562 Shares 1077 views

Złamanie biodra wymaga zabiegu chirurgicznego

Tak poważne szkody, złamaniem szyjki kości udowej , nie jest niczym niezwykłym i dotyka głównie ludzi starszych. Wraz z wiekiem, tkanka kostna zmienia swoją jakość, jego ton jest zmniejszona w wyniku czego staje się mniej wytrzymała. Ponadto, osoby starsze często mają takie choroby jak osteoporoza. Występuje, gdy wapń dostaje się do organizmu w niewystarczający lub słabo wchłaniane. Często choroba ta rozwija się w czasie z początkiem menopauzy, co tłumaczy fakt, że kobiety mają złamania szyjki kości udowej występuje 3 razy częściej. W wyniku rozwoju osteoporozy kości stają się kruche, tak że mogą one być po prostu boli siadając na krześle lub uderzyć łóżko.


W przypadku wystąpienia szkody osoba doświadcza bólu w pachwinie, która jest nieznacznie zwiększona, gdy próbuje się ruszyć. Na przełomie stóp uszkodzony stóp jest nieznacznie odwrócił zewnątrz. Jeśli umieścisz poszkodowanego i delikatnie wyprostować kończyn dolnych, ten, który cierpi, będzie krótszy. Oczywiście, rozmiar nogi nie uległy zmianie, tylko umowa mięśnie i pociągnąć ją bliżej miednicy.

Czasami zdarza się, że dana osoba ma złamania szyjki kości udowej, ale nie czuje bólu ostrego i kontynuuje ruch. W tym przypadku nie jest to stan, który nazywany jest „wpływ na pękanie.” W tym przypadku, kości są kruszone, jakby wciśnięta między nimi. Pomoc medyczna dla ofiar wywołuje tylko wtedy, gdy kości drugą zmianę, a tam jest silny ból. Czas nierozpoznany złamanie może prowadzić do bardzo poważnych powikłań. W niektórych przypadkach, osoba nie może być dla obłożnie życia.

Leczyć złamanie szyjki kości udowej jest dość trudne ze względu na anatomicznych cech tego obszaru. Naturalne scalenie jest możliwe tylko w dzieciństwie i okresie dojrzewania. Zachowawcze leczenie u pacjentów, którzy ukończyli znak trzydzieści lat, nie daje pożądanego efektu i ma zastosowanie tylko w przypadku, jeśli operacja jest przeciwwskazane ze względów zdrowotnych.

Obecnie złamanie stawu biodrowego z przemieszczeniem i bez większości leczonych chirurgicznie z użyciem stawu i osteosyntezy. Lekarz w określaniu rodzaju działania muszą uwzględniać wiek pacjenta, stanu zdrowia, a także dane z badań klinicznych i radiologicznych.

Gwoździ – zszywanie fragmentów kości za pomocą gwoździ, śrub i innych konstrukcji metalowych. Jeśli żadne komplikacje, okres zwrotu będzie około 5 miesięcy. Operacja ta nie czyni pacjentów starszych niż 60 lat, ponieważ jest prawdopodobne, że kość nie jest srastetsya. W niektórych przypadkach, po pomyślnym wykonaniu osteosyntezy po pewnym okresie czasu jest martwica głowy i wtedy trzeba kolejną operację.

Endoproteza jest obecnie uważana za najbardziej postępowy i skuteczne leczenie kontuzji biodra. Czas trwania tej operacji jest tylko godzina, a pacjent traci minimalną ilość krwi. Nowoczesna proteza daje możliwość chodzić, opierając się na operowanej nodze, w ciągu jednego dnia. Pełna regeneracja trwa tydzień lub trochę więcej.

W przypadku pacjentów z złamania biodra odgrywa ważną rolę odpowiedniej opieki i rehabilitacji. W niektórych przypadkach, osoba musi przyjść długo w pozycji leżącej na plecach, i mogą wystąpić następujące objawy:

  • atonia jelit i zaparcie;
  • odleżyny;
  • zastoinowa zapalenie płuc;
  • Zaburzenia psychiczne i emocjonalne.

Ale wprowadzenie pewnego wysiłku wszystkie te objawy mogą być zminimalizowane. złamania szyjki kości udowej ma konsekwencje są bardzo poważne. Może to być ograniczenie mobilności dotkniętych nogi i jej osłabienie mięśni, nerwów uwięzienie w okolicy pachwiny. Aby pozbyć się z nich potrwa kilka miesięcy starannie wykonać wszystkie recepty, w tym do zaangażowania się w fizjoterapii i masażu.