295 Shares 9169 views

Gupik: hodowla, utrzymanie, żywienie i pielęgnacja

Jak ich pierwsze miłośników ryb akwariowych często wybierają jasne kolorowe gupików. Powielanie tego gatunku nie stwarza żadnych trudności, może zawierać szeroki zakres warunków, więc gupeshki żyje i bez ingerencji człowieka, stale produkujących potomstwo różnych kształtach i kolorach.


Oczywiście, istnieje rasowy członkowie vysokodekorativnye rodziny, która nie tylko rośliny, ale również zawierają wiele bardziej skomplikowane niż tradycyjnie wymagających mieszkańców akwarium, ale zwykłe „kundle” bez kith lub krewnych – Mixed Guppy – hodowla jest często sama. Mimo to ciekawy proces, szczególnie dla przyrodnika, który jest zainteresowany tym, co i jak działa natura.

Zawartość ryb

Gupik przetrwać w najbardziej nieznośnych warunkach, ale czy powinny one posiadać taką ciężkiej pracy? Zdrowe, piękne eksperymentów są tylko w kochającej i opiekuna gospodarza, który zapewnia im wystarczającą ilość (co najmniej 2 litrów na męskich i 4 – na samicy), optymalnej temperatury (24-26 °), w pełni podawania (w połączeniu suchy firmy food „tetra” i „siarki” i tworzenia żywności), cykliczna zmiana dnia i nocy (światło nie jest dłuższy niż 12 godzin na dobę), napowietrzania i filtrowania wody.

Jeśli oprócz gupików w zbiorniku nikt nie mieszka, można dodać do wody soli w ilości 5 gramów na 10 litrów, rozcieńczenie wymaganej ilości szkła, a następnie dodając cienkim strumieniem do akwarium. Pomoże to zapobiec niektórym chorobom zakaźnym i promować wczesne odzyskanie uszkodzonych ogonów u mężczyzn. Zmienniaki plamiste i Szermierze do takiego wzrostu zasolenia zareaguje zbyt pozytywnie, ale suma nie może się poruszać. Niektóre kapryśny roślin słodkowodnych również źle reagują na działanie soli, zapytać w podręcznikach na postawy wobec niej swoich podwodnych flory.

gupików reprodukcji

W żyworodne ryby, w tym gupików, rozmnażanie odbywa się w następujący sposób: samiec zapładnia jaja w ciele samicy, narybek rozwijać się w tym samym miejscu, a następnie tarło rodzą się już w pełni ukształtowane jednostki, tylko małe. Mężczyzna może brać udział w procesie, gdy na całej proizvoditelnitsy Żywotność: Nasiona przechowywano w żeńskich gupików, reprodukcji dalej, nawet bez obecności „ojca”.

Kobieta w ciąży jest umieszczony w ziemi hodowlanej – statek z bujnej roślinności, wciśnięty do kamieni dennych lub innych ładunków. Zamiast trawy, można użyć moskitiera, ale bez impregnacji. Tarło trwa od kilku godzin do dni, smażyć opadają na dno, po czym zaczynają pływać na górze, unikając spotkania z matką gotowi je jeść. Po kobiet proces zamknięcie powróci do miejsca i zaczynają paszy Fry żywo Daphnia lub suchej karmy dla narybku.

Biznes dla gupików: hodowla i sprzedaż

Teoretycznie jest to bardzo dochodowy biznes: sprzedać własny uprawianych młodych. Początkowa inwestycja jest prawie nie ma, ale jedna kobieta produkuje miesięcznie od 15 do 50 narybku że 60-70 dni osiągają dojrzałość przystało kolory seksualnych.

Poprzez zakup 10 kobiet do 25 rubli w ciągu 3 miesięcy można sprzedać 200-300, zdobywając 6-7,5 tysięcy rubli. Do zarządzania treścią będzie potrzebują miejsca, wiele akwariów (przynajmniej jeden dla każdej kobiety), karmy dla zwierząt domowych, pożądane jest, aby żyć, czy jakość suchy, który jest dość drogie. Oczywiście, możliwe jest, aby karmić i tani, ale młodzi ludzie będą rosnąć powoli, seksualne spadek funkcja u dorosłych. Ponadto, musimy uczyć i wdrożenie systemu – dla określonego produktu. Piękny gupeshek zawsze sklepach zoologicznych, ale jest mało prawdopodobne, w tej samej cenie, w którym można je sprzedać na rynku. Ale po wielu, a rynek – to nieprzewidywalne, możliwe jest sprzedać wszystko, i to jest możliwe, a każdy.

Jednak, jak w każdym gospodarstwie, istnieje możliwość infekcji zarazy lub innych przyczyn. Jeśli podasz wszystkie szczegóły, to ten rodzaj działalności jest w stanie generować dochody, choć jest to mało prawdopodobne, aby stać się głównym źródłem dla wentylatora. Wielką zaletą hodowli ryb można uznać za bardzo małą ilość czasu spędzonego na nim osoby, zwłaszcza jeśli proces jest zautomatyzowany.