747 Shares 8256 views

Moczenie u dzieci: znaleźć przyczynę – wzrośnie leczenia.

Moczenie u dzieci – jedna z najpoważniejszych chorób w pediatrii i neurologii dziecięcej, który charakteryzuje się ciągłym mimowolne oddawanie moczu w ciągu dnia lub w czasie snu. Moczenie – jako choroby neurologicznej występuje u dorosłych i dzieci. Ale jeśli występuje u osób dorosłych z powodu urazów, guzów lub toksyczność OUN, z moczenia nocnego u dzieci – jest idiopatyczne zaburzenia ośrodkowego układu nerwowego. Nietrzymanie moczu występuje u około 20% dzieci w wieku przedszkolnym, czyli co piąte dziecko ma jedne lub inne problemy z pęcherzem. Najbardziej rozpowszechnione moczenie nocne, i choroba są bardziej podatne na chłopców niż u dziewczynek.


Należy podkreślić, że przyczyną nietrzymania moczu jest czynnikiem genetycznym. Naukowcy odkryli, że 75% dzieci i najbliższych krewnych cierpiał moczenia nocnego.

Rozróżniać dzień i noc moczenia nocnego u dzieci, leczenie tych ostatnich jest znacznie bardziej skuteczne. Ponadto, neurolodzy, lekarze odróżnić wczesne mimowolnego oddawania moczu powstałą po przejęciu kontroli nad oddawaniem moczu, moczenia nocnego, a później – w wieku 5 – 7 lat. Nawiasem mówiąc, później nietrzymanie moczu związane z poważnymi zaburzeniami emocjonalnymi i behawioralnymi.

Czy to możliwe, aby uniknąć wystąpienia takiej poważnej choroby jak moczenia nocnego u dzieci? Jak wiecie, wiek około polutoragodovalogo dziecka powinny być nauczane kontrolę nad pęcherzem. Proces ten jest stopniowy. Rodzice powinni być bardzo odpowiedzialne podejście do tej kwestii, gdy dziecko osiągnie trzy miesiące powinien zacząć sadzić ją w garnku (ale lepiej jest zachować zlew) w regularnych odstępach czasu, tak że dziecko nauczyć się kontrolować oddawanie moczu.

Niestety, w ostatnich dziesięcioleciach wzrost liczby przypadków tzw „moczenia nocnego mieć pieluchy.” Fakt, że młodzi rodzice wolą stale nosić na pieluchy dla dzieci. Z jednej strony, jest to postępująca wynalazek niezwykle pomocne dla dziecka – skóra jest zawsze czyste i suche, a z drugiej strony, dziecko nie jest w stanie nauczyć się prawidłowego oddawania moczu, dziecko nie jest w stanie w odpowiednim czasie powiadomić rodzica, który chce skorzystać z toalety.

Leczenie moczenia nocnego dziecięcym

Oczywiście, każdy słyszał o tej nieprzyjemnej choroby, zadaje pytanie: „Jak leczyć mimowolnego oddawania moczu u dzieci” Przede wszystkim, leczenie musi być prowadzone pod nadzorem neurologa lub psychiatry. Tylko oni mogą określić przyczynę choroby i spędzić Literacy Survey, która obejmuje różne rodzaje diagnostyki.

W żadnym wypadku nie można winić dziecko lub wstyd go, ponieważ może to spowodować mu głęboki uraz i przestraszyć dziecko. Rodzice powinni sprawdzić dziecko przed pójściem spać iść do łazienki, a także wyjaśnić mu, że konieczne jest, aby zapytać w odpowiednim czasie do toalety. Konieczne jest również, aby ograniczyć spożycie płynów przed pójściem spać i obudzić dziecko w nocy, aby opróżnić pęcherz.

Oczywiście, nie można zrobić bez poważnej kompleksowej terapii z celów leczenia. W celu wyleczenia mimowolnego oddawania moczu u dzieci przepisanych hormony, stymulanty i antydepresanty. Właściwa lek bardzo sprawnie, i połowę czasu promuje szybkie gojenie.

Równie ważna jest terapia, która jest przypisana wraz z przyjmowania leków. Wśród metod leczenia należą hipnozy – klasyczna Erickson – i terapii hypnosuggestive. Nie powinniśmy zapominać, oraz aspekt poprawy klimatu emocjonalnego w rodzinie iw szkole. Ten ostatni punkt jest istotny także w leczeniu moczenia nocnego u dzieci, a także leki.