755 Shares 3051 views

Kosmonauta Yelena Kondakova: biografia

Artykuł opowiada o kobiecej astronautów, które stanowią najdłuższego pobytu na orbicie Ziemi, jej nagród i rodziny.

początek

Pierwsza kobieta w historii eksploracji kosmosu, popełnione najdłuższy lot był Yelena Kondakova. Kosmonauta dzisiaj patrzy na dwóch udanych ekspiditsii w pozbawionej powietrza przestrzeni, z których pierwsza trwała pięć miesięcy. Jako dzielna Elena był godzien nazywać bohaterem Rosji, ona otrzymała wiele nagród i medali z Rosji i Stanów Zjednoczonych. Jednak po chwili ona podjęła decyzję o opuszczeniu nauki, starając się na arenie politycznej.

To wieloaspektowe doświadczenie sięga ponad znanego kosmonauty Yelena Kondakova. Biografia tej dzielnej kobiety jest bardzo bogata, a wraz z nim będziemy badać poniżej.

Szkół i uczelni lat, astronauci

Elena urodziła się w regionie moskiewskim, Mytischi w 1957 roku, 30 marca. Dorastała jedynym dzieckiem w rodzinie. Oprócz rodziców, Kondakovyh Vladimira Andreevicha i Claudia Siergiejewno był inny syn, Mikhail Vladimirovich, urodzony w 1952 roku, który obecnie jest adiunktem MLTI.

Elena Kondakova rosła bardzo aktywną i bystry dziecko, a do osiągnięcia jej rodzice w wieku szkolnym wysłał ją do szkoły średniej. Po pomyślnym ukończeniu 10 klas oraz które otrzymały certyfikat wtórnego (pełna) kształcenia ogólnego, wejdzie on w Bauman Moscow Wyższą Szkołę Techniczną, które ukończył w 1980 roku w „Produkcja samolotów.” Ponadto, w 1983 roku z powodzeniem uzupełnia dawny Zakład Historii Sztuki i Estetyki All-Union Institute marksizmu i leninizmu. A w czasie, stosunkowo niedawno, w 2006 roku, stała się absolwentem Akademii Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Przygotowanie do podróży w kosmos

Pod koniec Bauman College w 1980 roku, Elena Kondakova zaczyna się rozwijać projekty badawcze, realizacja eksperymentów potrzebnych obserwacji i innych działań badawczych pod nadzorem Rocket i Space Corporation „Energia”. Dzień po dniu, Elena pokazała bardzo dobre wyniki, aw 1989 jej kandydatura została zatwierdzona przez spółkę, i zaleca się w Gagarin kosmonauta Training Center, gdzie następnie przeprowadza wszystkie niezbędne przygotowania. Po upływie Spring szkolenia w 1990 roku dalsze kwalifikacje kosmonauta-badacz otrzymał. Od początku 1994 roku Elena nie szczędził wysiłku przeprowadzenia przygotowania do przyszłego uczestnictwa w XVII na rachunek ekspedycji naukowej do stacji orbitalnej „Mir”, gdzie została zaproszona jako wiodącego członka załogi.

Pierwszy i najdłuższy lot w jej życiu

Dla życia jej dwa długo oczekiwane lotów kosmicznych został osiągnięty. Pierwsze uruchomienie zostało wydane w roku 1994 za okres od 4 października do 9 marca w ośrodku kosmicznym o nazwie „Sojuz TM-20”. W tej wyprawie, zagrała rolę inżyniera pokładowego. Że lot został wymieniony przez długi czas jako jeden z najdłuższych pobytu w przestrzeni. Powrót do Ziemi Elena przybył w marcu 1995 roku, pozostawiając po nich w przestrzeni kosmicznej w czasie trwania 169 dni, 5 godzin i 35 sekund. Oczywiście, był to rekord, bo aż Elena żadna z kobiet nie odważył się wydać tyle czasu na orbicie. Załoga, która obejmowała była Elena, wykonywane wszystkie operacje przypisane do zespołu.

Po powrocie do domu, Kondakova Elena Vladimirovna, astronauta, uderzył długo w ogromnej przestrzeni, który otrzymał tytuł Bohatera Rosji dla ich lotu w czasie promocji Rocket i Space Corporation. Dla spokojnej eksploracji przestrzeni kosmicznej, a także niespotykaną odporność i odwagę Elena Kondakova otrzymał wiele nagród i wyróżnień.

Drugi lot

Na drugim locie przedstawili swoje siedziby, amerykański statek kosmiczny o nazwie „Atlantis”. Dał początek w maju 1997 roku i przebywał w przestrzeni za trochę więcej niż dziewięć dni.

Kondakova Mamy bardzo ciepłe relacje z pierwszej kobiety na świecie, udał się na podbój airless przestrzeń, Walentina Tierieszkowa. Od tamtej pory wciąż młody i niedoświadczony Helen dzieliła jej mądrości, doświadczenia, aby zapewnić konieczną poradę. Valentina Vladimirovna Kondakova spełnione i towarzyszyć podczas wszystkich lotów.

rodzina

Kosmiczna podróż w rodzinie – to znajome. I to nie tylko słowa. Mąż Kondakova i Valery Ryumkin, spogląda na nie mniej niż żony waleczności i honoru. On jest astronautą, który był w stanie znaleźć się w próżni, jak dużo jak cztery razy. Jeśli dodać razem czas, który spędził w przestrzeni, mamy rok – 365 dni życia poza domem, obserwacji i eksperymentów naukowych.

„Wyciągnąłem w tym życiu bilet loterii!” – to zdanie często powtarzane Elena Kondakova w wywiadach. Ona dosłownie wielbi męża i uważa, że to przyzwoity człowiek poznała w moim życiu. Para ma córkę, Eugenia, która obecnie jest studentem na jednej z wyższych uczelni w Moskwie.

Jedyną rzeczą, którą oszczędzono astronautów, jest to, że mają tylko jedno dziecko rośnie. Elena zawsze chciała mieć dużą rodzinę, co najmniej – troje dzieci. Ale los zdecydował inaczej, a wszystkie jego pielęgnacji i niewykorzystane miłosne rodzice poświęcili swoją jedyną i ukochaną córkę.

Hobby i inne działania Kondakova

Jeśli chodzi o hobby Elena Vladimirovna obejmuje teatr, wędkarstwo, czytanie, wędrówki i podróże. Kobieta zawsze była zróżnicowana człowieka – był zainteresowany wszystkim.

Oprócz przestrzeni, Kondakova Elena Vladimirovna próbowali realizować się i jako polityk, ale już po pierwszych wyborach, zdała sobie sprawę, że nie było dla niej i postanowił jak przejść dystans tak szybko jak to możliwe.

Kilka słów na zakończenie

Dlaczego coś na ten temat, który spędził w kosmosie, najdłuższy okres czasu, niż jego poprzednicy, nie mówi zbyt wiele. Trzeci w historii radzieckiego kosmonauty żeńskiej, osoby publicznej, kochającą matką i wierną żoną – to pojawia się przed nami dzielnej kobiety, który poświęcił się nauce, Elena Kondakova. Biografia może słusznie być przykładem i słowem rozstanie dla początkujących jeszcze pionierów kosmicznych. Jedyną rzeczą Elena wyraża żal, że to, że nie może czuć kosmos w całej swej okazałości. Kobieta przez cały czas, który spędziła na orbicie, nie szczęście nigdy nie wykracza poza stacją.