114 Shares 1138 views

Ginekolog-endokrynolog – więcej niż tylko lekarka

Zmiany hormonalne w organizmie może być przyczyną wielu problemów ginekologicznych. Czasami zwykły położnik-ginekolog dość trudna do ustalenia rozpoznania i dalszej strategii leczenia, w niektórych przypadkach konieczne jest zawarcie endokrynologa. Jednak w przypadku chorób ginekologicznych, powikłanej pogorszenia układu hormonalnego, to najlepiej leczyć zaangażowanych ginekolog-endokrynolog. Jest to specjalista będzie w stanie właściwie ocenić poziom hormonów w organizmie, przypisując tylko niezbędne badania w celu określenia ich wpływu na układ rozrodczy i przeprowadzenie leczenia.


Jak również ginekolog-endokrynolog doradza kobietom w ciąży. Po tym wszystkim, ten stan wywołuje znaczące zmiany hormonalne w organizmie matki oczekującej restrukturyzacja pracy wielu systemów, w tym endokrynologicznych i zakrętach. Zatem tylko ginekolog endokrynolog może określić manifestują się różne patologie tarczycy i nadnerczy ujawniają cukrzycy, która jest oznaką stanu przedrzucawkowego u kobiet w ciąży.

Kobiety, które jeszcze przed rozpoczęciem ciąży zdiagnozowano cukrzycę (nie ma znaczenia, że jest to pierwszy lub drugi typ) były otyłe lub jakiś inny problem, należy skonsultować się z lekarzem ginekologiem-endokrynologa. Musi obserwować kobietę, nawet po porodzie, ponieważ często w tym okresie konieczne jest przeprowadzenie dodatkowych diagnostykę i, jeśli to konieczne, prawidłowe leczenie.

Pomimo faktu, że porady lekarza do tego całkowitej specjalizacji wymaga wiele kobiet znaleźć kompetentnego specjalisty jest trudne nawet w dużych miastach, nie wspominając miast wojewódzkich. Idealnie, jedyny ginekolog-endokrynolog muszą przestrzegać kobiet mających problemy endokrynologiczne wynikające zarówno przed, jak i podczas ciąży.

Ale rada specjalisty jest potrzebna, nie tylko w czasie ciąży. Tak, należy zapisać się do ginekologa-endokrynologa w recepcji, jeśli wystąpi bezprzyczynową osłabienie, nagłe zmiany masy ciała, zwiększenie emocjonalność. Jest również okazją do konsultacji są następujące warunki: stałe uczucie suchości w jamie ustnej, częste pragnienie, częste oddawanie moczu, pogorszenie kondycji włosów i paznokci. Wczesne wykrywanie problemów endokrynologicznych będzie okazją jak najszybciej, aby poprawić kondycję, powodują hormony do normy, co w najlepszym nastroju wzmocnienia, pozbyć się potencjalnych problemów w przyszłości z poczęciem dziecka i niosących zdrowego dziecka.

Ginekologii, endokrynologii teraz dość dynamiczny w tandemie: wykrywanie wielu problemów ginekologicznych są coraz ginekolodzy kierować swoich pacjentów do endokrynologa. Chociaż znacznie lepiej, jeśli problem zostanie rozwiązany jest ginekolog-endokrynolog, który jest w stanie właściwie ocenić pracę tarczycy, przysadki, nadnerczy, podwzgórza i ocenić ich wpływ na jajniki, stan gruczołów sutkowych, a nawet układu krążenia i nerwowego.