaskakujące, ponieważ Włochy należą do UE. Zmiany miały miejsce w styczniu 2002 roku. Włochy, podobnie jak wszystkie inne kraje strefy euro, wydrukować własną walutę. Różni się od innych tylko numerem seryjnym. Na włoskim euro S. list musi stanąć Zatem waluta pieniężna Włoch ma swoje własne cechy w porównaniu z innymi krajami UE.

Cechy euro „włoski”

Jako waluta Włoszech wygląda? notatki papieru różnią się od innych krajów w strefie euro tylko przez ich numer seryjny. We wszystkich innych aspektach, wyglądają tak samo jak w całej Unii Europejskiej. Banknoty są oceniane od 5 do 500 monet euro oraz – od 5 do 50 centów, a 1 i 2 euro.

Jeśli mówimy o monetach, ich czołowa nie różni się od tych stosowanych w innych krajach strefy euro. Jednak druga strona charakterystycznym wzorem, który szczyci się jedyną walutą Włoch. Na rewersie umieszczone są Coliseum obrazu, fragment słynnego obrazu przez włoskiego artysty Botticellego „Narodziny Wenus”, „harmonijny ludzki” Leonarda da Vinci.

Pojawienie włoskiego lira

Do tego czasu, kiedy kraj miał nową walutę – euro, waluty Włoszech, nie było innego. Lear po raz pierwszy wprowadzono z powrotem w odległej roku 780 w wyniku reform Karla Velikogo. Następnie waluta kraju były rzymskie monety – złoto solidus, który został zastąpiony przez Caroline denara, który został użyty do produkcji srebra. Ale gdzie lira? Została wprowadzona w urządzenie zliczające wraz ze stałym, równym dinarius 240 20 Ciało stałe. Ważne jest, aby wyjaśnić, że lira była tylko koncepcja, a nie prawdziwe monety. Samo słowo pochodzi od łacińskiego słowa funta (410 gramów).

Lira zjednoczone Włochy

Historia lira jako realnej walucie rozpoczął już w XIX wieku (1861), gdy Włochy zostały zjednoczone. Walutą kraju wiele razy przechodzi złych czasach. To zdewaluowało kilka razy, głównie w burzliwych czasach wojen światowych.

Jedna lir wynosiła 100 chentazimo, ale takie nominały pieniężne ledwie produkowane. Druga wojna światowa była powodem, że nie było innego spadek liry. Z powodu hiperinflacji przestał używać banknotów o nominale było mniej niż 1000 funtów. Wkrótce stał się minimalny nominał banknotu 2000 lirów. Dodatkowo, waluty, których maksymalna wartość nominalna wynosiła 100.000 lirów. Ale nie tylko oni byli przyczyną spadku kursu lub zakończenia wymiany waluty złota. W 1986 roku władze przeprowadziła denominację. Podczas gdy wskaźnik ten wynosił 1.000 starych lirów 1 Nowy.

Jak już wspomniano, euro doszła do kraju w 2002 roku. Ale również przez cały rok, obie waluty były stosowane jednocześnie. Ale nawet po lira całkowicie przestała istnieć jako waluty krajowej danego kraju, to można wymienić w każdym banku krajowego. Sytuacja ta trwała przez następne dziesięć lat (do 2013th). Przez cały ten czas kurs został ustalony na poziomie 1936.27 lir za 1 euro.

Cechy włoskiego lira

Wyglądało to jak stare waluty we Włoszech? W 1861 roku władze podjęły decyzję o uznaniu jeden krajowy lir walut. Jednocześnie zaczął bicia metali takich jak złoto (10 i 20 TRY) i srebro (1, 2, 5 lirów). Równolegle zaczęliśmy mięty drobnych monet – chentizimo. W tym celu, metale, takie jak miedź i srebro. Ale rok później władze zmieniły swoją pierwotną decyzję. Lyra miała produkować tylko złoto. W tym samym czasie chentizimo ciągłej produkcji, a stosowane w tym metali szlachetnych – stopy miedzi i niklu.

Po pierwszej wojnie światowej, sytuacja znowu się zmienił. Lyra małe nominały, zdecydowano mięty niklu, aw kolejnych dwudziestu lat na to, aby używać stali nierdzewnej. Po 1945 roku wybito monety od 1 do 1000 funtów. Chentizimo w tym czasie nie dłuższym być stosowane, ponieważ nie mają wartości z powodu wysokiej inflacji. Jednak w handlu, nie są one praktycznie stosowane. Monety te mają wartość tylko dla numizmatyków i kolekcjonerów.

W odniesieniu do banknotów, ich pojawienie się było typowe dla Włoch. Na odwrocie każdego z bohaterów została ona reprezentowana we Włoszech.

Co trzeba wiedzieć turystę

Zamiar podróżować po kraju, to najlepiej zabrać euro lub czeków bankowych. Ponadto, w większości instytucji mogą korzystać z kart kredytowych. Rosyjski rubel wymiana będzie bardzo trudne we Włoszech. Nawiasem mówiąc, w pewnym stopniu dotyczy to dolara. Oczywiście, kantory, które akceptują dolarów, znacznie więcej niż te, które można wymieniać na ruble, ale US pieniądze są brane z wielką niechęcią.

można wymieniać pieniądze w którymś z banków w kraju, jedyną wadą – jest to, że tylko pracować do 16 godzin. Kraj ten posiada dużą liczbę punktów wymiany walut, w tym lotniska i hotele, ale kurs jest często niekorzystna. Ponadto, trzeba będzie płacić za samo dzielenie usługi. Najczęściej jest to pewien procent kwoty, którą masz zamiar handlować.

Należy pamiętać, że w kantorach znajdujących się na stacjach kolejowych i lotniskach, odsetek ten może osiągnąć poziom 10. Niektóre wymienniki zaoferowania zapłacić ustaloną kwotę. Jeśli trzeba wymieniać dość dużej ilości, może być bardziej korzystne. Jest również ważne, aby wiedzieć, że we Włoszech istnieją ograniczenia dotyczące ilości, do której chcesz wysłać. Maksymalna wartość – $ 500 mm.

We Włoszech jest bardzo powszechne płatność kartą kredytową. Dowiedz się tego za pomocą specjalnych reklam, które wiszą na swoich właścicieli zakładów. Ponadto, istnieją bankomaty, które współpracują z waluty obcej. Ale musimy wiedzieć, jaki procent prowizji w tym przypadku będzie dość wysoka. Włosi wolą pracować z kartą kredytową z kilku powodów.

Po pierwsze, ludzie wierzą, ta metoda płatności jest bardziej proste i praktyczne. A po drugie, w kraju zabronione jest płacić gotówką, jeśli kwota zakupu przekracza 12 000 euro. Do tego można ponieść odpowiedzialność karną. Dlatego każda kwota, która przekracza powyżej, powinna być przeprowadzona w formie czeku lub bezpośrednio przez bank.

zamiast wniosku

Teraz znasz odpowiedź na pytanie o to, co walucie krajowej we Włoszech. Jeśli nadal masz wątpliwości, że to najwyższa wartość, to jest bez wątpienia euro. Dlatego też, w celu uniknięcia niepotrzebnych problemów, to lepiej wprowadzić w kraju jest walutą.