561 Shares 8761 views

Nawroty – jest powrót objawów klinicznych choroby

Nawroty – powstaje po czasowym zaniku objawów klinicznych choroby. Są zawsze związane z niepełną eliminację przyczyn procesu chorobowego.

Pojęcie nawrotu

Między okres powrotu choroby może się wahać od kilku dni (w przypadku przeziębienia i niektórych zakażeń) do kilku lat. To zależy od tego, ile w celu kompensacji upośledzenia funkcji narządów lub układów. Jeżeli odzyskiwanie było niekompletne lub było uwarunkowane genetycznie, mogą być nawroty. To także zależy od wpływu środowiska. Jeżeli aktywność chorego układ korpusu nie jest w pełni przywrócona, to nawrót (to często się dzieje, gdy przedwczesne powrót do pracy) jest możliwe w warunkach normalnych. Czasami tylko skrajne okoliczności prowadzą do nich.

W zależności od obrazu klinicznego

W niektórych chorobach ryzyko nawrotu jest tak wielka, że nawet odzwierciedlenie w ich tytułów. Na przykład, nawracającą gorączkę. Lub nawracający udar mózgu, która jest objawem wielu chorób układu nerwowego. Spontaniczna wznowienie objawów charakterystycznych dna moczanowa, zapalenie stawów, choroby reumatyczne, wrzody żołądka. W psychiatrii, aby mówić o nawracającej postaci schizofrenii – ponieważ nazwa ta pojawia się także zwrotnej charakter tej choroby. Często powtarzać przewlekłe zapalenie oskrzeli oraz takich chorób przewodu pokarmowego, jak zapalenie trzustki i erozyjnym wrzodu. charakterystyka przepływu wstecznego dla patologii układu krwiotwórczego (niedokrwistość złośliwa, białaczka).

Nawrót może być różny od pierwszych objawów choroby obrazu klinicznego. Zarówno od stopnia objawów, a także pod względem jakościowym. Weźmy na przykład takich chorób, jak choroby reumatyczne. Pochodzenie po raz pierwszy, może on mieć postać pląsawica, a następnie w postaci zapalenia stawów lub reumatoidalne choroby serca. Ta sama choroba w późniejszych etapach daje powikłań, takich jak niewydolność serca. Objawy chorób współistniejących dominować i dramatycznie zmieniać obraz kliniczny nawrotu. To sprawia, że rozpoznanie. A także komplikuje leczenie.

diagnostyka

Nawroty – czynnikiem, który należy uwzględnić w diagnostyce różnicowej. Zwłaszcza w przypadku chorób zakaźnych (np malarii). Jeśli głównym objawem choroby jest wystarczająco odległe w czasie, nie może być dokładnie opisane i nietypowy, może to doprowadzić do tego, że nawrót będą interpretowane jako początek choroby. Dlatego historia medyczna jest bardzo ważne. Czasami ma to sens przecenić krytycznych wczesnych diagnoz i uczynić ich analizę retrospektywną.

zapobieganie nawrotom

Remisję uzyskuje się łatwiej niż przed rozpoczęciem leczenia. Lepiej jest, jeśli pacjent jest dobrze poinformowana o możliwości wystąpienia nawrotu choroby. Potem nie zostanie przytłoczona przez nagłe objawy pojawiają się ponownie i być w stanie reagować odpowiednio, wcześniejsze leczenie. Bardzo ważne środki rehabilitacji po ostrej fazie choroby. Powinny one być przeprowadzane z uwzględnieniem indywidualnych cech.