688 Shares 5594 views

Unicorn: Symbol i jego znaczenie. Unicorn w heraldyce

Jednorożec jest jednym z niewielu mitologicznych stworzeń, które są uważane za użyteczne w niemal wszystkich tradycji. We współczesnym sensie jest tajemnicza piękny koń z jednego rogu. Tradycyjny Unicorn – symbol, który jest przedstawiony w nieco inny sposób: kozie brody, ogon lwa i rozszczepione kopyta.


Historia jednorożca jako symbol

Jednorożce dumni z miejsca, w mitologii greckiej, chińskiej tradycji, sztuka Doliny Indusu i Indiach. Greckich pisarzy, w tym Pliniusza Starszego i Arystotelesa o nich w swoich pismach. Co najmniej osiem odniesienia do jednorożca jest zawarta w Starym Testamencie z Biblii.

W sztuce średniowiecza, jednorożec – symbol o znaczeniu religijnym. Według legendy, piękna dziewczyna na obraz Matki Boskiej był w stanie złapać tego cudownego zwierzęcia i oswoić taki sposób, że zwierzę ufnie położył głowę na kolanach.

Tutaj, jednorożec – przemyślenie charakteru wcielenia Chrystusa i Jego śmierć została uznana za męki Chrystusa. Pagan obraz konia z jednym rogiem stał wysoko cenione przez Kościół.

magiczne jednorożce

Unicorn – symbol magii. Jego magiczne moce są również legendarne. Jego róg jest twardszy niż diament najbardziej trwałe, to jest w stanie zneutralizować trucizny. Łzy jednorożca może leczyć rany, zarówno fizyczne i smutki serca. Niektóre z nich mogą latać i mówić do wszystkich rodzajów innych istot żywych. Magical Unicorn – symbol wolności, uzdrowienia i urody. Potężne magiczne różdżki były w jego jednorożec rdzenia włosa, a jego krew może wyleczyć osobę, która umiera.

Co robi jednorożec jako symbol?

Legendarny biały konia lub konik jednym klaksonu jest symbolem czystości i niewinności mitologii Europejskiej. Tylko dziewica może złapać i oswoić. Jaka jest wartość tego znaku?

  • Ochrona. Unicorn – obrońcą i opiekunem wszystkich dziewic. Jego róg ma magiczną moc uzdrawiania i jest popularnym składnikiem leków średniowiecznych. To było potężne antidotum i ochronę przed złem.
  • Cnota. Biały Unicorn jest symbolem godności, czystości i czystości.
  • Miłość i harmonia. Jednorożce są związane z świetle księżyca, miłości, harmonii i zrozumienia. W średniowiecznej Europie, delikatny stwór stał w opozycji do lwa, co stanowiło bardziej gwałtowny wpływ słonecznej.
  • Inną wartość symbolu jest związany z odwagą, siłą, a czasem z przemocy.

Jednorożce w heraldyce

Jednorożec jest również wybitnym i znacząca postać w symboliki heraldycznej i wydają się zwykle spirali róg czerwony, czarny lub inny kolor.

Unicorn w heraldyka 15 wieku jest profilowana z ogonem i kopytami kozła lwa, symbolizującej usunięcie kajdan niewoli. Został on wywołany przez świętego stanu jednorożca w czasach średniowiecznych. Staje się coraz bardziej wyrafinowane, to było związane z atrybutami Chrystusa, Ducha Świętego i Maryi Dziewicy.

Te samotne stworzenia reprezentował model życia monastycznego. Komunikacja z Duchem Świętym uczynił im symbol mistycyzmu i wartości duchowych. W Szkocji, dwa jednorożec przedstawiany na królewskim herbem, brytyjski herb przedstawia jednorożca z lwem.

Wiara w jednorożce

Ze wszystkich mitycznych i legendarnych stworzeń z łuszcząca smoka przebiegły sfinks, jednorożec zawsze była najpiękniejsza i najbardziej ukochany. Jednocześnie zaciętej i dumny był szlachetny i uprzejmy. Chociaż wiele magicznych stworzeń zwiastunem niebezpieczeństwa Unicorn wykorzystywane przynieść szczęście. Europejczycy od wieków wierzyli w ich istnienie, gdyby było prawdziwe zwierzę, które mieszka w obcym kraju, na przykład w Indiach, Persji i Abisynii. Uznano, że nie było to magiczne stworzenie, ale tylko próbka zoologii zagranicznej. Obecnie nie ma chyba nikogo, kto wierzy w ich rzeczywistej egzystencji.

Opis jednorożce

Jeden został znaleziony fragment opisujący nieznanego zwierzęcia wykonany Fotiey, patriarcha Konstantynopola (około 810-893 lat pne). Pisze on:

„W Indiach istnieją dzikie osły, taki wielki jak koń, a nawet więcej. Ich ciała są białe, z głowami ciemnoczerwony, niebieskawe oczy, a oni mają róg na czole przez długość łokcia. W dolnej części tuby, odległość około dwie ręce od czoła, jest biały, w środku – czarne, górna część jest ognisty czerwony. Ci, którzy pić z kubka wykonane z niej są odporne na napady padaczki, a nawet trucizny, pod warunkiem, że przed lub po przyjęciu trucizny piją wino, woda lub inny płyn tych kubków. Kostek są bardzo piękne. Zwierzęta te są bardzo silne i szybkie, ani konia, ani żadne inne zwierzę nie może ich wyprzedzić. "

żeński symbol

Według legendy, jednorożec – symbol dla kobiet. Wierzono, że może to tylko złapać czystą młodą dziewicę z czystymi myślami. Często na dawnych obrazów i rękopisów można zobaczyć obraz z tych szlachetnych zwierząt z pięknych młodych dziewic.

Unicorn w Kanadzie?

Głównie żadnej wzmianki o jednorożce są związane z Chin, Indii i Afryki, jak również ufne średniowiecznej Europy, który charakteryzuje się przekonaniem we wróżki, gobliny i smoki. Co wspólnego mają w Kanadzie i Unicorn? Symbol kraju wygląda jak koń z rogami na czole? On znajduje się teraz na ramionach Anglii i Szkocji, a to jest również związane z nimi legendy.

Jak dla Ameryki Północnej, to jest naprawdę w czasach dinozaurów żył nieproporcjonalnych rogate stworzenia, które może przebić jego róg kilka innych dużych zwierząt. Należą podrzędu Ceratopsy (centrozaur). Te stworzenia przypomina gigantycznego nosorożca, który był bardzo porywczy i gwałtowny, a należały do okresu kredowego. Jak wiadomo, ponad sześćdziesiąt trzy miliony lat rozdzielenia ostatnich dinozaurów prehistorycznego człowieka. Niemniej jednak, na początku skamieliny pomogły w podsycaniu pomysł, że takie duże wspaniałych stworzeń takich jak smoki i jednorożce, gdy przemierzały ziemię.

W przyrodzie istnieją tylko dwa zwierzęta, które mają jeden nosorożec róg i Narwhal. ostatni kieł może mieć długość do 3 metrów. To było naprawdę mityczny morze koń z rogiem. Życie w morzach arktycznych, w tym na wodach północnych Kanadzie, Narwal jest obecny w wielu kanadyjskich herbami. Zwierząt, w tym byki, jelenie, lwy, gryfy, jednorożce – silnych, szybkich i często wściekły, są powszechne w heraldyce.

Unicorn jako zwierzęcia krajowego

Co dziwne, ale oficjalna zwierzę Szkocji jest Unicorn. Fantastyczna postać może wydawać złego wyboru dla zwierzęcia narodowego kraju, ale to nie jest dla państwa, chwaląc jego miłość do długiej historii mitach i legendach. Od 12 wieku była to szkocka Jednorożca heraldyczny symbol, który uczestniczył w wczesną postać szkockiego herbu Williama I.

Unicorn czczony przez starożytnych Babilończyków i ich pisemnych opisów znaleziono w tekstach starożytnych Persów, Rzymian, Greków i starożytnych uczonych żydowskich. W mitologii celtyckiej, jednorożec Szkocji symbolizować niewinność i czystość, uzdrawiającą moc, radość, a nawet samo życie, i uważany za symbol męskości i siły. Podczas panowania króla Jakuba III (1460-1488) wprowadzono złote monety z wizerunkiem mitycznego stwora z jednym rogu.

Unicorn dzisiaj

Ludzie zawsze fascynowała wszystkich rodzajów potworów i mitycznych stworzeń. Postać ta bajka jest dziś niezwykle poszukiwane i popularne. Wizerunek jednorożca występuje w filmach, literaturze, bajek, komiksów. W sklepach z pamiątkami można kupić różnorodne figurki, biżuteria, bibeloty wszystkich rodzajów i rozmiarów.