511 Shares 1105 views

Dlaczego jaszczurka skóra nie może oddychać? skóry jaszczurki. Funkcje jaszczurki

Lizard – naziemne zwierząt zimnokrwistych, których organizm jest przystosowany do życia lądowego. Ona mieszka w lasy, stepy, pustynie, góry. Niewielki korpus smukły zewnętrznie pokryta licznymi jaszczurki napalone Wagi oddychania wyłącznie płuc. Porusza się za pomocą nóg dotykają podłoża i ogon ciała (groveling). Dlaczego jaszczurka skóra nie może oddychać? Odpowiedzi na to pytanie pomogą badanie cech strukturalnych i stylu życia jednego z typowych przedstawicieli klasy gadów.

jaszczurki zwinny

W pełnym słońcu, trawa i gałązki na ciepłych kamieniach można znaleźć mały wdzięku zwierzę. Ten zwinny i wspólne jaszczurki. Jej długość jest smukła korpus osiągnie 15-20 cm (w tym ogona). Farbowanie – zielonkawo-brązowe z czarnymi plamami różnych rozmiarach. Zewnętrzna warstwa jest trwały suchość skóry – Zagęszczony zrogowaciałe w postaci płatków w organizmie i klap na głowie. W zasięgu ręki mają pazury, że jaszczurki przylega do kory drzewa, skały do wspinaczki. Skalowane pokrywa chroni organizm przed wysychaniem i uszkodzeniem. Powietrze nie przenika przez to, co jest, dlaczego jaszczurka nie może oddychać, cieszyć się tylko światło skóry. Dostarczają one organizmowi tlenu, który jest wymagany komórki organizmu na energię. Podczas cieplejszych miesięcy, jaszczurka rzuca kilka razy. Skala uniemożliwia wzrost zwierzęcia, jednakże warstwa rogowa zdarta, do łaty.

Struktura jaszczurki

Skręty tułowia, a jaszczurki często w kontakcie z ziemią. Ruch ten ustąpił nazwą klasy zwierząt – gady, lub gadów. Grupa ta obejmuje odłączenie łuskowatych, podrząd jaszczurki. Liczni przedstawiciele mają wspólne cechy, które pozwalają na łączenie ich w jedną grupę. Rozważmy strukturę zewnętrzną jaszczurki:

 • Korpus składa się z głowicy, korpusu, długi ogon czterech nogach;
 • pointy Front Office głowa porusza się do krótkiej grubej szyi;
 • Oczy są chronione górną i dolną powiekę, są stale wilgotna dzięki membranie przezroczystego nictitating – trzeci wieku;
 • na głowę, parę nozdrza, przez które przepływa powietrze,
 • zewnętrzna otworu narządu słuchowego, pokryte błony bębenkowej, znajduje się z tyłu oka;
 • organem dotyku – długi język rozwidlone na końcu;
 • kończyny składa się z trzech działów, na nogach – pięć palców, bez taśmy między nimi.

Funkcje jaszczurki

Gady – trudne ułożone zwierzęta lądowe, z których niektóre są przystosowane do życia wodnego. Są to cechy zewnętrzne, które odróżniają jaszczurki płazów:

 • szyjka pomiędzy główką a korpus;
 • Brak membrany pływanie na palcach krótkich nogach – pazury;
 • suchość skóry pokrywą klaksonu;
 • Trzecia powieka.

W nocy, jaszczurka ukrywa się w norach, pod kamieniami lub pniaków, jesienią w umiarkowanych szerokościach geograficznych, jak żaby hibernacji. Płazy wymiana gazowa w tym okresie nadal przez cienką zasłoną ciała. Dlaczego jaszczurka skóra nie może oddychać, jak żaba? Gady utraciły zdolność do wymiany gazowej przez skórę w procesie ewolucji. Jednak metabolizm gadów jest wolniejszy niż u ptaków. Podczas cieplejszych miesięcy, telefonu jaszczurki, poluje na zdobycz, gdy zimno staje się ospały, zjada mniej.

jaszczurki z oddychaniem

Pierś sekcja ciała jaszczurki są przymocowane do krawędzi kręgosłupa, chroniąc serce i płuca przed uszkodzeniem. Powietrze przez otwory nosowe wchodzi do jamy ustnej, które odbyło się w krtani i tchawicy, a następnie – w oskrzelach. Światło jaszczurka jak worki oddechowe żaba, ale mają bardziej złożoną strukturę. Kiedy rozszerzenie klatki piersiowej powietrze jest zasysane, a zwężenie – wydech następuje. Ruchy te zaangażowane międzyżebrowych i mięśni brzucha. Powietrze wypełnia komórki płuc, oddzielone przegrodami, gęsto przeniknęły kapilar. Dlaczego jaszczurka skóra nie może oddychać, jak żaba? Płazy nagi mokra skóra – dodatkowego układu oddechowego, szczególnie potrzebne w stan hibernacji. Po powłoka tlenu z powietrza dostaje się do układu krążenia, a dwutlenek węgla przepływa do środowiska. gad pokrywa ciało zrogowaciałe łuski, które mają naczyń krwionośnych. Dlatego skóra oddycha jaszczurkę brakuje.

Zdolność do regeneracji

ciało jaszczurki jest wygięta gdy indeksuje używając pazurów przywiązanie do najmniejszej nierówności podłoża lub kory. Zwierzę może wspinać się po pniu drzewa, na skalistym zboczu. Ponadto do prędkości przepływu, znajduje się powłoka ochronna, w zgodzie z naturalnego siedliska. Niektóre gatunki mają zdolność do zmiany koloru skóry i inne groźne syk, odstrasza drapieżniki. Gruby, umięśniony ogon pomaga podczas jazdy i chroni przed atakami. Jest to ciekawy obiekt, który posiada jaszczurkę. Kiedy stalker atakuje ich od tyłu i trzyma ogon, to łatwo zrywa i nadal skręcać na chwilę. Atakujący zafascynowany tego ruchu, a jaszczurki ucieka w buszu lub trawy nory. Zamiast odzyskuje utracone zwierzęcych (przywraca) nowy ogon krótszy i grubszy niż to pierwsze.

podrzędu jaszczurek

Członkowie tej grupy taksonomicznej można znaleźć we wszystkich strefach klimatycznych, z wyjątkiem tundry i pustyń polarnych. Na świecie istnieje ponad 5900 gatunków, zjednoczone w rodzinie. Przez Agamidae są gatunki jaszczurek, prowadzące nadrzewny lub naziemnej życie. Niektóre z nich są w stanie szybownictwo lotu (rodzaj Draco). Największą rodzinę jaszczurki – Komodo (3 m).

Przedstawiciele rodziny kameleonów zmienić kolor jego ciała. Mężczyźni mają przerażającego grzbiety bazyliszek i kolce wzdłuż jej pleców. Te jaszczurki są dobrymi pływakami i może pracować na wodzie, trzymając na jego powierzchni ze względu na wpływ webbed stóp. Nazwa rodzaju pochodzi od podobieństwa do mitycznego bazyliszka potwora. Legwany – duże przedstawicieli podrzędu jaszczurek. Tak, legwany zwykła długość -. 1,9-2 m Paws małe gekony i Agam pokryte licznymi drobnymi wypukłościami, które pomagają przyczepność na różnych powierzchniach, a nawet szkła. W beznogich jaszczurki całkowicie brakuje kończynami, ale różnią się od węży ruchome powieki oka i obecność pasa barkowego w szkielecie.

Przedstawiciele wszystkich rodzin jaszczurki wykazują doskonałe dostosowanie do specyficznych siedlisk. Niedoskonały termoregulacja one zrekompensować fakt, że ukrywają się w schronach z wychłodzenia i przegrzania. Popadania w stan hibernacji, jaszczurki uciec od mroźnej zimy w gorącej pustyni – pójść do nocnego życia.