773 Shares 4522 views

„Chłopcy” obraz Reshetnikov. Opis młodych marzycieli

Płótna „chłopcy” FP Reshetnikov nadal tworzy galerię radzieckich dzieci, których kapitan zaczął pisać po wojnie. Wybitny realista za pracę na przestrzeni lat przyznano ordery i medale.

Fiodor Pawłowicz Reshetnikov

Urodził się w wiosce na Ukrainie w 1906 roku w rodzinie artystów. Został osierocony wcześnie, a gdy starszy, zaczął pomagać swojego starszego brata, który, aby przeżyć, porzucił i kontynuował prace ojca. Stał się jego uczniem, a potem widząc, że bez edukacji jest to niemożliwe, aby znaleźć ciekawą pracę, przeniósł się do Moskwy, aw 1929 roku ukończył szkołę techniczną. Wtedy nie było badanie dla wyższej edukacji artystycznej. Jego nauczycielami byli D. S. Moor i SV Gerasimov. Nawet w czasach studenckich, harmonogram z mocker edukacji i romantyczny, brał udział w kilku wyprawach polarnych, a następnie z zapartym tchem obserwował wszystkich ludzi radzieckich. Wszakże on Chelyuskin był na dryfującej krze lodowej. I choć jego powołaniem była karykatura i satyra artysta chętnie zajmuje się malarstwem sztalugowym. Przez 1953, już staje się uznanym maestro i akademik, nagle podnieceniem rysuje dzieci molodeem z nimi. Jeden z obrazów będzie malowanie Reshetnikov „Boys”, opis, który zostanie podany w następnym rozdziale.

Działka

Uzgodniony wcześniej w ciągu dnia, trzech chłopców mieszkających w dużym mieście, późno w nocy wspiął się na dach wysokiego budynku w ich dzielnicy, do bliższego spojrzenia na rozgwieżdżone niebo. Z wiekiem ich ośmiu lub dziesięciu. I, oczywiście, każdy wie o ucieczce Belka i Strelka, o pierwszym locie kosmicznym radzieckiego człowieka oraz fakt, że nasza rakieta z astronautów i satelitów nadal badać rozległą przestrzeń. Tak więc obraz wygląda Reshetnikov „Chłopcy”, którego ujawnienie już się rozpoczął.

zbliżenie

W planie przedstawiono trzech chłopców z różnymi osobowościami. Spójrz na ich twarze i postawy. W centrum z ramienia podniesiona wysoko, że punkty coś wart ekspert, który nie wykłada. On, oczywiście, już odwiedziliśmy Planetarium, zrewidowane atlasy nieba i znał wszystkie konstelacje i północnej i południowej półkuli. Teraz może się okazać, pokazuje, gdzie znaleźć North Star, w której konstelacja jest w, lub opowiada, jak niebo, aby znaleźć Wielki Wóz, i dlaczego jest to tak zwany, albo pokazuje Orion – konstelacja najpiękniejsza – motyl z naszych szerokościach geograficznych. A może, on wskazuje na latającym satelity. nie ma wiele do zobaczenia w niebie.

Reshetnikov obraz „Boys”, których opis znajduje się w tym materiale, powie o postaci i dwóch innych chłopców. Obok blond chłopak po lewej stronie jest wyraźnie młodsza (był krótszy, jego ekspresja bardziej naiwny), a on spojrzał pochłania nieznanej wiedzy. Reshetnikov obraz „Boys”, którego ujawnienie jest kontynuowana, jest bardzo jasno przedstawił naturę młodego chłopca, nowoczesny, ale także, którzy nie mogą znaleźć własną nową wiedzę. A najbardziej interesujący i tajemniczy charakter – marzycielem. On jest przedstawiony komfortowe przechyla się na półce dachu i pół ucho słucha argumentów nemudrenyh swojego przyjaciela. W jego umyśle formowania już swoje własne pomysły co do galaktycznej podróży, w którym jest teraz, być może, jest ona już bierze udział.

W tle

I dla uczniów Resetnicov ( „chłopcy”), których ujawnienie wzór kontynuuje przedstawionym pejzaż. On jest bardzo dobry. Wysokie budynki z błyszczącymi złote ciepłe powitanie okna pływające w mgłę i stać się częścią rozległego kosmosu. Tylko nazwa jego rodzinnej – Ziemi, która przyciąga co prawdziwy astronauta. Po wędrówki tak miło wrócić do domu, do swojej ukochanej Ziemi.

W ciepły letni wieczór opis obrazu F. Reshetnikov „chłopców” kończy chłopcy pomyśl życzenie, patrząc na spadające gwiazdy. Wszystkie trzy stałe sny o przyszłości, która pokaże im wiele tajemnic. W miarę upływu czasu, być może będą one zmienić sen, ale głód eksploracji nieznanych szczątków.