577 Shares 4101 views

Złoto szynszyli (cat). Kot rasy szynszyli

Chinchilla – Cat-arystokrata w ogromnym kotów. W różnych konkursach ona często wygrywa pierwsze miejsce, dzięki anielskiej urody. Jego niezwykły, barwny wygląd konsekwentnie przyciągnęły uwagę specjalistów i amatorów futrzane zwierząt.

Biały lub lekko „Pestsovaya” płaszcz, ogromne otwarte oczy aqua, różowy nos, usta, przedstawione przez ciemnym obręczy, aby ten kot królową piękności. Ta wrodzona modelka – często może być postrzegane na okładkach czasopism, plakatów, kalendarzy. Z tym wyglądem, zwierzęta te mają charakter mierzone i spokój, są one czuły i ufny.

Z historii tej rasy

W 1880 roku w Stanach Zjednoczonych mają Dymiące kot „dziewczynka” urodził się w kolorze srebrny pręgowany. Później miała pierwszy kot szynszyli. Stał się zwycięzca z najwybitniejszych wystawach międzynarodowych. Dziś jego wizerunek jest National History Museum w Londynie. Koty pod nazwą „szynszyli”, co jest czasem określane jako „lambkiny” słusznie należą do najpiękniejszych na świecie. Ich futro czy owiana najdelikatniejszej muślinu. Co daje zwierzęciu jakiś niezwykły blask.

Wielu miłośników kotów powiedzieć „chinchilla” jest mylące, ponieważ znanego gryzonia z Ameryki, który „dał” nazwy tej rasy, futro malowane zupełnie inaczej. Jednak nazwa jest dobrze ugruntowana dla tej rasy od lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Pierwszy brytyjski kot krótkowłosy miał ciemniejszą barwę niż obecnie. To było bardziej jak nowoczesny srebra i tan ich bliskim.

Istnieje wersja, że kot szynszyli pochodzi ze srebra pręgowany z nieobecny lub nie jasno zdefiniowany wzorzec gdy skrzyżowano z dymu niebieski lub Persów. W rezultacie wybór oczach tych zwierząt zyskał niezwykle piękny kolor, który później wprowadził standard: niebiesko-zielony lub Szmaragd.

Początkowo był tylko perski szynszyli. Kot ma niezwykle długą i gładkie włosy. Interesuje się historią tego koloru. Początkowo był podzielony na kolor „szynszyli” i „srebrnych cieniowanych kotów.” Pod koniec lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku zaczął dodawać tych gatunków do innych gatunków, takich jak Brytyjczycy i egzotyczne. Około rozpoczął w tym samym czasie na miano non-perski kolor kotów wyrzucenia.

Obecnie nazwa koloru nie wpływa na definicję rasy, jest ona wykorzystywana tylko do oznaczenia gatunków zwierząt.

Opis gatunków

Zgodnie z zatwierdzoną normą CFA, koty szynszyla hodować różne miękkie, zaokrąglone linie nadwozia. średniej wielkości głowy z zaokrąglonym czaszki niewielkie, zaokrąglone uszu niskiej ustawione i przechylony do przodu.

Oczy szeroko rozstawione, duże. Nasycenie koloru, zielonkawy odcień. Nos jest krótki i szeroki. ciało średniej wielkości, zwarte, lekko squat. Grzbiet jest szeroki i płaski. Czynniki dyskwalifikujące są oznaki otyłości.

Przede wszystkim docenione nie wielkość zwierzęcia i jego powierzchowność. Nogi powinny być mocne i krótkie nogi – Round, pomiędzy palcami – kępki włosów. Ogon – krótki i gruby.

Wełna jest zazwyczaj długi, puszysty. Na szyi znajduje się duży „falbanka”.

Chinchilla – srebrny kot

To zwierzę jest z niezwykłej urody. Biały płaszcz z lekko poczerniałe czubki włosów dołączonym do niego wygląda bajeczne widoki. Wełna jakby pokryta cienką czarną zasłoną. Oczy, nos i usta są podkreślone czarną linią. Wyraziste zielone oczy i czarne podkładki łapy stanowią skuteczną kontrast z „Pestsovaya” futra.

Złoty szynszyli

To zwierzę ma niezwykły kolor. Złoto Forum – kot, w którym każda nić wełny Sable równomiernie zabarwiona. Oznacza to, że każdy włos jest czarny i jasny brąz. Na ogół, koc wełna jest jednorodny – bez pasków i plam.

Złoto Forum – kot, który ma grubą podkładu ciepłych odcieniach pomarańczy moreli.

charakter

Kot rasy szynszyli inny charakter zabawy i dobre. Lubiła home-Ekstrawertycy. Chinchilla – kot, który wymaga uwagi właściciela. W przypadku jego nieobecności, ona staje się ospały i apatyczny, więc pozostawić na długi czas sama w sobie nie jest to konieczne.

Dla dzieci szynszyle są bardzo przyjazne. Z kotami innych ras relacji jakoś się nie kumulują. Za włóczęgostwo i innych przygodach, koty te nie znajdują. Bardzo lubi być w centrum uwagi (lub przynajmniej w polu widzenia) Ulubiona Zastępów, tak często śledzić na piętach z pokoju do pokoju.

Konserwacja i pielęgnacja

W trosce o tych zwierząt jest bardzo prosta. Chinchilla – kot, który nie wymagają codziennego czesania. Futro tych zwierząt nie są deponowane na matach. Wystarczające jest co najmniej dwa razy w tygodniu ze specjalnym pędzelkiem do rozczesać.

Przed występem należy kąpać zwierzęcia. Właściciele stosować kilka metod przygotowania wełny. Jedna na trzy do czterech dni, z proszku zwierząt niemowląt w proszku i inne futra przemywa roztworem octu. W przeddzień wystawy powinny czesać wełnę.

karmienie

Chinchilla – kot wymaga zrównoważonego zróżnicowanej diety. Może to być naturalną żywność lub gotowej żywności. Nie można ich mylić. Chinchilla potrzebne są następujące produkty:

  • Ryby i mięso (indyka, mięso z kurcząt, królik – surowego, siekane mięso, parzona z wrzącej wody). Łowić tylko ocean.
  • Jadalne (nerki, serca, wątroby, gotowane).
  • Przetwory mleczne (twarożek niskotłuszczowy, jogurt, jogurt).
  • Oleje i tłuszcze (dni 1/4 godziny. Łyżka rafinowanego oleju).
  • Zbóż i owoców (marchwi, kapusty, otręby ryżowe, gryczana).

Karmić musi być 2-3 razy dziennie.

Witaminy i suplementy

Jeśli zdecydujesz się karmić kota produkty naturalne, konieczne jest, aby dodać do swojej diety i witamin. Prawidłowo je odebrać pomoże weterynarii, biorąc pod uwagę wiek zwierzęcia, waga, płeć.

Jeśli zdecydowaliśmy się na suchej paszy, to lepiej, aby dać pierwszeństwo do klas jakości od renomowanych producentów. Na przykład, Hill`s, Nutra Gold.

zdrowie

W szynszyli często mają problemy z oczami, skórą, oddechowego. Ze względu na specyficzną strukturę nosa do suchych i ciepłych dni oddychanie kot staje się trudne.

Zniekształcone gruczoły łzowe wywołują choroby oczu, które występują nadmierne łzawienie. Aby pomóc swoim zwierzęciem, należy regularnie czyścić powieki słabym roztworem kwasu bornego. W przypadku ropiejące użyciu tetracykliny maści.