149 Shares 4713 views

Jak wybrać linoleum mieszkania: co to jest posadzka

Linoleum – najpopularniejszy pokryć podłogowych, które są wykorzystywane przez ludzi do drugich stu lat. Na dzisiejszym rynku budowlanym szeroka gama materiałów podłogowych. Tak często konsument dotkliwie powstaje pytanie: jak wybrać linoleum do mieszkania i nie mylić?


Trochę historii

Pierwsze próby stworzenia linoleum obserwowany w 19 wieku. Następnie było rodzajem juty, na którym została powleczona olejem lnianym, żywice oraz mączka drzewna i kredę składowych. Na wyjściu po wysuszeniu otrzymano wystarczająco silne pokrycia naturalnego.

Wraz z rozwojem przemysłu chemicznego zaczęły pojawiać się wszystkie nowe materiały sztuczne, które są na tyle unikalne cechy. Często nawet zdobył przewagę nad ich naturalnych odpowiedników. A biorąc pod uwagę ich masowej produkcji, cena materiałów syntetycznych nie były tak wysokie. Takie innowacje nie są oszczędzone i produkcji linoleum, który pierwotnie został nazwany powłoką PVC.

Jak wybrać linoleum mieszkania: rodzaje, typy, cechy

Rodzaje podłóg dzisiaj w obfitości, ale najbardziej popularne i niedrogie jest naturalnym linoleum i PVC do kuchni i innych pomieszczeń.

Marmoleum – nazwa w branży budowlanej jest naturalne linoleum – jest uważany za najbardziej przyjazny dla środowiska sposób. Więc jak wybrać linoleum mieszkania, gdzie ludzie żyją z alergii, lub małych dzieci. Jest to bardzo poważny problem, eksperci zalecają stosowanie tutaj jest ten rodzaj pokrycia. Jego zaletą jest fakt, że ma wysoką odporność na ścieranie, nie gromadzą się ładunki elektrostatyczne, jest trwały i nie traci jasność w czasie, farby. Ponadto, jest to dość trudne i przy układaniu nie wymaga specjalnych umiejętności.

Kiedy obiekty wykończeniowe przedłużone stosowanie syntetycznego podłogi. Ceny za tego typu linoleum są bardzo łatwo dostępne, dzięki czemu jest najbardziej popularne wśród konsumentów klasy średniej. linoleum syntetyczne wytwarzane z polichlorku winylu i jest podzielone na trzy rodzaje: tradycyjny, na podstawie którego określoną płat tkaniny lub juta; Winylu – trwała i produkowany z miękkiego materiału piankowego winylu; Duplikat – winylu materiału z włókniny.

Ludzie zaniepokojeni pytanie „Jak wybrać Linoleum mieszkaniu?” – są często postrzegane na półkach sklepów z częściami i takiego wszechstronnego materiału co heterogenicznej linoleum, składający się z kilku warstw. Każdy odgrywa rolę, a wszystkie warstwy razem produkować integralną powłoka urządzone bogate wyrafinowane rysunki. Podstawą dla takiego materiału wynosi wzmacniający powłokę. Ponieważ zawory „boi” ostrych przegięcia, przy zakupie nie zaleca się umieścić linoleum w kopercie, to lepiej, aby rzucić go w rolkę.

Inna odmiana tego materiału: jednorodna linoleum. Jest to powłoka z polichlorku winylu o grubości 1,5 do 3 mm, przy czym powtarzający się wzór. Ten typ jest wystarczająco silny, dlatego jej stosowanie jest wskazane w miejscach liczne tłumy w sklepach, na stacjach kolejowych, szpitalach. W celach praktycznych, dobór odmian linoleum jest zdecydowanie skuteczne rozwiązanie w zakresie wykorzystania środków finansowych. Ale tu jest ucieleśnieniem idei projektowych takich linoleum jest bardzo ograniczony: nie jest o wiele inny wybór palety kolorów.