229 Shares 9032 views

Granat rośnie jak? W jakich krajach rosną granaty?

Kiedy kupujemy w sklepach tych owoców, rzadko myślimy o tym , jak rosnąca granaty i gdzie. To kojarzy nam się z gorącym słońcu południa oraz jasnoczerwony kolor owocu, nawet w zimie przypomina ciepłem i kolorami gorące lato. W naszym artykule będziemy informować czytelnika o tym, gdzie i jak się rozwijać granatu.


Trochę historii

Nawet w czasach starożytnych ludzie przyciągnęły musujące ziarna granatu. W starożytnym Rzymie, dzięki nim ten owoc miał granatum nazwa Malum, co oznacza, jabłko ziarniste. W jeszcze bardziej odległych czasach – epoce faraonów – Egipt granaty uprawiane w Kartaginie. Można sobie wyobrazić, co czyni wielkie wysiłki, aby rozwijać te owoce w Afryce Północnej w palącym słońcu.

Przydatne cechy i właściwości

Owoce granatu zawiera wiele jadalnych nasion (niektóre odmiany około tysiąca), podzielonych na błonach segmentów. Każdy z nich jest otoczona miazgę. odmiany owocowe są podzielone na rodzaje słodkie i kwaśne.

Od dawna wiadomo, że sok z granatu poprawia hemoglobiny tak niezbędnego dla wszystkich krwi i ma normalizujący wpływ na ciśnienie krwi. Kwaśne odmiany tego owocu jest przydatna do spożycia dla cukrzyków, osób cierpiących na nieżyt żołądka, anginy i astmy. Słodka jest bardzo przydatne dla osób cierpiących na choroby układu pokarmowego.

Gdzie rośnie granaty?

Kolebką owoców są strefy podzwrotnikowej i tropiku (Ameryka Północna, Azja Środkowa), w związku z tym wygodnym owoców uprawianych w półpustynnych obszarach o ciepłym klimacie. Gdzie są granaty? Dzisiaj ten owoc jest szeroko uprawiany na Krymie, na Morzu Śródziemnym, Iranu, Azerbejdżanu, Gruzji i Azji Środkowej. W Rosji, granaty można znaleźć w południowej Krasnodar Territory (Anapa, Yeisk, Soczi), a także w gorących regionach Kaukazu Północnego.

Co ciekawe, granaty znaleziono w środowisku naturalnym. Na przykład, na Kaukazie. Nie rośnie na skalistych zboczach, małych zaroślach sosny i dębu, a nawet w słonych bagnach.

Niuanse kultury

W jakich krajach są rosnące granaty, już powiedziałem, jesteśmy teraz powiedział o niuanse jego uprawy. Roślina ta lubi światło i wymaga jasne światło, nie mając cienia. Jeśli granat przeżywa tę wadę, że nie będzie kwitnąć. Tak, że owoce dojrzałe, lato powinno być gorące i bardzo długie. W tym drzewie w zimie mogą wytrzymać temperaturę do 10-12 stopni.

Granat. Jak rosną

Rosnąć to może być i z nasion, ale proces ten jest bardzo pracochłonny i długotrwały. Jest o wiele mądrzejszy zakup sadzonek i uprawiane. Sadzenie drzew w miejscach, gdzie to możliwe zapewnienie dostępu do bezpośredniego światła słonecznego. W pierwszym miesiącu po sadzeniu roślin, podlewane dwa razy lub trzy razy w tygodniu, a następnie proces jest zmniejszona do jednej termin określono powyżej.

Owoce granatu roślina zaczyna doprowadzić do drugiego lub trzeciego roku po posadzeniu. Żyje maksymalnie 50-60 lat. Owocność szczyt osiąga około 8-10 lat życia. Bezpretensjonalność drzewo pozwala rosnąć także wapienia, gliny, kamienistych glebach i na Tworzy kwasowych. Sama granat jest rośliną typu krzewów i wynosi sześć metrów wysokości.

Jak rosną granat w domu

W ujęciu ogólnym, jak i gdzie rosną granaty, już powiedziano. Zwróćmy się teraz do pytania, jak pielęgnować tę roślinę w domu. Z pewnością jednym z rodzaju granatu, który jest popularny wśród fanów domowej uprawy jest karzeł granat. Zaczyna kwitnąć w drugim roku życia. Ta ciekawa funkcja. Proste jak granat zaczyna kwitnąć dopiero w czwartym lub piątym roku.

Jak rosną granat w domu? Do sadzenia roślin karłowatych dostosowane rozległe mały zbiornik, ponieważ system korzeniowy powierzchni tulei. Kompozycja gleby nie jest szczególnie ważna, ale ważne jest, aby słabo kwaśnych.

Granat łatwo uprawiana nawet na parapecie. Najważniejsze – jest to, że roślina nie ma niedoboru światła słonecznego. Im więcej, tym bardziej obfite kwitnienie krzewów.

Kwiaty tej rośliny znajdują się wzdłuż całej korony. Niestety, w domu ich niewielkiej liczby. Odpowiednio, a owoc nie jest tak dużo. Jednak pod uwagę, że nie każdy może się pochwalić takim roślin na swoim balkonie. Owoce karłowatej granatu średnicy osiąga 5-6 centymetrów.

Dwa razy w roku jest to konieczne w celu utworzenia tulei korony. Roślin wiosną przycięte trochę, a jesienią – bardziej dokładnie. Gleba w krzaku powinno być stale wilgotne. granat lato rozsądne, aby utrzymać loggia (balkon), a zimny start, kiedy liście zaczynają spadać, roślina powinna zostać przeniesione do pomieszczenia, w którym chłodnica (żądana temperatura – do 15 stopni). Zima krzew nie karmić nawozów, a wiosną, gdy rośliny mają pojawić się młode pędy, nawożenie wznowieniu.

Mogę rozwijać granat z kamiennicy i jak to zrobić?

Oczywiście, kwestia jak rosnące granaty z kości i czy jego własna rośnie, ogrodnicy odpowiedź jest jasna: to jest możliwe, ale będzie to proces długi i trudny. Rosną rośliny z sadzonek jest znacznie wygodniejsze.

Świeże owoce należy wyciąć z niego dostać nasiona i wysuszyć je na jeden dzień. Nasiona moczy się w mleku przez noc. Następnego dnia sieją w luźnym i dobrze wilgotną glebę, posypać trochę ziemi. Po tym naczyniu z nasion muszą obejmować zwykłą plastikową torbę lub folię i umieścić w ciepłym miejscu i dim. Konieczne jest, aby stworzyć efekt cieplarniany.

Po około dwóch lub trzech tygodni pojawiają się pierwsze pędy. Są rostochku biały. Polietylen jest usuwany, a rośliny są umieszczone w miejscu, z dostępem do bezpośredniego światła słonecznego.

To wszystko. Życzymy powodzenia w produkcji ogrodniczej i upraw zarówno w domu jak iw domku! Oczywiście, ogrodnik amator, który wzbudził w jego granatów ogrodowych, godne oklasków. A jeśli roślina uprawiana w domu, to nie można nazwać egzotyczne.