195 Shares 7622 views

Gladilin Anatolij Tihonovich: Biografia

Gladilin Anatolij Tihonovich – przedstawiciel tzw antyradzieckiej prozy. Jego kariera rozpoczęła się w 1965 roku wraz z publikacją "The Chronicles of Viktora Podgurskogo czasów". W latach „odwilży”, jego nazwa grzmiał w kręgach literackich. Prace Gladilina są na równi z książek przez autorów takich jak Aksenov, Okudżawy, Voznesensky, Jewtuszenki, Ahmadulina.


biografia

Gladilin Anatolij Tihonovich urodził się w 1935 roku w Moskwie. Studiował w Instytucie Literackim. Gorzka, ale jej nie skończyć. Raz w „Młodzież” opublikował pierwsze prace długa stagnacja zaszły w pracach. Na szczęście, pisarz otrzymał zaproszenie w gazecie „Moskowskij Komsomolec”, za który na krótki czas do pisania artykułów.

Gladilin Anatolij Tihonovich pracował przez kilka lat w redakcji studiu filmowym. Gorkiego. W latach sześćdziesiątych, pisarz zaczął wykazywać się jako aktywną postacią publiczną. Na przykład, mówił w uzasadnieniu pisarzy Sinyavsky i Daniel podczas głośnego procesu.

W 1972 Gladilin Anatolij Tihonovich opublikował powieść „Prognoza na jutro”. Kilka lat później pisarz wyemigrował. Ponad trzydzieści lat, mieszka we Francji.

Scenarzysta i sześćdziesiątych

W czasie odwilży, kiedy literatura była dla narodu radzieckiego jedyny wylot, proza Gladilina zajmują stosunkowo skromne miejsce. W latach sześćdziesiątych, magazyn „Youth” został zobowiązany przez miliony kopii znanych autorów, których prace później klasyki. Kreatywność bohaterem artykułu została szybko zapomniana rodaków.

Gladilin Anatolij Tihonovich, którego biografia opracowała typowe pisarzy sześćdziesiątych i siedemdziesiątych (trudności w pracach wydawniczych, emigracja), w swojej książce stara się odpowiedzieć na pytanie, jak żyć w tym trudnym czasie, nie powtarzać błędów swoich ojców. „Ewangelia Robespierre” – historia, dedykowane rewolucjoniści. Ostatnia praca napisana w ZSRR – „Prognoza pogody” – udało się wydrukować tylko w Niemczech. Gladilin Anatolij Tihonovich, którego książki zaczęły pojawiać się na początku lat sześćdziesiątych, jest często porównywana z pisarzem Fransuazoy Sagan.

młody autor

Gladilina pierwszy produkt, który miałem przyjemność czytać czytelników radzieckie, został napisany, kiedy autor był ledwo dwadzieścia. Został on w porównaniu do francuskiego powieściopisarza Sagan. Po tym wszystkim, literacki ścieżka słynnego pisarza, też zaczął bardzo wcześnie: w wieku siedemnastu lat. Jednak różnica polegała na opłatach. Sagan wygrał na swojej pierwszej powieści, ogromne sumy. To może w przyszłości być całkiem wygodnie, jeśli nie marnotrawstwem i rozwiązły tryb życia. Gladilin otrzymał również jego debiutanckiego dzieła, „Kronika Viktora Podgurskogo” grosze.

Anty-radziecki pisarz

Gladilin Anatolij Tihonovich, którego prace wywołały rezonans w latach sześćdziesiątych, jest zdania, że pracownicy cenzury o nazwie „niepatriotyczne”. Wiadomym jest, że ten pisarz w swoich młodszych lat prowadził jasne, bogate życie. Znał wybitne aktorki teatru i kina. Wśród jego bliskich przyjaciół był i Marina Vlady, który w pierwszych latach jego pobytu w ZSRR, nie mogąc realizować swoje romantyczne przekonania naiwności, prozaik raz zadał retoryczne pytanie: „Dlaczego jesteś taki anty-sowieckiego”. Aby odpowiedzieć na to, powinno się urodzić i rozwijać się w tym kraju. Ale pomimo ogólnego konsensusu Gladilin nigdy nie był dysydentem. Nie marzą o obaleniu reżimu sowieckiego i uwierzył, że jest zawsze.

Pierwszy wyjazd na Zachód

Dla człowieka, który żył swoje życie za „żelazna kurtyna”, Europa zdawała się być ziemią obiecaną. W 1962 roku grupa pisarzy radzieckich odwiedził Paryż. Jako część jej było i Gladilin. Dla pisarzy obserwował KGB. Zabrano ich do „miasta zakochanych” zgodnie ze ścisłymi instrukcjami. Mimo ciągłego monitorowania, pisarz został uderzony. Paris wydawało mu się rajem. Dopiero rok później Gladilin sobie sprawę, że to jest jedna rzecz, aby odwiedzić to miasto jako turysta, zupełnie inna – tu żyć.

emigracja

Podobnie jak wielu innych pisarzy minionego półwiecza Gladilin został zmuszony do opuszczenia kraju, aby uniknąć aresztowania. Ponadto, wiele prac zostały zachowane, które nie zostały pominięte radziecką cenzurę w biurku. Pisarz wyemigrował. Ale rok później przyznał, że gdyby wiedział o zbliżającym się restrukturyzacji, nigdy nie opuścił Związek Radziecki. Na Zachodzie, była wolność. dzieła literackie w Paryżu nie jest cenzurowane. Ale nie było czytelników.

W Paryżu Gladilin zmusił się, by zapomnieć, że jest znanym pisarzem. Dostał pracę w organizacji „Radia Swoboda”. Fellow pisarz stał się wybitni pisarze radzieccy, którzy zostali również zmuszeni do opuszczenia Związku Radzieckiego raz. Dziennikarstwo zafascynowany Gladilina. Fiction poszedł w zapomnienie.

książki

W domu Gladilin udało się opublikować trzy prace. Wśród nich – powieść historyczna „Sny Shlisselburg Fortress”. Bohaterem książki – Ippolit Myszkin, próbował zabrać z Syberii Czernyszewskiego. historia „Tajemnica Zheni Sidorową” został opublikowany w ZSRR.

W Paryżu Gladilin napisał „Wielki dzień bieg”, „Cypress w śniegu” i działa kilka dokumentalny.

Inne książki Gladilina:

  1. „Dym w oczy.”
  2. „Wieczna podróż.”
  3. „Miecz Tamerlana.”
  4. „Cień rowerzysty.”
  5. „Generałowie ulicy”.

życie osobiste

Emigracja poszedł z żoną Gladilin Anatolij Tihonovich. Rodzina pisarza, jednak nie był sam. Kiedy opuścił Związek Radziecki, jego życie osobiste było raczej mylące. Kilka lat po przybyciu do Francji, Gladilin spotkał się z byłą żoną. Kilka miesięcy później okazało się, że była w ciąży. Pisarz był w stanie zabrać ze Związku Radzieckiego i jego. Dziś Gladilin – szef dużej rodziny. Pisarz ma dwie córki z różnych małżeństw i wnuków. Od czasu do czasu odwiedza ojczyznę i chętnie daje wywiadu dla rosyjskich dziennikarzy.