534 Shares 9899 views

Jakie rodzaje tytoniu do fajek wodnych?

Fani palenia fajki wodnej wie, że ta procedura musi zestaw różnych akcesoriów. Oprócz węgla, folii, specjalne pincety i chłodziwa potrzebne najważniejszy składnik – tytoń. Na jego wybór zależy od zakresu przyjemności, które można uzyskać palacz. Istnieją różne rodzaje tytoniu rur wodnych, które są zasadniczo różne od siebie.


Głównym produktem

Uważa się, że pierwsi muzułmanie Szisza został wynaleziony w jednym z krajów wschodnich. Wiele z nich wciąż walczą o prawo do noszą dumną nazwę twórca niezwykłego urządzenia do palenia. Jednak niektórzy badacze nie zgadzają się z tym stwierdzeniem. Po pierwszym otwarciu tytoń Indianie. Ponadto, nie występuje podczas archeologów wykopu niezidentyfikowanych urządzeń przypominający rurę lub fajki. Być może w tym kraju, taka metoda jest znana od wielu wieków. Ale niewielu ma specjalnego urządzenia. Trzeba mieć pewne akcesoria do niego. Oprócz brykietów węglowych (tabletki) i specjalne pęsety są bardzo różne rodzaje tytoniu do fajki. Byli tylko trzy, ale każdy z nich ma swoją własną historię i stworzyć przyczynę. Wiadomym jest, że pierwotnie używane w takich urządzeniach zwykły arkusz tytoniu.

Bezpośrednio przed użyciem, musiał przejść specjalną procedurę:

1. Po pierwsze, liście musiała być moczone w wodzie. To pozwoliło oczyścić produkt przed szkodliwym smoły.

2. Następnie, produkt powinien mieć dobry wycisnąć. Miał być mokra i lekko wilgotne.

3. Po tym, w zależności od rodzaju fajki powinno albo posiekać i umieścić w filiżance lub wkręca się na niego, jak papieros.

Wszystkie rodzaje tytoniu do fajek wodnych nastąpiły dokładnie w tym głównego produktu, który został nazwany „Tombak» (tombak). To słowo ma korzenie tureckie. I palić fajki w tej formie głównie w Turcji, Iranu i Syrii.

Ulepszona kompozycja

Wiadomym jest, że nikotyna zawarta w liściach tytoniu, w kontakcie z ciałem ludzkim wrażenie łagodnej euforii. Wiele dym, aby osiągnąć ten szczególny stan. Ale w miarę upływu czasu, ludzie nauczyli się produkować i inne smakołyki z procesu. Zauważyli ciekawą funkcję. Jeśli liście są wstępnie impregnowane ze słodkim kompozycji, a następnie podczas palenia dym dostaje niezwykłą przyjemny zapach. To było wtedy, że nowe rodzaje tytoniu do fajek wodnych:

1. Jeden z nich jest mieszanka krajanki tytoniowej o syrop. A liście wykorzystywane do tego celu, suchy, bez uprzedniego moczenia. Zawierają one dużo nikotyny i smoły postronnych. W połączeniu z melasą masa staje się czarny. Taka kompozycja jest nazywany „zhurak» (Jurak). Takie mieszaniny są bardzo popularne w Pakistanie, Indiach i Arabii Saudyjskiej.

2. Przez lata, ludzie stają się bardzo ostrożne o dużej zawartości nikotyny w produktach tytoniowych. Przemysł w wielu krajach zaczęły produkować mieszankę z niską zawartością. Nie zatrzymuj się na bok i miłośnicy shisha. To wynalazł nowy rodzaj tytoniu o nazwie „oleje» (m`asel). Jest produkowany w dwóch wersjach: z lub bez aromatu.

Każdy z tych Szisza tytoń jest dobry na swój sposób.

świadomego wyboru

Każdego palacza swój własny smak. Ktoś taki jak aromatem kwiatów, inni wolą owoce lub przyprawy. Zgodnie z tą zasadą, przemysłu i produkuje różne tytoniu do fajki. Gatunki z tym produktem dość dobrze reprezentowane w sieci handlowej. Dziś każdy może przyjść do sklepu i kupić nie tylko fajki, ale również wszystkie niezbędne akcesoria do niego. Początkujący palacze, oczywiście, chcę spróbować jak najwięcej różnych gatunków i odmian tytoniu. Ale ludzie z doświadczeniem już wybrać i znaleźć lepszą opcję. Do badania popytu konsumpcyjnego każda firma stale prowadzi badania socjologiczne, aby dowiedzieć się, że woli kupującego masowej.

W rezultacie, kilka lat temu stało się jasne, że większość ludzi, na tyle dziwnie, wybrali mieszaninę smaku jabłkowym. Bardzo małe ilości preferowanego smaku truskawek, mięty, mango i cappuccino. Ale co roku wybór zostanie zmieniona, a różne opcje są możliwe w przyszłości.

wiodący producent

Palenie tytoniu do fajki produkowanego w zakładach produkcyjnych w różnych krajach. Jego skład jest prawie taka sama na wszystkich. W takiej mieszaninie zwykle zawiera melasę, liść tytoniu (lub miód), glicerol, różne substancje smakowo-zapachowe i konserwujące czasem. W rzeczywistości, wszystko to – „Maselli” – najbardziej popularne rodzaje tytoniu do fajki. „Alfaker» (Al Fakher) – jeden z największych i najbardziej znanych firm, która zajmuje się ich produkcją.

W ostatnich latach firma zdobyła międzynarodowe uznanie i stał się prawdziwym liderem w swojej dziedzinie. Produkuje całą serię produktów o różnych smakach:

  • owoce;
  • Arena;
  • Złoty;
  • krem;
  • specjalna;
  • bez użycia tytoniu.

Znawcy kalianu wybiera te produkty z doskonałej jakości, bogatej palecie niezwykłych smaków i niską zawartością nikotyny. Firma posiada stosunkowo młody. Fabryka znajduje się w Ajman, w tym roku było tylko 16 lat. Ale tym razem wystarczyło cały świat do uznania jego wyższość.