411 Shares 2821 views

Jak leczyć osteochondroza kręgosłupa szyjnego. Osteochondroza kręgosłupa szyjnego: leczenie w domu

Ból pojawia się, gdy nie oczekuje. Nawet najbardziej pewny siebie człowiek w takich przypadkach może być zdezorientowany i przestraszony. Przyczyną bólu jest często bóle pleców. Jak leczyć osteochondroza kręgosłupa szyjnego w domu i jak skuteczne jest leczenie? Dowiedz się więcej.


Co jest osteochondrosis

Oficjalne źródła medyczne leczyć bóle krzyża jako chorobą zwyrodnieniową, która wpływa na dysk międzykręgowy z udziałem sąsiednich kręgów i stawów. Naruszone elastyczności stawów międzykręgowych – a dysk staje się cieńsza. Należy zrozumieć, w jaki sposób żywienia i metabolizmu w krążków międzykręgowych. Ten element konstrukcyjny jest utworzony przez tkankę chrzęstną, naczynia krwionośne są nieobecne. Zasilanie jest rozproszony, jako pompy. Podczas jazdy na ściskanie płynu smarującego jest uwalniana i pochłaniana ponownie. Jeśli istnieje osteochondrosis z szyjki macicy działu szkieletem, fizykoterapii, masażu i pełen zakres procedur medycznych powinien być wyznaczony tak szybko, jak to możliwe.

Jakie zmiany zachodzą w kręgosłupie, a ich objawy

Stawu następujące procesy:

– jądro miażdżyste płyta traci wilgoć fizjologicznej;

– chrząstki traci swój kształt;

– traci swoją elastyczność;

– zmienia kolor;

– suchego;

– żółty;

– traci swoją odporność na uszkodzenia.

Wynikiem jest zaburzeniem ruchu synchronicznie sąsiednich segmentów kręgowych kolumn, szczypanie korzenie nerwowe. Głównymi objawami zmian degeneracyjnych są ból, ograniczonej mobilności, niektóre postacie parestezje ( „mrowienie”, mrowienie).

Wszystkie te zmiany wskazują, że istnieje osteochondrosis. Jak leczyć osteochondroza kręgosłupa szyjnego lub każdy inny, będziemy mówić dalej.

Dlaczego jest ból pleców

Przyczyny choroby mogą obejmować niczego, co narusza moc napędu:

– Zatory powodowane przez ładunki statyczne.

– Długotrwałe przechowywanie w niekorzystnej sytuacji szczególnie osiadłe. Jest to dobre powiedzenie: „Jeśli można stać – nie siedzieć, skoro można leżeć – nie zatrzymać.”

– traumatyczny wpływ na płytach montażowych, włókna anulus.

Przez najczęstszych przyczyn należą niezrównoważona dieta, brak aktywności fizycznej, brak rozwoju głębokich mięśni, tworząc gorset mięśniowy. Stabilność kręgosłupa spowodowane złożonej interakcji kości, mięśni szkieletowych i strukturach nerwowych. Mięśnie brzucha i pleców są antagonistami, wyważanie siebie. Dlatego postulujemy „ruch – to jest życie” pozostaje bardziej istotne niż kiedykolwiek. Ćwiczenia mogą skutecznie wpływać na osteochondroza kręgosłupa szyjnego. terapia ruchowa jest stosowany w klinice lub w domu. Ponieważ kręgosłup składa się z kilku działów, choroba może wystąpić w każdej z nich. Częściej cierpią szyjnej i lędźwiowej.

Jak osteochondroza kręgosłupa szyjnego

Objawy osteochondroza połączone w różnych zespołach lokalizacji:

– zespół Cervicalgia (upośledzenia ruchowego stawu barkowego, różny charakter ból);

– tservikokranialgiya (ból w tylnej części głowy, dyskomfort w okolicy szyi, może być szum w uszach, zawroty głowy, kołatanie serca, nudności);

– cervicobrachialgia lub zespół ramię ramię (bóle karku, wpływa do i ramienia).

Jeśli martwisz się o bóle bólu, często w nocy, drętwienie, które może potwierdzić diagnozę – osteochondroza kręgosłupa szyjnego, piersiowego. Ból, zaburzenia związane z tym działem, zwany torakalgiey.

Terapeutyczne ćwiczenia w domu

Jak leczyć osteochondroza kręgosłupa szyjnego preparatów medycznych, opisane w wielu podręcznikach. Ale w większości przypadków efekt ekspozycji na lek jest krótkotrwałe. Nie może przyjść z pomocą fizykoterapii.

1. Stanie ściana i spoczywa w jej szyi. Staramy się wcisnąć na ścianie z maksymalną siłą przez kilka sekund. Potem relaks.

2. Usiądź przy stole, umieścić na łokciach. My oprzeć brodę na dłoniach, starając się wywrzeć presję na dłoni, starając się przechylić głowę lub włączyć ją na bok.

3. Oprzyj głowę na rękach, który leżał na głowie. Na przemian naciskać na tył głowy są, a następnie zrelaksować. Wykonaj kilka powtórzeń z zachowaniem maksymalnie 10 sekund.

4. Chwyć głowę w dłoniach, na przemian popychając go do jednego, potem drugiego ramienia.

Podczas zaostrzeń ćwiczeń wykonywanych na okres nie dłuższy niż 3-4 sekundy, a przy umiarkowanym napięciem. Zajęcia będą spowalniać osteochondroza kręgosłupa szyjnego. Ćwiczenia w domu można rozpocząć po jesteś przekonany o słuszności swojej wydajności w zakładzie opieki zdrowotnej.

Masaż bez pomocy profesjonalnego

Jeśli diagnoza zostanie potwierdzona, „osteochondroza kręgosłupa szyjnego,” masaż jest jednym z niezbędnych zabiegów medycznych. W tym przypadku, to nie tylko użyteczne, ale niezbędna procedura. Początkowo lepiej przejść profesjonalny kurs, a następnie wykonać proste techniki w domu na własną rękę. Należą przyjęć i metod poststaticheskogo zwiotczenia mięśni. Charakterystyczną cechą sposobu jest pasywna rozciągania przepięcia położenia mięśni w połączeniu z elementami masażu. Zastosować procedurę niezbędną po spastyczne mięśnie będą podgrzać (wanna, gorące okłady, ugniatanie, udar).

Przy stosowaniu samodzielnego masażu przy użyciu tych samych technik jak profesjonalista. To głaskanie, ugniatanie, akupresury, bicie, potrząsanie. Masaż odbywa się rozgrzać, ciepłe dłonie. używać masa oleju polepszyć przesuwanie. Sekwencja z następujących metod:

– do skoku;

– mielenie;

– ugniatanie;

– drgania (bicie, wytrząsania).

Pracując na osteochondroza kręgosłupa szyjnego, masaż zaczyna się i kończy uderzeń.

manipulacja bit

1. Siadamy na krześle z wysokim oparciem. Ręce łapie się za głowę, stawiając kciukami na policzkach (lub bardziej precyzyjnie, na wzgórzach pod oczodołów). Patrzy, bierze głęboki oddech i przyciska palce do szyi. Utrzymywane do czwartej minuty, a następnie wydech pochyla się do tyłu na krześle i rozluźnia mięśnie szyi, przechylając głowę w dół. Powtórz tę technikę kilkakrotnie. Następnie owija szyję palce, w pobliżu jej górnej części, trochę pochyla głowę do przodu. Przycisnął palce do podstawy czaszki, dzięki czemu powolny ruch obrotowy. Stopniowo palce pominąć niżej i niżej, zbliżając mięsień czworoboczny. Jak leczyć osteochondroza kręgosłupa szyjnego za pomocą terapii manualnej, i można zobaczyć w następujących manipulacji.

2. Połóż się na plecach, wyciągając ramiona w dół, jak to tylko możliwe. Ręka z pacjentem stronie arkusza pod pośladek, palmy w górę. Połóż drugą rękę pod głowę, pochylając głowę i przechylając głowę na bok odwrotny problem. Wdychania, naciskać głową na palcach dłoni przez 15 sekund. Wydech, odpocząć głowy i pociągnąć trochę mocniej, rozciągając obolałe mięśnie.

Zestaw środków stosowanych w leczeniu choroby zwyrodnieniowej dysku

Niestety, nie jest możliwe, aby całkowicie pokonać osteochondroza kręgosłupa szyjnego. Leczenie w domu lub w placówce medycznej powinna być niepełna. Należą do nich zastosowanie:

Preparaty -obezbolivayuschih;

– zwiotczające mięśnie, pomaga złagodzić skurcze mięśni;

– leki o działaniu preparat chroniący chrząstki;

– fizjoterapii;

– masażu;

– fizykoterapii;

– zrównoważona dieta.

Po przestudiowaniu literatury medycznej, możemy wyciągnąć pewne wnioski, jak leczyć bóle kręgosłupa kręgosłupa szyjnego, ale zrezygnować z profesjonalnie wyznaczonym traktowania – przestępstwa przeciwko zdrowia.