376 Shares 6232 views

Agrest Masheka: opis odmiany

Masheka Agrest – bardzo znanych odmian opracowanych przez hodowców białoruskim. Jednym z najbardziej smacznych i zdrowych odmian wszystkich rodzajów agrestu. Pomimo bardzo wysokiej kaloryczności (nieco mniej winogrona), te owoce bardzo użyteczne ze względu na ich zawartość potasu, magnezu, miedzi, pektyna, oraz rozmaite kwasy organiczne. Obecność wysokiego stężenia witaminy C, rutyna i fosforu mogą być stosowane zarówno pomaga przezwyciężyć zarówno w postaci świeżych owoców i liści jej zaparzania herbaty.


Lecznicze właściwości agrestu Masheka

Agrest muszą być obecne w diecie osób ze skłonnością do nadciśnienia tętniczego, choroby naczyniowe, miażdżyca, i serca. Bardzo przydatny będzie dla tych, którzy mają problemy z wątrobą i układu moczowego z powodu ogromnego choleretic efekt i moczopędne. Prawdopodobnie jedynym wyjątkiem jest, gdy nie można jeść agrest, są choroby żołądka, na przykład zapalenie błony śluzowej żołądka i jelit. Ze względu na wysoką zawartość kwasów i błonnika, w tym jagoda może tylko pogorszyć stan przewodu pokarmowego.

Agrest Masheka: opis odmiany

Gatunek agrest Masheka jest średniej dojrzewania. Ale mimo dość długo czekać, co roku każdy krzew sprawia wielkie żniwo słodkich jagód są bardzo smaczne, z lekkim przyjemnym kwaśności. Bardzo gruba skórka owoców agrestu Masheka kryje się bardzo kruchy i soczysty myakost z dużą ilością nasion. Zewnętrznie jagody się nieznacznie wydłużone, owalne i mączniaka. W momencie pełnej dojrzałości trwa od barwy czerwonej cegły. Zasadniczo wszystkie jagody w jednym rozmiarze, wadze około czterech gramów każda. Jeśli z jakiegoś powodu nie masz czasu, aby zebrać je w okresie dojrzewania – to nie jest przerażające, ponieważ są one już dawno powiesić na krzaku i nie traci swoich właściwości. Główną zaletą tej odmiany są odporne na silne mrozy, nie wiele rozprzestrzeniania krzew i doskonałą jakość plonu.

Przygotowania do zimy agrest

Te dojrzałe i soczyste owoce mogą być spożywane nie tylko świeże, ale również gotować od nich dżemów, napojów owocowych oraz syropów. Masheka agrest – najlepsza odmiana do produkcji dżemu na zimę. Proces gotowania jest bardzo prosta – trzeba umyć i wysuszyć lekko niedojrzałe owoce w ilości jednego kilograma. Jest bardzo ważne, aby przebić lub nacięcie w każdej jagody, które podczas gotowania nie pęknie. Przetrwać owoce w zimnej wodzie przez około godzinę, po tym czasie gotować syrop dwóch szklanki wody i pół kg cukru. Usuwanie wody z wrzącego syropu i wlać agrest. Gotować do miękkości i, jeśli trzeba, dodać szczyptę wanilii na końcu.

Bardzo smaczne jam jest wykonany z agrestu i pomarańczy. Na zwoju przez rozdrabniacz mięsa równej ilości pomarańczy i agrestu i wlać cukier w ilości połowy części. Wymieszać dokładnie i szybko rozszerzył w wysterylizowanych słoików. Zamknij pokrywę nylon i wysłać go do przechowywania w komorze chłodziarki. To „na żywo” jam będzie zachować maksimum smaku i witamin.