710 Shares 8805 views

Art Deco we wnętrzu

Art deco (aka Deco, lub jak to nazywa piękne fanów, „Style Star”) miesza się w sobie wszystko co najlepsze z różnych dziedzin projektowania wnętrz. Szyk i kubizm, egzotyczne i nowoczesne – bardzo różne, pozornie, szczegóły można zobaczyć w domach i apartamentach, urządzonych w stylu art deco.


Jego nazwa – Art Deco, „Sztuka” – styl dostał nazwę wystawy, która odbyła się w Paryżu w 1925 roku. Nazywana była et Exposition Internationale des Arts decoratifs Industriels Modernes, co tłumaczy się jako „Międzynarodowej Wystawie Nowoczesnej Sztuki Dekoracyjnej i Przemysłowej.” Niektórzy ludzie uważają, że to pierwszy w stylu Art Deco zostały urządzone luksusowych transatlantyków. Art Deco nie ma niczego o nazwie „Star Style”, gdyż zyskała ogromną popularność w Hollywood w tym czasie. Niósł ze sobą najnowszy luksus, która znalazła swój oddźwięk w sercach figur show-biznesu. Art deco jest uważany za architektoniczny styl i wnętrze, większy nieodłącznym pierwszej połowie XX wieku, ale obecnie istnieje wiele miłośnicy opływowych form mebli wykonanych z drewna i wysokiej jakości elementów afrykańskich i indyjskich egzotyki.

„Dominująca” uważa sztuką dekompresyjnego art nouveau, który bezproblemowo przeplecione elementy kultury etnicznej Wschodniej, i dlatego pomyślenia geometrie mogą być blisko gładkie krzywe. W czasie, gdy art deco został dopiero zaczyna się rozwijać, w domach urządzonych w tym stylu, można znaleźć najdroższe materiały dla przemysłu meblowego i szczegóły wnętrza. Byli jak diamenty i kości słoniowej, skóry krokodyla, perły i najcenniejszych lasów. Oni przylega chrom, beton, szkło i aluminium. Wyglądało to bardzo odważny i tak robi ogromne wrażenie na ludzi, po raz pierwszy, który go widział.

„Style Star” przeprowadza wiele elementów związanych z twórczości ludowej. Część wnętrza w stylu art deco pokój może przypominać artysta, muzyk lub kolektor – tyle jasne, stylowe i drogie przedmioty zostały zebrane w jednym miejscu. Popularność zyskał geometryczne kształty, misternie zakrzywione linie i innowacje, takie jak ozdoby w postaci klawiszy fortepianu.

Stopniowy zanik Art Deco w drugiej połowie XX wieku przyczyniły się dwa czynniki: rozwój produkcji masowej i drugiej wojny światowej. W tym okresie, art deco wszyscy byli bardziej skłonni zadzwonić zbyt efektowny i zarozumiały, ale w końcu nie doszło do ostatecznego upadku.

Art Deco, ale to nie był koniec wszystkiego. Pod koniec XX wieku ożył Uważa ze względu na szeroką dystrybucję jasnych obrazów graficznych. Nie zapomnij również, że styl art deco związane z urokiem filmów przedwojennych, które również pomógł mu ponownie osiągnąć sukces.

Nowoczesny art deco styl różni się nieco od tego, co było modne w 1920 roku. Jeśli chcesz zaprojektować swój dom w stylu art deco, oto kilka wskazówek:

  1. Użyj bardziej kontrastów. Ściany w pastelowych kolorach i ciemne lub jasne meble są uważane za klasykę „styl gwiazd”.
  2. Meble tapicerowane – to także jeden z głównych cech Art Deco. Obejmuje fotele i sofy oraz tafty i fotele tapicerowane. Wszystkie głównie jasne, rzucające się w oczy kolorom, czarne, czerwone, cyjanowe albo fioletowy.
  3. Ważną rolę odgrywa rocznika, antyki, egzotycznych pamiątek, drogich dekoracji i innych podobnych luksusów. „Style Star” pozwala bogatym człowiekiem narażać ich statusu i pozycji finansowej.
  4. Można użyć zarówno meble klasyczne i etniczne stylu. Jednym z ciekawszych pomysłów Art Deco mieści się w produkcji krzeseł i foteli, podłokietniki, które są przedłużeniem nóg.
  5. W produkcji mebli jest jedynie tablica wysokiej jakości drewna, korzystnie skały. Może to być drzewa róża, Madrona, jesion lub klon.
  6. Oświetlenie sprawiają, miękkie i rozproszone w całym pomieszczeniu. W ten sposób będzie on poprawnie odbierać cały nacisk umieszczony przez użytkownika.
  7. Nie wahaj się umieścić kilka dużych wygodnych sofach i szkła i stoły ze stali chromowanej. To właśnie te kontrasty w jego dzień przyniósł stylu Art Deco na szczycie sukcesu.