80 Shares 7444 views

Rośliny doniczkowe palmy: wskazówki dotyczące konserwacji

Palmy należą do roślin ozdobnych liści. Niektóre gatunki są kwitnącej w pomieszczeniach i profesjonalną opiekę są wnętrz od wielu lat.


Nabyć rośliny doniczkowe palmy nie polecam starszy niż trzy lata. Oni nie lubią częstych rearanżacji, dodatkowe akcenty, roślina jest konieczne, aby znaleźć trwałe miejsce bez przeciągów.

To może być klasyfikowany jako rośliny doniczkowe palmy następująco. Kształt liści rozróżnić peristolistye (daktyle, orzechy kokosowe, Hove, chamedora) i rośliny veerolistnye (trahikarpus, hamerops,).

Palma, którzy lubią ciepły pokój, może być nadana phoenix Robelini, akantofeniks, hamedoreyu, Iskarioty, orzech kokosowy, Areca. Te rodzaje niezbędnych wysokiej temperaturze i wilgotności.

W umiarkowanej reżimu temperatury będzie doskonale opracowanie Hove (Forster, Belmore) SABAL, Rapis, kokos Maska rapalostilis, klinostigma, geonomy.
Udekoruj swoje mieszkanie z palmy mogą sobie pozwolić tylko właściciele dużych obszarach. I to jest naturalne, ponieważ niektóre gatunki osiągają ogromne rozmiary, jeśli są prawidłowo leczeni. Konieczne jest, aby wziąć odpowiedzialność za zakup i dalszej uprawy palm.

Po pierwsze, decyduje o lokalizacji dla zakładu. Większość typów pokoi trzeba go dużo. Nawet małe drzewo, nic nie powinno przeszkadzać.

Ważnym czynnikiem dla wzrostu drzew jest właściwe oświetlenie. W pomieszczeniu, w którym znajduje się zakład, powinna być dużo światła, pożądane jest, że promienie słoneczne zostali zatrzymani w pokoju tak długo, jak to możliwe. Należy jednak pamiętać, że nie każdy Houseplant (palm) tolerują narażenia na bezpośrednie działanie promieni słońca, więc najlepszym sposobem jest stworzenie rozproszone światło. Można to zrobić przez powieszenie na okno zwykłe firanki. Ale w ciemnym rogu dłoni apartamentami umiera.

Jest to konieczne do dokładnego monitorowania reżimu temperatury w pomieszczeniu. Rośliny pochodzenia tropikalnego są przechowywane w umiarkowanie ciepłym pomieszczeniu. Sub-tropikalne palmy w zimie jest lepiej dopasować chłodnym pomieszczeniu. Doniczkowe kwiaty (palmy nie są wyjątkiem) nie tolerują przeciągi, ważne jest, aby uniknąć zbyt intensywne przenikanie zimnego powietrza, wietrzenie pomieszczenia w zimie, otwierając okno. Szczególnie wrażliwe na zimno, korzenie roślin, więc garnki ze spacjami nie można umieścić na płycie marmurowej lub chłodnych parapetów.

Prawie wszystkie drzewa doniczkowe palmy, nawet pochodzić z suchych obszarach, takich jak wilgoć, więc latem wymaga obfitego podlewania i umiarkowaną zimą. Z właściwym wprowadzeniem wody ziemia musi być wilgotna, ale w żadnym wypadku nie rozgotowane. Ponadto, ilość wody zależy od temperatury. Na przykład, palmowego jest w zimie w chłodni przy temperaturze powietrza około 7 ° i pojone rzadko niewiele lub zasadniczo ograniczona do rozpylania.

Wszystkie rośliny potrzebują regularnych oprysków, z powodu suchego powietrza, palmy tracą sznyt i cierpieć. Pierwszy znak nadmiernego wysuszenia na powietrzu suszono zakończeniach liści.

Jeśli chcesz się odciąć końce brązowe, to powinno to być zrobione tak, że zespół pozostał suchy na żywą tkankę. Dolne liście są zaczernione łza zabronione, powinny być starannie przycięte. W każdym razie nie jest to konieczne, aby odciąć górną część rośliny, tutaj jest punkt rośnie. W przeciwnym razie, drzewa przestają rosnąć i umiera.

Jeśli chodzi o glebę, nie istnieją szczególne wymagania dotyczące podłoża. Wnętrza drzew palmowych rośliny rozwijają się w ziemi na podstawie kompostu. Garnek powinien być wybrany wysokie, co powinno zapewnić dobry drenaż. Kiedy rośliny przesadzania może być posypane na dnie wielu małych kamieni, które zapobiegają zatrzymywaniu wody.

Przeszczepione rośliny na wiosnę, młode – letnia – raz na dwa lub trzy lata. W przypadku dużych drzew wystarczy zmienić wierzchnią warstwę ziemi.