469 Shares 5132 views

Jak w ścianie nośnej, aby otwarcie? Wzmocnienie otworów w ścianach nośnych

Aby osiągnąć niepowtarzalne wnętrze swojego mieszkania, często konieczne jest przebudowa. A w takiej sytuacji powstaje pytanie, jak do ściany nośnej wykonać otwór. Można użyć młotka. Jednak nie każdy jest znany ze względów bezpieczeństwa, gdy dom, który został całkowicie zniszczony.


Zrób dziurę w ścianie oporowej można łatwo i prosto za pomocą prefabrykowanych mostów wykonanych z metalu. Ich instalacja jest w tej części ściany, która jest zaplanowana do wykonania otworu. Ponadto ustawienie powinno być przeprowadzane w określonej kolejności.

Jakie są zworki?

Należy wykonać jedną ważną wyjaśnień. Instalacja zwór jest możliwe tylko w przypadku, gdy szerokość ściany nie przekracza 1500 mm. kawałek metalu zawiera dwa identyczne próg. Ich montaż odbywa się po obu stronach muru. Długość każdego ceownika stosowanego w sytuacji optymalnej musi przekraczać szerokość ściany w przybliżeniu 600 milimetrów.

Do wiązania ceowniki ze sobą powinny skorzystać ze specjalnych szpilek. Nie powinno być co najmniej trzy. Ich długość powinna być taka, że mniej niż 40 mm szerokości ściany. Rzeźba długość powinna wynosić około 50 mm. Wzmocnienie otworów w ścianach nośnych wymaga użycia specjalnych podkładek, które są zainstalowane na każdej z prętem w ilości dwóch części. Ponadto, należy użyć dwóch nakrętek.

Wybór krążek, musimy kierować się tym, że kanał, jeśli w ogóle powinny być równomiernie dociskane do powierzchni. W przeciwnym wypadku mówić o wzmocnieniu otworów w ścianach nośnych nie może. Musimy wykonać otwory w ilości trzech sztuk w barach kanałowych. Średnica w tej sytuacji powinna być równa średnicy szpilki. Otwór pozycjonujący powinien być taki, że są one rozmieszczone w następujący sposób: jeden otwór wywiercony w środku profilu, następne dwa otwory powinny znajdować się w odległości 150 mm od końców.

Instalacja skoczków

Jak w ścianie nośnej, aby otwarcie? Trzeba najpierw zastanowić się nad względami bezpieczeństwa i niezawodności, aby pokrywać, znajduje się na górze, nie do zniszczenia. Można użyć tymczasowej kopii zapasowej. A może po prostu zdemontować ścianę w całości. Wymaga to zespoły skoczków. Przed instalacją konieczne jest, aby poziomy Stroebe. Powinny one być umieszczone w górnej części planowanego otwarcia. Wysokość powinna być większa niż wysokość profili U o około 15 mm. Głębokość powinna być większa niż około 10 mm szerokości progi półkach. Położenie wycinania rowków w stosunku do siebie, powinny być równoległe.

Tworzenie otworów w ścianach nośnych, konieczne jest, w celu dokładnego montażu Stroebe. W tym celu musimy dokonać cięć, przy użyciu szlifierki z tarczy diamentowej. Wybić cegły mogą być narzędziem, które jest najbardziej wygodne. nie jest konieczne do osiągnięcia określonego równość.

Po tym, jest to konieczne, aby otwory, w którym kołki są wbijane. Nie powinno być trzy. Ponadto, konieczne do rozpuszczenia spoiwa, które będą wymagane do rzut na części rowków skrawania, która jest w pozycji pionowej. Grubość warstwy w tym przypadku nie może przekraczać 10 mm. Przy projektowaniu otworów w ścianach nośnych, należy mieć na uwadze, że tylko za pomocą zaprawy cementowej może zapewnić równomierne i optymalne ustawienie kompresji profili, które znajdują się w ścianie.

Kanały zworki powinny być instalowane w tym samym czasie. Jest to konieczne w celu zapewnienia, że pozostał w Stroebe. Orzechy na sworznie muszą przemiennie dokręcić osiągnięcia równomiernego osadzenia parapetu w warstwie klejowej. Po odczekaniu chwilę, dopóki nie jest chwyt rozwiązania, można utworzyć drzwi w ścianie nośnej lub innej struktury.

Nie zapomnij o wykończeniu z zewnątrz skoczków. Powinno być pre-fill, przy użyciu pianki. Po tym konieczne jest, aby ściany zamontować siatkę metalową, która wzmocni tynku.

Wzmocnienie otworów: najczęstsze typy

Do odmian umacniania ścian typu nośnika są najczęściej:

  1. Jednorzędowe. Jest stosowany w standardowych sytuacjach, gdy jest to konieczne, aby odpowiedzieć na pytanie, jak zrobić otwór w ścianie nośnej, jeżeli jest to beton.
  2. Kątowe. Jest to rodzaj krawędzi przyszłego otworu.
  3. Korobkov. Reprezentuje dvuhryadovoe wzmocnienie za pomocą ściągów. Ten typ jest najtrudniejsze. Wzmocnienie tego typu łączy powyższe typy.

Zysk ze względu parapety

Jest to konieczne w przypadku, gdy konieczne przeniesienie obciążeń konstrukcyjnych z metalu. Jest to najbardziej niezawodny typ fortyfikacji. Instalacja typ ramki w kształcie litery H, wykonana z belek kanał żeliwa, konieczne jest, aby produkować z oboma odcinkami ścianki. Pionowa konstrukcja stojaka powinien być zainstalowany pod podłogą. Łączenie części ramy powinna być kosztem kołków gwintowych typu.

A w ściance nośnej wykonać otwór, gdy ramka jest całkowicie zainstalowany? Aby to zrobić, należy użyć do cięcia, dzięki której szczelinowy otwór. Wśród niedogodności takiego wzmocnienia mogą być izolowane że czynnik, że rama powinien znajdować się w pewnej odległości od ściany. Innymi słowy, konieczne jest, aby udekorować później.

Wzmocnienie ściany powodu narożach

Jeśli nie było pytanie jak zrobić otwór w ścianie nośnej, to ten rodzaj wzmocnienia powinny być stosowane w sytuacji, gdy obudowa znajduje się w budynku centrali. Rozmiar kąty stali będzie zależeć od wielu czynników, wśród których grubość panel podłogowy, całkowita liczba kondygnacji, etc.

Wzmocnienie ściany jest wytwarzany przez dwa narożniki ramy. Są one zamontowane po obu stronach muru. Zamontowany pomiędzy ramą za pomocą płyt stalowych z wszystkich stron otworu. Kołki kotwiące mogą stać dodatkowe łączniki. W tej roli, może również działać jako wzmocnienie. Z stawów podchekanki które są rozmieszczone między ścianą i samej ramki, może osiągnąć maksymalne bezpieczeństwo.

Wzmocnienie ściany kompleksowo

Ściany nośne na cegły mogą zostać wzmocnione poprzez połączenie metody. Polega ona na wykorzystaniu wzorów stworzonych przy pomocy kątów i kanałów. Można również użyć stalowego Dwuteowniki i typ kwadratowy. Główną trudnością w tej sytuacji nie jest to wina rozpadu muru. Dlatego konieczne jest, aby zbliżyć się do procesu dokładnie i starannie. Wiercenie i rozbiórki młot nie może być używany. Wszystkie puste przestrzenie muszą być starannie zachekanit użyciu samorozprężajacej zaprawy cementowej. Te obszary, które kruszą, muszą zostać przywrócone.

Cięcia otworów w ścianie

Jak w ścianie nośnej, aby otwarcie? Proces tworzenia otworów można uważać za wystarczająco trudne. wymaga to dokładnych obliczeń i tworzenia struktur wzmacniających. Dla przeprowadzenia demontażu jest możliwe ze względu na szczególną część ściany za pomocą narzędzia takiego jak młot pneumatyczny. Jednak obciążenie wibracja jest dość wysoka i niska prędkość pracy. Ponadto krawędzie otwarcia są zbyt szorstkie.

Można użyć szlifierki z tarczy diamentowej. Potężne narzędzie zwiększa wydajność, zmniejsza pył i wibracje. Ponadto krawędź otwarcia będzie bardzo płynny. Cięcia powinny być wdrażane na całym obwodzie. Specyficzny fragment ściany należy pociąć na małe kawałki, po demontażu dla ułatwienia recyklingu. Może to wymagać zębatkę.

Dopasowania otworów w ścianach nośnych

W celu skonstruowania otwór w ścianie, która jest nosicielem, należy utworzyć projekt. Ponadto, należy uzyskać pozwolenie w organach państwowych. Pod ścianą nośną rozumie się kluczowym elementem, bez których dom nie zostanie uznane za wystarczająco mocna i stabilna. W związku z naruszeniem integralności ścian zabezpieczenia najemcy mogą być zagrożone. Dlatego uchwała będzie mógł dostać nie każdy i nie we wszystkich przypadkach.