530 Shares 4256 views

Jak zaszczepić drzew owocowych: porady i wskazówki

Kluczem do udanego zbioru jest właściwa pielęgnacja roślin. trzeba spełniać warunki, czas sadzenia, aby dodać przynęty, aby zrozumieć podstawy prawidłowego podlewania. Jako nagrodę staranne ogrodnik dostaje zdrową roślinę i pyszne owoce. W miarę upływu czasu, może być konieczne, w celu poprawy wydajności i uzyskania nowej odmiany. Aby to zrobić, trzeba wiedzieć, jak do nadania drzew owocowych. Proces ten składa się z następujących składników:

  • aktualność;
  • Preparat do działania;
  • Działanie samego;
  • Troska po szczepieniu na uprawach.

Co to robi?

Przed nauczenie się nadawać drzew owocowych, konieczne jest, aby wiedzieć, co się robi. Rozważmy główne przyczyny tego procesu:

  • uzyskując wzrost;
  • jeśli nie można uzyskać żądanego odmiany roślin;
  • w przypadku braku miejsca w ogrodzie do nowej kultury;
  • zwiększenie żywotności drzewa w zimie;
  • stopniowe zastępowanie Podkładka lub gatunki o niskiej wartości;
  • rozmnażania roślin.

W celu pomyślnego przeprowadzenia operacji, trzeba wiedzieć, jak do nadania drzew owocowych w zależności od pory roku.

Kiedy przeprowadzane?

Zasadniczo, początkujący rośliny owocowe odbywa się po mrozach. Zaszczepienie Wiosna drzewo daje najlepsze rezultaty, gdy okres przechodzi opuchlizna pąki. Te same dobre wyniki daje działanie przeprowadzone w okresie letnim (od końca lipca do połowy sierpnia). Gdy wystąpi bezpieczny pogoda przeżycia nerki w 95% przypadków. Szczepienie drzew w zimie jest to możliwe, ale tylko wtedy, gdy kultura jest w pokoju.

Opis procesu

Przed początkiem pączkowania powinien być przeszkolony w zakresie cięcia nerki. Procedura powinna być przeprowadzona ostrego i czystego noża ze stali nierdzewnej. Nie można chwycić odcinków, na które z sadzonek zrywać liści, zostawiając łodygi, dla których będzie to wygodne, aby ją zachować. Nerek muszą być cięte razem z plasterka kory do trzech centymetrów i szerokości 0,5 cm. W tym przypadku, grubość powinna odpowiadać zwykłym papierze. W przeciwnym razie, tarcze i złe długi zaaklimatyzować. Wykonując szczepienia powinny być wybrane mocne gałęzie, które rosną w górę.

Obok umieszczenia w nerce lub proste nacięcie w kształcie litery T, otrzymanego z wyprzedzeniem. Następnie powinniśmy go skompresować szczelnie owinąć taśmę. Miejsce szczepienia muszą być traktowane z gliny lub boisko w ogrodzie. Robi się to w celu utrzymania wilgotności, co jest konieczne dla lepszej wszczepienia.

Jak ustalić, że szczepionka jest sukces?

Jest ona definiowana jako udanej początkujący ogonek. Jeśli suszy się i nie może być odłączona od potomka, a procedura jest uszkodzony. Po pomyślnym szczepienia wyschnięciu ogonku, a następnie po jakimś czasie sam znika.

Wiedza o tym, jak do nadania drzew owocowych, za mało dla udanego zaszczepieniu. Ważnym punktem jest zgodność odmian roślin. Zasadniczo wybrany podkładek z najbliższych związanych upraw. To może być połączone lub kamień ziarnkowych roślin między sobą. Ale, niestety, nie zawsze są tak skuteczne, podkładek. Pozostaje eksperymentować i uczyć się z doświadczeń w tworzeniu nowych odmian drzew.