513 Shares 4541 views

Barnaulskaya CHP-2

Znany przemysłowe Barnauł? CHP-2 w tym mieście od 2012 roku jest częścią spółki akcyjnej „Barnauł Generation”, który z kolei powstał na podstawie reorganizacji przedsiębiorstwa energetycznego „Kuzbassenergo”. Pierwszy zakład został zbudowany w latach 30-tych, a termin powyżej spędził swoje życie w całości – dalsze wykorzystanie mocy wiązało się ze znacznym ryzykiem wystąpienia nieprzewidzianych sytuacjach. I z powrotem w 1955 roku w fabryce zdobył pierwszy kocioł i turbinę parową. Następnie kompleks miał zapewnić ciepło i energię wszystkich Barnauł, z tym uruchomienie pochodzi jednolity obszar energii.

Historia Ogrzewanie miejskie

Barnauł elektrownia cieplna została zbudowana zgodnie z decyzją Rady Ministrów ZSRR. Następnie, w operacji wzięło trzech kotłów z poważnymi w tym czasie w pojemności 170 ton pary na godzinę. I zdobył trzy turbiny, których łączna moc wynosi 75 MW. przeniesiono do pracy w oparciu o reżim gazu ziemnego w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku, moc CHP-2. W celu skompensowania Starzejąca zdolności zdecydowano się wprowadzić nową, nowoczesną elektrownię w eksploatacji. Dziewiąty elektrownia jednostka została zainaugurowana pod koniec ubiegłego roku.

Urodziny CHP

Barnaultsy niedawno obchodziła jubileusz – sześćdziesiąta rocznica pracowników mocy cieplnej pogratulował im głowy syberyjskiego generowania Spółki, a także przedstawicieli administracji lokalnej Ałtaju. CHP-2 ponad pół wieku. Historia firmy była długa, nie było zarówno wzloty i upadki, momenty wyjścia z kryzysu. Jednak, mimo wszystko, dziś firma może poszczycić się dobrą reputacją, który miał zasługę lat i dekad.

Wśród nowych wyzwań, według dyrektora zakładu Aleksandra Lukyanova oraz sprzęt starzenia i konieczność wdrożenia nowych technologii. Jednym z głównych kierunków w pracach firmy jest potrzeba przyciągnięcia i dalsze szkolenie nowych pracowników – młodych profesjonalistów. Modernizacja już się rozpoczęła: w ciągu ostatnich trzech lat zostały zastąpione dwa bloki turbin, odnowiona część wyposażenia kotła. Zwiększona niezawodność generacji, przyrost mocy trzyma ciepło i energię elektryczną.

Kogeneracji i robocizny dynastie

Charakterystyczną cechą jest tradycyjnie firm generujących stabilne zatrudnienie. Eksperci często spędzają tu całe moje dorosłe życie. CHP-2 może poszczycić się dynastie pracy! Większość pracowała tutaj Kosilova-Nosihiny – doświadczenie rodziny było 211 lat! I istnieje co najmniej pięć dynastie.

Wracając do historii spółki, należy stwierdzić, że 2014 był rokiem uruchomienie nowych bloków energetycznych elektrociepłowni, która poprzedziła dużą skalę i głębokie wstępnej rekonstrukcji. Rok wcześniej, że został uruchomiony przez jej unikalnych cech ekonomicznych i środowiskowych nowego kotła, które znacznie zwiększają wskaźniki, takie jak wytwarzanie pary 40 ton pary na godzinę.

Zwracamy CHPP-2 w Barnauł – Str. Diament 2. Znajduje się w dzielnicy Oktyabrsky miasta. CHP pomaga skutecznie dostarczać energię elektryczną do blisko połowę Barnauł, w przeważającej części – środkową część.

Zespół teplopredpriyatiya górnictwo dzisiaj ma około tysiąca pracowników.

Wypadek w elektrowni

TPP-2 jest znane, w szczególności z powodu awarii w elektrowni. Wcześniej w tym roku, nie wystąpiło niestandardową sytuację, która doprowadziła do poważnych problemów technicznych. Barnaulskaya CHP-2 uszkodzony przez pożar. W konsekwencji są uszkodzone kable zasilające pompy wody dostaw. Zatrzymania dwie turbiny i trzy kotły. W tym przypadku, dwie turbiny i cztery kotły były w eksploatacji. Miasto musiało ogłosić stan wyjątkowy. Należy zauważyć, że do końca następnego dnia roboczego sytuacja ustabilizowała się, a wypadek na CHP-2 została zlokalizowana. Stacja wprowadzony prawidłowy harmonogram dla systemu ogrzewania wody zasilającej, w zakresie temperatur od około 85 ° C. Domy pozostawione bez ciepłej wody, woda wróciła do normalnego trybu pracy.

Obecnie stacja

Obecnie CHP-2 działa nie tylko w trybie normalnym, ale generuje moc w ilościach znacznie przekraczających dotychczasowe wskaźniki. Tak więc, w marcu tego roku, opracowała kogeneracji 101 mln kWh energii elektrycznej, która jest więcej niż 7% wyższe niż w analogicznym wskaźnikiem efektywności pracy z poprzedniego roku. Analiza kwartalny nie mniej optymistyczne. Według wyników kwartalnych Wzrost produkcji energii było więcej niż 27%.

Tendencja ta została wykonana możliwe dzięki uruchomieniu nowego sprzętu w marcu i grudniu ubiegłego roku. Ósmego i dziewiątego jednostki stacja była znacząca modernizacja zgodnie z programem umów energetycznych. Inwestycje w stacji (co stanowi około 6 mld rubli) miały bezpośredni wpływ na poprawę stanu technicznego. Teraz, że nowy sprzęt jest już w pracach, pojemność CHP-2 wzrosła o 20 MW. Warto zauważyć, że dana organizacja – CHP-3, jest dziś jednym z najbardziej produktywnych rosyjskich firm wytwórczych.

Jako współpracowników

Podobne stacje znana jest nie tylko Barnauł. CHP-2 ma podobny format do innych miast. Ta sama historia i perspektywy rozwoju w regionie CHP Perm. Jego lokalizacja była miastem Berezniki. HPP-2 Berezniki weszła w fazę głębokiej modernizacji. Sytuacja jest podobna do Barnauł: miejscowy CHP zbudowano już w latach 1930-1940, sprzęt jest nieaktualna, miasto na pewien czas stał się terytorium potencjalnie niebezpieczne pod względem ewentualnych wypadków i katastrof. Teraz nowe moce zostaną oddane do użytku – Novobereznikovskaya CHP obiecują zakończyć do końca tego roku. To przyciąga już inwestycji – prawie 13 mld rubli. W tym samym czasie planuje kierować krawędź – do inwestowania w projekcie więcej dwa razy tyle po uruchomieniu zdolności wytwórczych.

Według gubernatora regionu, ważne jest, że wdrażanie nowych technologii, co oznacza, że sytuacja z taryf będzie stopniowo stabilizować, ponieważ sami koszt wytwarzania energii cieplnej i energii elektrycznej zostaną zoptymalizowane.

HPP-2 Berezniki

Nowa pojemność powinna zastąpić trwała ponad pół wieku Bereznikovskaya moc cieplna roślinę. W urządzeń Berezniki została już dostarczona. Zbudowany w otwartym polu, z jednej strony, jest to trudne. Trzeba zbudować całą infrastrukturę niezbędną budynek nośną. Jednak z drugiej strony, taki wariant budowy stworzy prawdziwie nowoczesny zwarty kompleks bez zbyt dużo niepotrzebnych urządzeń i systemów przemysłowych dzisiaj. Podstawą Novobereznikov stanowią dwie turbiny parowe 40 MW każdy oraz dwa silniki gazowe o mocy 75 MW. Całkowita planuje ilość połączeniu elektrowni cyklu powinna osiągnąć 230 MW.

Po zakończeniu budowy należy rozwiązać sytuację, w której istnieje zużycie moralne i technologia rozbieżność nowoczesne wymagania w połączeniu z deficytem energetycznym. Nowy CHP dodatkowo wyposażone w specjalne kotłów przeznaczonych do recyklingu. Zapewni to, że w przyszłości najpełniejsze spalanie, a tym samym znaczne zmniejszenie szkodliwego wpływu na środowisko.

Kaliningrad już pracują w nowy sposób

Na sposobach poprawy nie powinny opierać się na najlepszych – Kaliningrad CHP-2 jest obecnie jednym z najbardziej nowoczesnych władzy rosyjskiej. Istnieje od dawna zainstalowany sprzęt, który umożliwia odprowadzania spalin w kotle odzysku. Ponadto, zapewnia termiczne potrzeb energetycznych miasta i regionu, istnieją plany, aby współpracować na dostawy energii z sąsiedniej Litwie. Stacja została wybudowana dziesięć lat temu, ale efekt ekonomiczny z wykorzystaniem najnowszych technologii jest już dość wyczuwalny. Miejski system grzewczy wystarczająco niezawodne i kontrolowanych warunkach środowiskowych – montaż nowego rodzaju mieszanego cyklu PZG 450 są ekonomiczne, działają one na gaz ziemny, wyposażony całkowitego wykorzystania energii cieplnej gazów spalinowych.

Ekologia i Rozwoju

Jeśli to możliwe, zminimalizować wpływ wszelkiego rodzaju negatywnego wpływu na sytuację ekologiczną w regionie. Plany energetyce kaliningradzkim, aby rozwinąć działalność w mieście i regionie – budowy drugiej linii ciepła i dalszej ekspansji działalności, w tym skutecznej współpracy ze strony litewskiej w stosunku do eksportu energii cieplnej i elektrycznej.