455 Shares 8275 views

Interpretacja i znaczenie Taro: „Czterech mieczy”

Karty tarota – to potężne narzędzie, które pozwala poprzez zrozumienie archetypowych symboli w kontakcie z tajemnicy ukrytej w poziomie podświadomości. Ten artykuł zawiera szczegółowy opis jednego z Minor Arcana – Kwartet mieczy. W różnych wersjach Tarota, ten garnitur jest również takie nazwy: Noże, miecze, noże, sztylety.


krótki opis

W klasycznych pokładach na mapie „4 miecze” przedstawia mężczyznę ubranego w zbroję. Leży na nagrobku, pobyt w ciszy i spokoju, z zamkniętymi oczami i rękami założonymi na piersi w pozycji modlitewnej. Na przednim panelu grobu jest wygrawerowany z mieczem, a na ścianie znajdują się trzy inne ostrze. Również w tle widać okno kościoła Witraż. W niektórych wersjach Tarota na nim ukazuje oblicze Dziewicy Maryi. Najprawdopodobniej rycerz jest w terenie świątyni lub kaplicy.

Interpretacja kart

Praktycznie we wszystkich sprawach Arcane powyżej reprezentuje kunktatorstwo stopu i bezwładność. Jednak ważne jest, aby nie tylko poznać tajemne symbole, ale również czuć się wartość kart tarota. Czterech mieczy zakochanych pokazuje obojętność lub izolację. W sprawach związanych z działalności zawodowej, edukacji i pracy, ona ostrzega, że w najbliższej przyszłości, to najlepiej nie podejmować żadnych znaczących działań. Oraz w sprawach odnoszących się do rozwoju duchowego karty może oznaczać stan medytacji, modlitwą, odosobnienia i ucieczki od zgiełku. Poniżej znajduje się bardziej szczegółowa interpretacja kart w różnych sytuacjach.

kwalifikacje zawodowe

Wartość Tarota „Four Swords” w sprawach kariery wiąże tymczasowy uśpić, pauza i stagnacji gospodarczej. W niektórych przypadkach może to zwiastować lasso zwolnienia, rezygnacji lub emeryturę. Ale chyba mówimy o wakacjach. Jeśli padło pytanie dotyczące projektu artystycznego przyszłych negocjacji lub rozpoczęcie nowej działalności gospodarczej, pojawienie się „Blade 4” w układzie nie jest najlepszy znak. Mapa ostrzega, że w najbliższej przyszłości nie jest pożądane, aby plany i podejmować żadnych poważnych działań. Najprawdopodobniej, próba, aby poruszać się po szczeblach kariery nie uda. W niektórych przypadkach karta mówi o emocjonalnej wypalenia. Na tym etapie konieczne jest zrewidować swoje plany i do refleksji na temat zasadności stosowanych metod.

W sprawach finansowych „4 mieczy” mówi, że w niedalekiej przyszłości, najbardziej racjonalnym rozwiązaniem w trudnej sytuacji, jest gospodarka. Dla tych, którzy w poszukiwaniu pracy, powyższa mapa nie wróży zatrudnienia wkrótce. Interpretacja sąsiednich kart w scenariuszu pomoże w zrozumieniu sposobu działania i perspektyw.

Wartość Tarota „Four Swords” w układzie na temat relacji z zespołem lub partnerów biznesowych oznaczać brak zainteresowania, prostego człowieka, a brak inspiracji dla pomyślnej realizacji projektów twórczych.

Mapa odwrócona pozycja prowadzi do działania. spokojny okres jest zbyt długi i wyjść z tego stanu, musisz zebrać wszystkie siły i dokonać przełomu. Być może trzeba będzie opuścić znajome otoczenie, aby wyjść z własnej strefy komfortu i znaleźć nową drogę.

Interpretacja i znaczenie Taro „Czterech mieczy” w sprawach miłości i związkach

Pojawienie się tego koloru w ręce, dotycząca relacji miłości – nie jest najlepszym znakiem. Najprawdopodobniej to mówi o pewnych trudności i przeszkód, które pojawiają się między ludźmi.

Wartość Tarota „Four Swords” w miłości oznacza samotność, zmęczenie i zimno. Taki stan może trwać bardzo długo. Jeżeli pytający niedawno doświadczył oddzielenie od ukochanej osoby, obecny okres samotności musi przemyśleć wszystko i zrozumieć swoje uczucia. Jak tylko będzie w stanie przekazać prepodnesonny lekcji życia, zaczyna kolejny proiskhodyascheemu leczenia, a ponadto nie popełnić tych samych błędów.

Jeżeli dana osoba szuka pary, pojawienie się „4 mieczy” w scenariuszu zwiastuje marzenia w najbliższej przyszłości. Dodatkowo młodszy arcane wskazuje, że źródłem problemu samotności jest w sercu pytającego. Może on buduje przeszkód dla jego szczęścia. Przyczyn może być wiele: przeszłość rozczarowanie, żal, zwątpienie, niechęć do zmian i do żadnego wysiłku.

Znaczenie Taro „Four Swords” obejmuje inną interpretację. Jeżeli przed ten związek został napięte, wygląd Arkan jest zapowiedzią rozwiązywania konfliktów. W tym przypadku, karta ucieleśnia pokojowego współistnienia i harmonię.

Obrócony stanowisko przedstawia kartę zmianie po długim okresie stagnacji. Sytuacja zmusi osoby opuścić strefę komfortu i zacząć działać. Jest możliwe, że wymagają tego okoliczności trudną decyzję.

Wszystko to nie jest to wyczerpująca lista scenariuszy, który mówi Four Swords (Taro). Wartość w relacji może być interpretowana na różne sposoby, w zależności od strony karty w ramię z lasso.

Samorozwój i wzrost duchowy

Wartość Tarota „Four Swords” w układzie na kwestie samodoskonalenia jest interpretowane jako porady poświęcić czas na rozwój duchowy i przynieść myśli w porządku. Konieczne jest, aby wziąć wolne od aktywności społecznej, codzienną krzątaninę i podjąć rozwoju osobistego.

Odwrócona pozycja wskazuje, że dana osoba była w rozterce. Wynika to przede wszystkim z braku zrozumienia znaczenia swoich działań i przyszłych perspektyw. Być może wziął się kilka rzeczy na raz, to nie przyniosło żadnych rezultatów.

Zdrowie i stan psycho-emocjonalny

W rękach względne zdrowie wyglądu kwartetu mieczy nie jest najlepszy znak. Ten arcane Jr. ostrzega o możliwej choroby i hospitalizacji. Jednakże, nie rozpaczaj zbyt szybko. Karta nie powinna być postrzegana jako śmiertelna omen, i jako ostrzeżenie i rady, aby zrewidować swoje podejście do życia. W tym przypadku mówimy o chorobach spowodowanych nadmiernym obciążeniem, brak odpoczynku, napięcia emocjonalnego i stresu. Dlatego pytający powinien rozważyć odpoczynek i odzyskanie zdrowia fizycznego lub psychicznego. Zignorowanie tych ostrzeżeń los może powodować negatywne konsekwencje.

Najbliższe karty w scenariuszu, aby pomóc zinterpretować charakter choroby, która uniemożliwia Four Swords. Taro, których wartość jest z natury pozytywne, w połączeniu ze wspomnianym lasso powinny być interpretowane jako porady zrobić sobie przerwę, aby poświęcić czas, aby przywrócić zdrowie, relaks i medytację. Obecność niekorzystnych kart takich jak potrójnych mieczy, dziewięć mieczy, śmierć (13), wieża (16) może służyć jako omen poważnych chorób. W niektórych przypadkach jest to nawet całkowitą utratę aktywności ruchowej, śpiączka lub poważnych form zaburzeń psychicznych, takich jak depresja, apatia ciężkiej.

Jednakże, w większości przypadków, „4 kłosa” odnosi się do rehabilitacji: ostrej fazy jest zakończona. Proces odzyskiwania może trwać przez pewien okres czasu, ale przy odpowiednim leczeniu, choroba będzie odwrotu.

Charakter osobowości i aktualny stan umysłu człowieka

Wartość Tarota „czterech mieczy” ma w pierwszym rzędzie państwo, w którym dana osoba przebywa na tym etapie życia. Taka postawa psycho-emocjonalny może być spowodowane przez wyczerpanie nerwowe, stres i zmęczenie. Emocjonalne wypalenie może prowadzić do apatii i depresji. Otoczenia dostrzec człowieka, takie jak obojętny, bezemotsionalno i zamknięte. Znaczenie Taro „Four Swords” (linia prosta) jest ucieleśnieniem skrajny introwersji graniczących mizantropię. Krótko mówiąc, osoba unika kontaktu z innymi i szuka samotności. Jednak to nie jest charakterystyczne dla osoby, jako całości, lecz tylko aktualnego nastroju. Być może z powodu ostatnich rozczarowaniach, czuje potrzebę alienacja być chronione przed światem zewnętrznym. Taki stan pozwala zregenerować.

Wartość Tarota „czterech mieczy” (odwrócony): ludzie zachowują się bardzo impulsywnie, bez jasnego pojęcia o przyszłych perspektyw. Chęć podjęcia obciążeń może spowodować uszkodzenia i pogarszającego się stanu zdrowia. Arch w położeniu odwróconym radzi uspokoić i określić swoje cele.

sytuacja

Jeśli wróżba była poświęcona konkretnej sytuacji, wartość kart Tarota „Czterech mieczy” oznacza okres stagnacji. Na tym etapie lepiej jest nic nie robić. Najprawdopodobniej, próba do niczego nie uda się w niedalekiej przyszłości. Nadszedł czas, aby przemyśleć przeszłości przekonania, myśleć o przyszłych planach i priorytetach. Ale nie powinniśmy pozwolić rzeczy według własnego rytmu i odmówić rozwiązać problem. Być może to, co dzieje się w chwili obecnej będą ważne po pewnym okresie czasu.

Inna interpretacja – wymuszone opóźnienie ze względu na okoliczności zewnętrzne. Inne karty pomoże zrozumieć przyczyny. Obecność w scenariuszu trójek i dziewiątek miecze mówi pogorszenie stanu zdrowia.

Połączenie z innymi lassos

Interpretacja różnych kombinacji jest nie mniej ważne niż zrozumienie każdej karty indywidualnie. Pojawienie się łukiem w scenariuszu jest w stanie przynieść nowe niuanse w postrzeganiu sytuacji, aw niektórych przypadkach całkowicie przekształcić się zdrowym rozsądkiem, ujawniając nieznane dotąd aspekty tego, co się dzieje. Sinister wróżby niekorzystne karty Arcana z pozytywnym offset.

Znaczenie Taro „Four Swords” w połączeniu ze starszą Arcane:

 • 0 – "Fool", "Fool", "głupi". Obecnie okoliczności są takie, że najlepszym rozwiązaniem byłoby tymczasowe zatrzymanie i przeoczeń. Zapewni to możliwość powrotu do zdrowia i uzyskać jasność. Być może teraz nie ma sensu robić nic, więc najlepiej po prostu puścić sytuacji.
 • 1 – "Wizard", "The Wizard". Cisza przed burzą. Trzeba zebrać siły i przygotować się do przyszłych wyzwań. Ale nie rozpaczaj. Być może mówimy o egzaminach, wystąpień przed publicznością lub złożonych negocjacji.
 • 2 – „Kapłanka”. W celu znalezienia właściwych odpowiedzi na swoje pytania, należy poświęcić czas na zebranie informacji i ustalania priorytetów.
 • 3 – "Empress". Jest to konieczne do oceny własnych możliwości i trzeźwe spojrzenie na to, co się dzieje.
 • 4 – "Cesarz". Wszystkie konflikty są w przeszłości. Połączenie tego z głównych Arcana „4 mieczy” zapowiada w niedalekiej przyszłości pokojowego współistnienia i wzajemnego zrozumienia.
 • 5 – „Hierofant” Ostrza i kwartet ucieleśnia stan modlitwa, spowiedź i oczyszczenie z grzechu. W szerszym znaczeniu, to kombinacja wskazują, że nadszedł czas, aby odejść od przeszłości krzywd, frustracji i poczucia winy. Te negatywne emocje są przeszkodą do sukcesu.
 • 6 – "Lovers". Tymczasowe oddzielenie od ukochanej osoby.
 • 7 – "Chariot". Połączenie tych kart zwiastuje poprawkę wkrótce. W celu przezwyciężenia przeszkód trzeba zebrać i zmobilizować swoje siły. Entuzjazm i duch walki pomogą zrealizować nasze plany.
 • 8 – "The Power". Ty przecenić swoje siły i barki ciężary. Na tym etapie życia, że ważne jest, aby sprawdzić swoje cele, priorytety i trzeźwo ocenić swoje możliwości i zasobów.
 • 9 – "Pustelnik". Wartość Tarota „Four Swords” jest ściśle związana z dziewiątego Major Arcana. Połączenie tych kart tylko wzmacnia znaczenie każdego z nich. Pojawienie się w scenariuszu takiej kombinacji należy traktować jako porad na relaks w prywatność. Czas ten może być poświęcona medytacji, modlitwy lub po prostu przemyśleć swoje plany.
 • 10 – "Koło Fortune". Nowy pęd, który będzie zachęcać i inspirować do dalszych osiągnięć. Okres spokojny dobiegła końca. Nadszedł czas, aby podjąć działania.
 • 11 – "Sprawiedliwość". Konieczne jest, aby zrobić sobie przerwę w celu zrównoważenia sprzeczność, należy rozważyć perspektywy i określić właściwy kierunek dalszego działania.
 • 12 – „Wisielec”. W chwili obecnej najważniejszą rzeczą wnieść swój stan psycho-emocjonalny do normy.
 • 13 – "Śmierć". W tej chwili, osoba musi opuścić codziennych troskach i poświęcić czas na rozwój duchowy. W niektórych przypadkach, kombinacja arkanów może zapowiadać pełną zrzeczenie się światowego życia i opieką pustelnika.
 • 14 – "Moderacja". Okres rehabilitacji po długiej chorobie, depresji i stresu. Proces gojenia może być powolna, ale w końcu wszystko będzie dobrze.
 • 15 – "The Devil". Do poddania się, aby przejść przed własnymi przekonaniami i działać na jego niekorzyść.
 • 16 – "Wieża". Lenistwo i kunktatorstwo (odwlekania ważnych rzeczy na później). Dalsze opóźnienie może mieć negatywny wpływ na jakość swojego życia.
 • 17 – "Star". Nadzieja na korzystny wynik zdarzeń i wiara w lepsze.
 • 18 – "The Moon". Taka kombinacja może wskazywać na chorobę fizyczną lub zaburzenia stan psychiczny.
 • 19 – "The Sun". Wakacje, podróż do ciepłego kraju.
 • 20 – "Trybunał". Odzysk i korzystny wynik.
 • 21 – "The World". Gojenie. Okres kłopotów dobiegła końca.

karta dnia

Cztery miecze (Tarot), którego wartość polega na bezczynność i odpoczynku, w tym przypadku, Rada nie podjęła żadnych działań. To dzień, na ile to możliwe, to najlepiej spędzić w samotności. Zaleca się również, aby powstrzymać się od podejmowania ważnych decyzji. Dalszych działań należy poczekać na odpowiedni moment.